Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek a keleti harcművés...

Szerintetek a keleti harcművészek lenyomják a nyugati küzdősportokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem egy ju jitsu, karate, kung fu hatékonyabb egy birkónál, ökölvívásnál, vagy épp egy olyan tipikus diva thai boxnál, amit hazánkban is sok helyen tanítanak ?


Ha igen, akkor szerintetek melyik az a keleti harcművészet ami a legerősebb ?



2016. ápr. 5. 19:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*keleti harcművészetek bocsánat. stílusok érdekelnek, nem az egyének.
2016. ápr. 5. 20:00
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Nem nyomnák le.
2016. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Pedig stílusokat nem igazán lehet összehasonlítani. 2 harcost lehet összehasonlítani. Nincsen jobb stílus vagy rosszabb. Az oktatása lehet rossz.

Először is meg kell érteni, hogy a kyo karatét a kukutyin falvi dojoban hogyan oktatja az 1. danos Józsi bá, és hogy az okinawai karate, többek között a goju ryu, amivel Miyagi már már emberfeletti dolgokat művelt 1-1 bemutatón teljesen más. Heri 2 sz@ros kyo edzéstől még senki nem lett egy tank, akárhány évig is csinálta. Ahogyan a box és a birkó sem egy olyan dolog ,hogy 3 hét után te mindekit lenyomsz. A karate ju jitsu gyökerekkel rendelkezik, és ezt még anno meg sem lehetett különböztetni. Gyakorlatilag volt idő, hogy a karate ugyan azokat a technikákat tartalmazta mint a ju jitsu, csak épp nem karaténak nevezték. Egy kis képzelő erővel el lehet képzelni, hogy az a japán földműves akit egy szélnek eresztett ronin szamuráj épp kiszemel, hogy meggyilkolja, a vagyonát elvegye, hogy alakítja ki, az addig ismert harci tudásából az üres kéz útját (vagyis a karatét). Egy ilyen földművesnek 1 az 1000hez volt esélye felülkerekedni egy kenjutsuban és ju jutsuban mester szamurájon aki gyakorlatilag egy iaido technikával meg tudta ölni. Akkor az életéért küzdött, nem állt be kiba dachiba, nem hagyta figyelmen kívül az ellenfele torkát, mint a versenyszabályok szerint nem támadható pontot. Persze akkor nem hívták karaténak, konkrét neve nem volt, talán a vazsdramustit lehetne a karate első, írásokban feljegyzett elődjének tekinteni. a mai modern karate, amit európában is bőven bőven tanítanak, viszont ebből építkezik, ez a tudás az évszázadok/ezredek alatt felhalmozódott, átalakult es továbbadódott, ami az 1800as években versenysporttá is formálódott, csak úgy, mint a ju jitsuból a judo, vazsdramustiból a ma ismert karate( egyébként a shaolin kung fu is) .

Az általános tévhit, hogy az ősi keleti harcművészetek jobbak, csak mert azok "régiek". Az ökölvívás, birkózás, és a görög pankráció, legalább olyan ősi mint az a keleti harcművészeti képlékeny massza, ami az évek során formálódott karatévá, ju jitsuvá, ninjutsuvá, kung fuvá stb.


A LÉNYEG:


fölösleges azon elkezdeni vitatkozni, hogy melyik a jobb, mert NINCS JÓ VÁLASZ ! Minden harcost a RUTINJA teszi erősebbé, az az ökölvívó aki nem sparringol, csak az zsákot püföli, alul fog maradni egy olyan karatékával szemben aki rendszeresen beleállt a full contact kumitéba edzéseken. De ez fordítva is igaz, a katák nem adnak harci tapasztalatot.


Biztos vagyok benne, hogy én is rengeteg kung fu mestert tudnék legyőzni mind az életben, mind a ringben, nem azért, mert a ju jitsu, vagy a k1 jobb lenne a kung funál, hanem mert rohadt sokat sparringotlam és versenyeztem. ahogy abban is biztos vagyok, hogy rengeteg kung fu mester van aki 15-20 másodperc alatt legyőzne, mert ő még többet sparringolt, mint én.


Jó lenne megérteni végre, hogy NINCS JOBB VAGY ROSSZABB STÍLUS, EGY SPORTOLÓ, HARCMŰVÉSZ HARCI TUDÁSÁST AZ HATÁROZZA MEG, HOGY MENNYIT BUNYÓZÓTT, SPARRINGOLT VALÓDI ELLENFÉL ELLEN, ÉS NEM AZ HOGY MELYIK STÍLUST CSINÁLJA !!

(az megint más kérdés, hogy az egyes stílusok hazai oktatása olyan gyenge, és annyira nincs bunyó az edzéseken, hogy a tanulóik kevésbé vannak felkészülve a rendes bunyóra, persze kivételek és jó edzők mindenhol vannak.)

2016. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem azért van pár olyan stílus ami eleve jobb a másiknál. Pl egy shaolin kung fu ami üt, rúg, dob, feszít az csak elver egy boxot, ami csak ütni tud...
2016. ápr. 5. 20:32
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

De Magyar honvéd!

Azt mondod hogy a rutin számít, de mondtad hogy a K1-es elveri a boxolót mert elrúgja a lábát . .

Akkor az sparringolhat az istennek is, akkor is elrúgja a lábát a K1-es, nem ?

2016. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hiába csinál mindent, hogyha heti 2 edzésen kékíti a levegőt, a boxoló meg heti 5-ször bunyózik.
2016. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De fordítva is igaz, de kötve hiszem hogy van olyan . .
2016. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

De ezt írtam, de biztos vagyok benne, hogy egy vitalij klicskó vagy egy mike tyson nem lenne könnyű falat egyetlen k1esnek sem.

Ne a 20 éves kisgyerekeket nézzük 3-4 év edzéssel a hátuk mögött, hanem tényleg profi harcosokat. 15-20 év után már annyival jobban üt egy ökölvívó egy kung fusnál, hogy az szinte teljesen egyensúlyban van azzal, hogy a boxoló nem tud rúgni.

A k1 szerintem kicsit más dolog, direkt versenyre készít fel, ott nem foghatsz mellé, aki k1ezik az kőkemény bunyós, minden edzésen van sparring. sőt igazából csak az van.

2016. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Értem, szóval edzés kérdése az egész, vagyis 20 év kemény edzés után egyenlő mindenki (most egy féle embereket vegyünk súly, magasság, személyiség).
2016. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs joBB stílus. Én a taichi tudásommal is boldogul BJJ edzéseken, és a taekwondómmal is taichi edzéseken.


Ha valakinek jó mestere/edzője/oktatója van (és a jó mesternek jók az edzésmódszerei is!), komolyan veszi az edzést, nem adja fel, félre teszi az egóját és alázatosan edz, sokat gyakorol, akkor igen is jó harcossá válhat. Csupán az idő változó.


Lehet, hogy 5 év boksszal hamarabb fejlődik valaki, mint 9 év aikidóval. De ha valaki 25 évet aikidózott az is lehet jó harcos.


Oyama-nak van egy mondása erre:

"Sokféle út vezet a hegycsúcsra, de végén mindegyik felér."


(Lehet nem pontosan idéztem!)

2016. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!