Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MMA alacsonyan van ertelme?

MMA alacsonyan van ertelme?

Figyelt kérdés
Azt mondtak nem valami jo magasagom hozza,alkatom viszont jo, csontom se tort meg el, verseny szeruen nem nagyon erdekel inkabb onvedelem miatt ha mar tomeg is van ne csak paraszt lengozek:D 19F 166cm 75kilo 3 ev sulyzos edzes

2015. nov. 7. 12:24
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Magyar Honvéd eléggé ott van a témában, látszik itt a válaszokból is. Sűrített Levegő meg inkább kungfus. Bár annak is van szépsége. Csak ha kidob egy birkózó a kocsmából, akkor repülés közben bevillan a kérdés, hogy érdemes volt-e kungfu szemináriumra járni 40 ezer Forintokért, csakhogy elhitessék velem, hogy 60 kilósan megtudok verni két fejjel magasabbakat, ha eltalálom a csakrapontokat?
2015. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Akkor a tisztán látás véget, mivel itt baromi kevesen értenek az MMA-hoz.

1. Nincs olyan stílus, hogy MMA. MMA=Mixed Martial Arts, avagy kevert harcművészetek.

2. Egy MMA edzésen, hogy miket tanul az edzőtől/edzőktől függ. Az edzője, ha birkó/kick boksz párosítást tanulta, akkor azt fogja ő is elsődlegesen tanulni. Viszont, ha a BJJ/Karate párosítást, akkor azt fogja tanulni.

3. Az MMA bőven tele van szabályokkal. Szervezetenként eltérő, de bőven van mindegyikben szabályzat. UFC-n pl.: nincs Soccer Kick, One Fc-ben van. Úgyhogy nem egy modern gladiátor küzdelem, mint ahogy sokan hiszik.

4. Az ilyen téveszméket meg, hogy ,,alacsony, ezért legyen jó birkózásban" téveszméket meg nem kellene állandóan hangoztatni. MMA-ban mindenki birkózik, földharcol. Ergo, nem érne semmit se vele. Cain Velasquez a divíziójának legalacsonyabb harcosa, mégse birkózással meg földharccal győzte le az ellenfeleit. Aki meg ilyeneket mondott még neked kérdező az is szerintem pusztán ,,Highlights" videókon látott MMA-t.

5. Önvédelem céljából akarnál tanulni bármit is, akkor el se menj egyetlen egy edzésre se. Alapból nincs egyetlen egy olyan stílus se, ami felkészít kb. 4-5 támadóra. Olyan stílus meg tényleg nincs, ami felkészít téged kb. 4-5 késes támadóra. Sokan lefognak hurrogni ezután, hogy ,,akkor te csak hagyd kiraboltatni magadat, inkább álljon oda és védje meg magát a kérdező, stb". Ezeket hagyd figyelmen kívül. Inkább vegyék el a pénzed, minthogy először megkéseljenek (amibe bele is halhatsz) és utána vegyék el a pénzedet.


Döntsd el, hogy azok közül amiket felsoroltál melyik tetszik, melyiket élveznéd legjobban és arra járj.

2015. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
32-nek igaza van.
2015. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
32-nek nincs igaza, mert tényszerűen nem igaz amit ír. 1.) 4-5 késes támadóval aki épelméjű nem áll le harcolni, nem nagyon ismerek precedenst arra, hogy valaki azért mert tanult önvédelmet istennek hitte magát és 5 késes támadóra rárontott volna. Az, hogy szerinted az alacsony testmagasság de nehéz testsúly nem előny a birkózásban, szintén nevetséges, kérdezz meg egy birkozó edzőt. Az mma egy korrekt szabályrendszer a különböző stílusokból érkező harcosok tudásának összemérésére. Az mma edzőket nem a kick box edzőteremből szalajtják, ismernie és tanítania kell ugyanúgy az ütés rúgó földrevivő és földharc technikákat. Már ha minősítve vam az edző persze. Senki nem kérdezte az mma jelentését, a kérdező arra volt kíváncsi, hogy érdemes e kipróbálnia.
2015. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem 5 db keses tamadora gondoltam onvedelemkor, ennyi erovel egy tankot is irhatal volna mert mindnel ugyan az lenne a vege:D
2015. nov. 8. 21:40
 36/43 anonim ***** válasza:

Honvéd:

Felteszem megint a kérdést, amit egy másik kérdésnél feltettem neked: te alapból ilyen hülye vagy, vagy esetleg még rá is játszol?

