Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet kezdjek...

Myst01 kérdése:

Milyen harcművészetet kezdjek el és hol? (Budapesten)

Figyelt kérdés

Első körben az jó lenne,ha nem lenne nagyon messze a Nyugatitól.


Kungfu-n kezdtem el gondolkozni, bár más harcművészetek is érdekelnek.


Olyan helyet keresek, ahol tényleg rendesen megtartják az edzéseket. Nem szeretem az ilyen játékos laza edzéseket.


Köszönöm előre is a válaszaitokat.


2015. febr. 28. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd a kungfut.Inkább keress egy küzdősportot.Pl.boksz,thai box,birkózás,judo stb.Budapesten van savate.Azt mondják,az nagyon jó.
2015. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mai eszemmel biztos, hogy birkózás, és no-gi ju-jitsu amit először csinálnék, ehhez később még jól jön egy ütős-rugós küzdősport, esetleg csak ütős (ökölvívás).
2015. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a no-gi jitsut, no-gi grapplinget imádom :DDD giben alapból nem szeretek grappelgetni, meg a gyakorlati értéke is messze jobb, ha pólóban/félmeztelenül van az ellenfél :DDDDDDD
2015. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az eddigi hozzászólások közül a thai box az, ami még érdekelne is.:D

A ju-jitsu is egész jó, csak a földharc valahogy nem vonz.Bőven elég volt a földharc,amennyit karatén bemelegítésként csináltunk.(és elég is volt hozzá,hogy teljesen elvegye tőle a kedvem :D)

2015. márc. 1. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szórakozni akarsz, akkor az a jó, amelyik neked tetszik. Ha meg akarsz tanulni verekedni, akkor menj boxra! Thaibox annyira, mint mondják, nem jó. Utcán nemigen fogsz rugdosni, ha betonra kerülsz, hamar véged, ez nem ring. Nincs benne védekezés, a lábmunkát sem tanítják meg, az ütések közepesen jók. A bokszban a védekezés, kitérések, lábmunka, stb, ezeket mindet megtanulod, ütésben meg egyértelműen a legjobb. A thaibox ráadásul még a rúgásokban sem vezet, a taekwondo megelőzi.


A birkózás is ilyen kategória, mint a boksz.


A jitsu, judo sokat butult az évszázadok alatt, giben pedig nemigen verekszel az utcán.


Én jitsus vagyok, de a szellemiség, a harcművészeti rész nálunk kimarad, teljesen a grappling-versenyekre épültünk rá. Én nogi-ben versenyzek, ezmiatt félmeztelenül vagy trikóban tanulom a jitsut. Verekedtem utcán, szobában, kocsmában, szerintem aki akármivel is komolyabban foglalkozik, annak jelentősen nőnek az esélyei, főleg, ha még erősítesz is mellette.


A kungfut szidja mindenki, én néztem pár Máday-videót, és hát nem tudom... nem tudom, hogy lehet ezt eladni, nekem teljesen valószerűtlen... szerintem én elverném ezt a Leun Tinget, nem értem nagyon ezt az egészet...

2015. márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!