Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A birkózás vagy a boksz...

A birkózás vagy a boksz "veszélyesebb"?

Figyelt kérdés

2015. szept. 8. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy kutya.
2015. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább a boksz,ott azért ha komolyan megy, minimum orrvérzés, szájvérzés, a birkózásban a sérülések inkább "balesetként" vannak jelen.
2015. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
hát azért a birkózás sztem veszélyesebb..
2015. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Boxban szépen lassan sérül az agy, idősebb korban jön ki inkább. Birkóban meg sok a nyak, izületsérülés. Azért egy csigolyaficam, megegy keresatszalag szakadás. Sem leányálom
2015. szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem a birkózás, mivel testharcot könnyű a másikra erőltetni, onnan kezdve meg a birkózó az úr. A beton összehasonlíthatatlanul nagyobbat üt, mint az ember.


Másképpen fogalmazva, egy birkózó könnyebben tanul egy kis boxot, mint fordítva. A birkózás bonyolultabb és több ideig tart megtanulni.


Az MMA meccseken elég egyértelműen látszik, hogy a testharc milyen fontos.

2015. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Aiki, ő szerintem mint sportot kérdezte, melyik a veszélyesebb, sérülésesélyesebb edzésen, versenyen.
2015. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aikiboxer ***** válasza:

Akkor nem tette volna idézőjelbe.


Kérdező, hogy érted azt, hogy "veszélyes"?

2015. szept. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogy mint sport melyik veszélyesebb.Edzésen meg versenyen.Melyikben könnyebb megsérülni,nagyobb sérülést szerezni.Valahol azt olvastam,hogy pl.a bokszot azért nem ajánlják gyerekeknek,mert veszélyes,a sok ütés káros az agyra,ezért jobb inkább a birkózást.De a birkózásban ott vannak a nagy esések.Előfordulhat,hogy fejre vagy nyakra esnek?
2015. szept. 10. 15:00
 9/10 aikiboxer ***** válasza:

Ja hogy így! Persze, a testharcok (box, birkózás) nagyon megviselik az ember szervezetét, persze nem mindegy, hogy milyen szinten űzöd.


A box, ha rendes helyre jársz, veszélytelen.

2015. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért egy orrvérzéssel, minimum meg kell barátkoznod! (boksz)
2015. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!