Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Ashihara Karate mennyire...

Az Ashihara Karate mennyire jó utcára (állítólag a stílus alapítója az utcai támadóját meg is ölte)?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=vmH3QXE00vo


Esetleg kiegészítve egy kis Box-szal?


2015. dec. 13. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nekem azt lenne nehez megallni, hogy ne ussek fejre.

Az utcan es barhol mashol is azt fogod reflexbol csoinalni amit nap mint nap gyakorolsz. A testutes hatranyban van a fejutessel szemben.

Nem azt mondom, hogy szar a karate mert csak sparringoltam ellene meg volt edzotarsam aikidoban is aki karatezott (egy tusko volt) de csak a testuteseket eroltettek.

Hiaba tud valaki fejre utni, az elso de meg a masodik dolog is az lesz ami reflexbol jon.


Biztos vanak hozzaertok akik nalam okosabbat mondanak majd a karateval kapcsolatban.

2015. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Lecktra véleményét én is osztom. Az oké, hogy ágyúval lőhetem a mellét, nem szakad be, de ennek az a hátránya, hogy nem tanulja meg kivédeni az ütéseket és ha utcán a fejére ütnek, akkor máris elfekszik hamar. Persze, hogy jó, nehéz lesz eltalálni, utcán a Jancsi ellen tényleg jó, csak azért ez tényleg hátrány egy kicsit.
2015. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ezért írtam, hogy Box-szal kiegészítve.

Mert ott meg a fejütést nyomják.

2015. dec. 13. 14:16
 4/21 aikiboxer ***** válasza:
Nagyon ütik egymást a box és a karate mozgáskultúrája. És eleinte elég, ha csak egy stílust tanul az ember. Döntsd el, melyikre szánod a következő éveidet és csináld azt!
2015. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg a Wing Chun-on gondolkozok.
2015. dec. 13. 18:51
 6/21 aikiboxer ***** válasza:

Elég szomorú amúgy, ha az egy stílus fokmérője, hogy hány embert (állatot, amerikai hadifoglyot stb) ölt meg az alapítója... Embert ölni nem egy dicsőség. Ha ez az alap, akkor az aikibudo aikijujutsu és az aikido a leghalálosabb stílusok, mivel az alapítójuk Sokaku Takeda körül úgy hullottak az emberek, mint a legyek. Meg általában igaz ez a ju jutsu összes fajtájára és származékára.


Akkor a box meg azért jó, mert Mike Tyson megerőszakolt egy vagy több nőt?

2015. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=nsri_SD4Jco


Nekem tetszik.

Persze jönnek a boxoló fanok, hogy jajj hol látsz itt boxolót. Én meg azzal jövök, hogy ha egy boxoló ver meg egy Wing Chun-ost, hogy hol látsz te ott Wing Chun-ost?



Az senkinek nem jut eszébe, hogy kb az ilyen Youtube-s videók arról szólnak, hogy profi boxoló vs tapasztalatlan, kezdő Wing Chun-os.

2015. dec. 13. 18:59
 8/21 aikiboxer ***** válasza:
Tyson minden idők egyik legnagyobb boxolója. Érdemes megnézni a róla készült filmet is, honnan jött.
2015. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hiába erős valaki, ha emberként nem ér semmit.
2015. dec. 13. 19:13
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Ahhoz képest, hogy szerinted nem ér emberileg semmit, világbajnok volt. Nem is akármilyen. Ő az igazi mély gettóból jött, magyarországon fel se tudjuk fogni, hogy mennyire. Hataas teljesítmény emberileg tőle, amit letett az asztalra, és ember legyen a talpán aki a szeme közé meri mondani, hogy egy 0:D


Karate vagy box box vagy karate ju jitsu vagy kunfu vagy aikido meg savate. Értsd már meg, mindegy hogy mit csinálsz csak jól csináld.

2015. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!