Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lovasok! A díjugratást, vagy...

Lovasok! A díjugratást, vagy a díjlovaglást választanátok?

Figyelt kérdés
2 éve lovagolok, és idén kezdek el versenyezni... Ám nem tudok dönteni, hogy melyik típusát vegyem komolyabban a lovaglásnak. Tetszik a díjlovaglásban a ló-és lovasa közti kapcsolat, összhang, a kecsesség és elegancia, ám a díjugratás is vonz, hiszen kissé merész, izgalmas, kitartást igényel és fontos a bizalom...
2010. ápr. 25. 15:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
20%

Szerintem a díjlovaglás egy sz*r sport....


szegény lovat sajnálom h miket kell csinálnia nyakkitekerettéig..:S:S


de persze imádom a lovaglást: )


És én dijugratást csinálom :)

És imádom ...nem lehet tudni h mi lesz a következő lépés : )

2010. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a díjlovit választanám, az a finom elegancia és idomítottság nagyon tetszik.

Díjugratás se rossz, de ott elég nagyokat lehet esni, emiatt nagyobb a kockázat, hogy esetleg te vagy a ló megsérül.

Millitaryban meg van minden díjlovi+ ugratás+ cross country. Utóbbi miatt én csak a "bolondok" sportjának hívom, mert a terepakadályok fixek, végig rongyolni kell és nagyon igénybe veszi a lovat.

2010. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kellene próbálnod magad mind a két versenynemben, és amelyik jobban megy azt ajánlanám tovább folytatni. Teljesen más a két kategória. Teljesen más ló kell hozzájuk. Az oktatód melyiket javasolná, melyik illene hozzád jobban?
2010. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az edzőm támogat mindkettőben...

Voltam már díjlovas versenyen, és imádom a lovamat akivel abban versenyeztem, viszont nagyon jól ugrik... Az ugratást jelenleg is tanulom és fejlesztem, versenyen még nem voltam.

2010. máj. 11. 16:16
 5/11 anonim válasza:
alapvetően a díjugratáshoz nagy szükség van a díjlovas ismeretekre, mivel nem mind1 h mekkora fordulót kell lovagolni ahhoz, h az akadályra fordítsd a lovat (minél kisebb annál inkább alapidőn belül maradsz, ill. összevetésben előnyt jelent), valamint nem árt ha nem kell folyamatosan veszekedni a lovaddal, és a testsúlysegítségekre is érzékenyebben reagál, jobb az összhang kettőtök között
2010. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
teljesen egyetértek az első hozzászólóval, a díjlovaglásban olyan összevisszaságokat csináltatnak néha a lovakkal, hogy azt már rossz nézni. én tuti hogy a díjugatás mellett döntenék a helyedben(amúgy is azt csinálom) ;)
2010. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
díjlovaglás
2010. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

szerintem a díjugratást válaszd. sokkal jobb és izgalmasabb a díjlovaglás kicsit unalmas..

én jövőre teszem le a rajtengedélyt de díjugratásból fogok versenyezni.

2010. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

a díjlovaglás az alapja MINDENNEK. ha komolyan veszed a díjlovaglást, megtanít lovagolni, nem gátolni, hanem segíteni a lovat, megtanít szabályosan megcsinálni a feladatokat, precízségre és figyelemre tanít.


én úgy álltam hozzá először, hogy majd egy-két póniklubos versenyen ellötyögök D1ben, és tökjó lesz nekem, de nem érdekelt igazán ez az egész. első díjlovas versenyemet megnyertem, és rájöttem, hogy kib@szottjó érzés. akkor egyszerűen beleszerettem a díjlovaglásba. perpillanat az októberi o.b.re készülök, és úgy tervezem hogy gimi után felvesznek az epona spanyol lovasiskolába = D


nekem most perpillanat a díjlovaglás az életem. egyáltalán nem olyan unalmas és egyhangú sport, mint amilyennek látszik, sokmindenre megtanít és mivel különösen precíznek kell lenni akkor is amikor gyakorolsz, versenyeken meg főleg, még nagyobb élmény, amikor jó eredményt érsz el.


attól függetlenül, hogy bele vagyok szerelmesedve a díjlovaglásba, az ugratás is baromi jó sport, szeretek is ugratni, de szerintem mégis a díjlovaglás az igazi.

2010. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
díjlovaglás nekem jobban tetszik:D és ez az alapja mindennek!! eddig csak díjlovas versenyeken indultam jó eredménnyel.és az oktatóm is azt mondta hogy hozzám jobban illik a díjlovaglás:) egyébként Ő mind a kettőben versenyzett és nagyon jó edző.
2010. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!