1. Ha önvédelemre akarsz tanulni valamit, ott igenis 4-5 késes támadóra kell felkészülnöd, mivel ennyien mennek rád késekkel. Akik megakarnak támadni annál alap dolog az, hogy nem egyedül mennek rád, ezzel is csökkentve direkt az esélyeid, ha bunyóra kerül a sor.

2. Szövegértelmezésed megint a béka segge alatt van (nyugodtan megsértődhetsz, de ezt folyamatosan bizonyítod be). Vegyük át ismét, amit mondtam: MMA-ban mindenki birkózik+földharcol. Értsd: olyanok ellen emlegettek itt előnyt, akit szintúgy birkóznak + földharcolnak. Megpróbálom biztos, ami biztos még egyszerűbben elmagyarázni: birkózónak a birkózó ellen nem lenne semmilyen birkózási előnye.

3. MMA-hoz sík hülye vagy. Tényleg sokra menne az MMA-ban azzal a nagy súlykülönbséggel, mikor a súlycsoportja is hasonló súlyúakkal lenne tele. Most őszintén értesz is valamit az MMA-hoz, vagy pedig simán ide írtál, hátha okos leszel?

4. Ha meg az edzős példámat se értetted meg, akkor tényleg tegyél ki egy kérdést, amiben megkérdezed van-e szövegértelmezés kezdőknek könyv, és, ha van szerezd be nagyon hamar. Ott ugyanis azt próbáltam elmagyarázni (ami a te esetedben nem sikerült felfogni), hogy meghatározza mit tanulsz az, hogy előtte az edződ mit tanult. Ha az edződ bokszolni tanulsz, akkor a boksz ütéseket fogja megtanítani, nem pedig a Karate ütéseit. Ha így se érted meg, akkor menthetetlen vagy.


Kérdező: ,,Nyilvan nem 5 db keses tamadora gondoltam onvedelemkor". Hát pedig ennyire számíts. Aki kiakar rabolni az utcán, sose egyedül lesz, mert ott lesznek nekik mindig a ,,testvírek", akik egyből ugornak segíteni neki, ha bármi van. Kés az meg náluk olyan dolog, mint nálunk, hogy levegőt veszünk.

2015. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Lehet a személyeskedni meg elmondani mindennek, ettől neked nem lesz igazad. Ha ekkora MMA guru vagy ismerned kell Sárközi Robi barátomat aki a karatéból ment át az MMAra. Az edzések felén mégis földharcot és földreviteleket tanítanak. A te elméleted szerint, a világ közelharc stílusait fel lehetne bontani ju jitsura, karatéra és birkóra. Hiszen a többi stílus nem igazán tud más technikákat felmutatni. Ekkora MMA guru létedrs nem tudod, hogy bizony az MMA már egy külön stílust képvisel, ugyanis máshogy kombinálja a különböző földreviteleket, ütéseket, rúgásokat mint például a kung fu, vagy a ju jitsu. Lényegesen kisebb a technikai repertoárja, mégis hatékonyabb a ketrecben. Az alaptalan dikázásodnak egyébként köze nem volt a kérdéshez. Jössz itt az utcai önvédelemmel, meg hogy ez így nem ér semmit meg úgy. 5 késes támadó ellen nincs az a küzdősport vagy harcművészet ami pusztakézzel érne valamit. Eddig 3x kötöttek belém életemben, 1x fajult tetlegességig a dolog a pénzemtől egyszer sem váltam meg, ha 5-en körbeállnának késsel akkor odaadnám a laptopom, tárcám, mobilom, pedig talán jártasnak mondhatom magam a özelharcban. Nincs az az ember aki ne így tenne. A rasszista hülyeségeidre senki nem kíváncsi.
2015. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

