Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már 1millió ilyen kérdés volt. De önvédelemre melyik harcművészetet ajánlanátok?

Már akartak kirabolni cigányok és magyarok is. Eddig mindig elsprinteltem világgá mert egyedül 6 ellen nem fogom megváltani a világot. Ezután is ezt tervezem tenni, mert egy kés/boxer ellen nem hiszem, hogy értelme lenne "küzdeni". De azért mégiscsak jó lenne ha valamennyire azért tudnék bunyózni. A krav magán gondolkoztam, de sok helyen azt olvastam, hogy ott főleg csak szituációkat gyakorolnak és ha nem "tanultál" mellé mást akkor nem sokat ér. Esetleg van valakinek tapasztalata véleménye?


Nem tudom, hogy befolyásol-e bármit, de 2méter magas vagyok.



2017. febr. 22. 00:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Több ember és/vagy fegyver ellen sok esélyed semmivel nem lenne. Ettől függetlenül a krav maga is jó lehet, ha van mellé stabil küzdősport ismeret. Pl.: box + krav maga/thai box + krav maga/ savate + krav maga.
2017. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Thai Box, Savate, Taekwondoo.
2017. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Atlétika, azon belül síkfutás.
2017. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Azért egy 5-10 év küzdősport után 3 embert össze lehet rakni.
2017. febr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Azért egy 5-10 év küzdősport után 3 embert össze lehet rakni."


Haha..ja de milyen 3 embert? Három 16 éves Vans cipős BMX-es ropigyereket. Három anorexiás emóst? Vagy 3, 190 cm magas 100 kg-os, acélbetkós bakancsot viselő futballhuligánt. Vagy 3 sittet is megjárt, kigyúrt kanc*gányt?


Az utóbbi kettőből kettőt sem biztos, hogy megversz, sőt egyet is csak nehezen, vagy azt sem.

2017. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért mert te nem jársz semmire, vagy csak szimplán béna vagy ne húzd magaddal a többit!

Személyes tapasztalataim vannak, családon belül is!

3 verekedésben járatlan embert el lehet verni ha már tud valaki (nyilván nem te)

2017. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Személyes tapasztalataim vannak, családon belül is!

3 verekedésben járatlan embert el lehet verni ha már tud valaki (nyilván nem te)"


Jól van kicsi Rambó. Tudjuk otthon nálatok kemény harcos mindenki, anyád is nunchakuval tálalja a spagettit, apád pedig puszta kézzel hasogatja a tűzifának valót...


Jó lenne a realitás talaján maradni. 3 normális fizikumú embert nem versz meg, lehetsz te akármilyen k1 bajnok, sáska csingcsung nagymester. Olyan embereket akik nem jártasak a küzdősportokban, de van utcai bunyó tapasztalatuk, és még a tetejében agresszívek is. Ilyenekből kettőt sem, sőt egyet sem biztos. Rengeteg küzdősportolót agyaltak már meg, még profikat is. A hobbysta, pár éve heti 2-3 alkalommal lejáró emberkéket pedig pláne elverik. Azért mert x éve csinálgatsz valamit, nehogy azt hidd olyan hú de sok esélyed van az utcán, pláne több támadó ellen. Persze VALAMIVEL több esélyed van, mint egy olyannak aki nem csinál semmit.

Az olyanok (min Te is) akik azt hiszik, hogy pár évnyi küzdősport edzéssel, levernek kettőnél több embert, azoknak hamis önbizalmuk van. Az ilyeneket késelik meg legtöbbször, vagy verik el a szórakozóhelyeken.

2017. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Te csak egy hülye gyerek vagy.

Biztos páran vernek a suliban és ahelyett hogy elmennél valamire, csak latolgatod hogy esélyed sincs!

A nagybátyám 10 év boksz után úgy lecsapott 3 romát hogy csak na! Volt hogy előttem is bunyózott, nem nagyon izgatta hogy többen vannak. Én 5 éve bokszolok, de hajtottam már szét 2 embert is. Ismerettségi körömben is vannak ilyenek.

A bunyót hadd a férfiakra, te meg menj valami infó szakra!

2017. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hiába írkálod itt nekem a baromságaidat, írhatsz nekem 30 oldalt is, velem ezek megtörténtek, enyi.
2017. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én info szakon vagyok. :DD


Nem feltétlen akarok én verekedni 2-3 ellen. Csak van az a helyzet amikor futni már nem lehet és akkor azért jól jönne némi "tapasztalat".

Köszönöm a válaszokat. Szerintem lenézek egy box edzésre itt a közelben.

2017. febr. 22. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!