Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Jelenleg 18 éves vagyok, és...

Jelenleg 18 éves vagyok, és pár éve találtam rá a Spartan Race nevezetű versenyre, azóta csodálom és mindig is részt akartam rajta venni. Úgy néz ki, vagy is remélem jövőre menni fogok ha törik ha szakad. Kinek milyen tapasztala van?

Figyelt kérdés

A fő kérdés: A kérdés, mennyi esély van arra, hogy pl vki/vkik felfigyeljenek rám? Mint mondtam 18 vagyok, kb 175 +pár cm lehetek, és kb 74-75kg vagyok, nagyon régóta focizom kb óvodás korom óta egészen ált suli végéig kb napi minimum 2 óra foci volt, meg mellette foci edzés is, bár akkor egy nagyon picit pufók voltam, de gimiben elkezdett érdekelni az edzés, mármint megelégeltem magamat gondoltam többet akarok mozogni, elkezdtem járni konditerembe, jártam is 8 hónapot, ami alatt nagyon szépen fejlődtem lefogytam 10kg-t majd 10kg izmot magamra pakoltam, meg is látszódott rajtam, főleg mivel rengetegen mondták, mellette futottam és bicikliztem is, úgy gondolom jó fizikumom van, utána elkezdtem a fegyencedzést is és a kettőt kombináltam, de tavaly kihagytam 1-2 hónapot, és idén is kb februártól 3 hónapot, de júliustól szintén edzek, a sportról kb ennyit, kajáról az hogy figyelek arra mit eszem nem azt mondom 100%-osan betartom de 90%-ban próbálok egészségesen enni, persze nem tudok mndig csirke rizst enni de vhogy pótolom mással, kb 2 éve nem iszok mást csak vizet, napi 2-3l simán lemegy, nem cigizek 1 szálat se szívtam még életemben, nem iszok alkoholt, nem drogozok meg semmi káros hülyeség, max annyi hogy néha sokat gépezek :/, és a kérdés az az lenne, hogy mit gondoltok, ha elkezdenék edzeni a versenyre, mit érhetnék el vele? mert engem nagyon hajt a küzdőszellem hogy egy ilyet teljesítsek minél jobban, és láttam pár napja hogy 1 tök fiatal sráct támogatnak hogy járjon versenyre és tök ingyen, nekem lehetne erre esélyem még most? meg persze elfogadnék edzés tippeket is miként tudnék felkészülni a versenyre, a futás biciklizés, és kondizás mellett? :)

kicsit hosszúra sikeredett bocsánat



2016. júl. 26. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel vannak rövidebb távok kezdőknek, szerintem próbáld ki
2016. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

pl egy 5km-es futást?

gondolom az 5km-es futáson lehet futni rendesen, annyira nem kell tartalékolni, az egy jó 20-25 max 30perc ha csak sima futással nézzük, akadályokkal egy +10 perc lehet?

és ilyen rövid távon milyen akadályok lehetnek?

2016. júl. 27. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a terep iszonyú nehéz, így átlag 8-10 km/h-t tudnak futni a profik is (Attól függően mekkora szopó épp a pálya).

Az akadályokat nyilván be kell gyakorolni keményen, mert ha elcseszed akkor büntetést kell csinálnod.


A mostani "profik" szintjét csak specializált edzéssel (és kőkemény szteroidozással) lehet elérni. Esélyed nincs ha csak úgy beállítasz, tök mindegy milyen formád vagy állóképességed van.

2016. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nagyon nagy buli még nekem is, pedig én csak szurkolóként vagyok jelen. Tavasszal a visegrádi 5+ os, kb. 9 km volt és nagy volt a szintkülönbség. A Szlovákiai 5+ os, kb 7 km, és lényegesen lazább. Szerintem ha 5 km-t le tudsz futni, simán teljesíthető. Akadályok közben is vannak és a végén is, 1-1,5 óra között futottak a fiúk. De ha megnézed az eredménytáblázatot, volt aki 3 óra alatt ért csak be. Ettől még szuper dolog. A férjem most hétvégén megy 20+ osra. Szerintem próbáld ki. Felejthetetlen élmény lesz. :)
2016. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!