MMA-ban ebben a stílusban kéne verekedned

https://www.youtube.com/watch?v=4OMhGN_3lgs

2015. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Te nálad most kajakra nincs valami rendben. Megérted te azt egyáltalán amit írnak? Vagy csak azokat, amiket te magad írsz? Mert nem csak nálam figyeltem már meg, hogy egyszerűen képtelen vagy értelmezni a leírtakat.

Megint hadoválsz itt össze-vissza. Jössz azzal, hogy én szerintem a közelharci stílusokat pusztán Karatéra, birkózásra meg Brazil JiuJitsura lehet felbontani. Pusztán a gond ezzel, hogy én ilyeneket nem is írtam, így nem tudom miről hadoválsz. Amit próbáltam volna neked elmagyarázni, de egyszerűen nem jut el a tudatodig, hogy az edződ csak azt tudja tanítani neked, amit ő tanult. Kajakra ettől leegyszerűsítve az ember már nem tudja megmondani. Már tényleg ott tartunk, hogy óvodás gyerekeknek kell egy valamit ennyiszer elmagyarázni, mint neked. Ugyanis még most se értetted meg amiről próbáltam beszélni veled a földharccal kapcsolatban. Megpróbálom megint leegyszerűsíteni: te mondtad, hogy egy alacsony félnek nagyon nagy előnye lenne MMA-ban a földharcban. Ekkor követtem el én azt a hibát, hogy azt hittem bonyolult mondatokat tudsz értelmezni, és leírtam, hogy nem lenne semmi előnye, hisz az ellenfelei is ugyanúgy jártassak lennének földharcban. Elmondtam még azt is, hogy alacsonyan ugyanúgy leverheti a magasabb ellenfelét állóharcban. Erre hoztam fel Cain Velasquez-t (ha egyáltalán ismered, mert MMA-hoz annyira értesz, mint ló az ökölvíváshoz), aki súlycsoportja legalacsonyabbja, mégis állóharcban nyerte meg a meccseit. Erre már próbálod bemesélni magadnak, hogy én ezzel azt mondtam az MMA-ban nincs szerepe a földharcban, mikor az edzések fel földharc szokott lenni, stb. Emiatt mondom, hogy vegyél már egy nyamvadt szövegértési könyvet! Már tényleg saját magadat kezded itt égetni, hogy pár mondatot nem tudsz rendesen értelmezni. Inkább akkor olvasd el többször mit írnak neked és csak azután reagálj rá.

2015. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Leírhatod 40x akkor is hülyeség marad. Én a japán ju jitsuról beszéltem nem a bjjről. Most hoztam fel a Robi példáját, hogy eredményes shidokan karate versenyzőként az edzéseken hatalmas hangsúlyt fektet a földrevitelekre, amit ő is csak az mma edzéseken tanult meg anno. Ergó, hiába shidokan bajnok az mma edző, ugyanúgy meg fog tanítani téged ütni, rúgni, dobni és földharcolni EGY KEZDŐT, mint egy olyan mma edző aki birkóval kezdett nem shidokannal. Hiába személyeskedsz, nem fogom felvenni a kesztyűt, szóval akár abba is hagyhatod. Csöndbe megjegyezném, érdemi hozzászólással, még nem sikerült válaszolnod a kérdésre. Egyébként tényszerűen nem igaz amit írsz, az alacsony, nehéz testalkat alkalmas, kedvező a birkózásra, súlycsoportokról én eddig nem beszéltem. Ha egy 188 cm magas 72 kgs gyerek ellen küzd, akinek hosszabbak a végtagjai, sokkal többet ér ha közel lép és befogja tusba, mint ha nekiállna a kisebb ütőtávjával próbálkozni.
2015. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!