Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kung fu vs boxing?

Kung fu vs boxing?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=TmmCBP-bBWQ&feature=youtu.be


szerintetek ha valóban fightolnának, melyik győzne?

valóban szökkengetne ez a létypiszok a lefegőben?


2017. ápr. 3. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha volna azonos sulycsoport akkor a kung-fus lenne a nyerő,ne feledjük ők rúgnak is.

Tény és való hogy a Tyson ellen nem volna sok esélye egy 60kilós figurának ütné-rúgná de nem volna benne erő,de ha létezne Tyson suly csoportjában egy kung-fus akkor az elég vemény ellenfél lenne

A kung fusok elég robbanékonyak és dinamukusak,egy darabig kostolgatná aztán kifárasztaná és a végén megsorozná. Talán kiütés is lenne belőlle. De csak ha azonos a sulycsoport.

Az utcán viszont mások a szabályok...

2017. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Mind a kettőnek vannak előnyei. Mo-n inkább a box a nyerő, de ha mind a 2 fél jól edz akkor nem tudom.

Ez harcostól függ!

2017. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezt tolom minden hétvégén edzőtársammal. Szó szerint amatőr Kung-fusként, topa és javítandó mozdulatokkal is fölényben vagyok. A térd és tökönrúgás bármikor mehetne, illetve a robbanékony támadások ellen nem tud sokat csinálni. Egyszerűen gyorsabb vagyok nála, folyamatosan tudok rúgni, ha meg megindul felém és túl közel van egy rúgáshoz, akkor csalogatom, majd hirtelen lemegyek mélyállásba, közben előre robbanok a hátramenetből és már testharc is van, amit én nem tudok annyira, de a Kung-fu stílusok nagyja erős benne. Amúgy kézharcban nagyon komoly ellenfél, de fogtam már le és kapott egy szép könyököt. De többnyire kézharcban én vagyok hátrányban, mert sajnos nem tudom kellően jól használni a Kung-fu technikákat, a Wing Tsun technikák pedig ahogy én harcolok, abban a modorban nem igazán effektívek. Jók, de nem mindig. Mindenesetre magas szinten a Kung-fu előnyben van, utcán meg pláne. Tekintve, hogy szanaszét könyöklöm bármikor a Boxolók ütéseit, ami ott edzésen és baráti sparringon semmit nem ér a kesztyű miatt, de utcán bizony nagyon effektív.


A Boxolók veszélyesek és jó stílus a Box, de utcán az igazságtalanság és aljasság miatt a komolyabb Kung-fu stílusok (Choy Lay Fut, Xing Yi, Baji Quan, Tongbei Quan, Hung-Gar...stb.) nagyobb előnyben vannak.

2017. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy nyilván nincsenek tisztában az itteniek azzal, hogy a Kung-fu stílusok, hogyan harcolnak élesben, tehát ne várj értelmes választ. A valódi harcra készült Kung-fu stílusok célja az ellenfél fegyverének a tönkretétele. Egy Boxoló esetében ez ugye a kéz, illetve a láb is. A kezet pedig sokféleképpen el lehet törni, a legalapabbak a belekönyöklés, illetve az alkarod nekicsapása az ő alkarjának. Egyik sem igényel nagy tudományt, pláne mivel a Boxoló támad majd neked, azaz üt, tehát támadható lesz a keze, amit ő nem edz. A brutálisabb Kung-fu stílusok fej Kungot is gyakorolnak, ami azt jelenti, hogy a homlokukat betonná edzik, tehát egy egyenes ütésbe bele tudnak fejelni, ami abszolút nem nagy tudomány megintcsak. Én is képes lennék erre akár Tyson ellen is, mert ahogy üt, hát nem kicsit ijednék meg és ösztönből, ha lehajolok, máris homlokon ver, ami Mike Tyson ellen lehet nekem is komolyabban fájna, de az ő keze is törne biztosan. Tehát ezt is megcsinálja bármelyik Kung-fus utcán bármelyik Boxolóval. A másik meg az alacsony rúgások, amik ellen a Boxolók nem tehetnek semmit, a Kung-fu stílusoknak pedig a 99,99%-a használja őket.


Utcai körülmények között, ugyan a szituációtól függően, de a komolyabb Kung-fu stílusoknak komoly fölényük van a Box ellen.


És nem fognak leállni kézitusázni Boxolókkal! -_- Össze fogják törni a kezüket, vagy a töküket rúgják le, vagy a térdüket. Esetleg még szóba jöhet a testharc, ami a Kung-fu stílusok szintén többségének jól megy.


Viszont, amely Kung-fu stílusnak különösen veszélyes a Box, az például a Wing Chun/Tsun/Tzun. Ezek is csak a könyökfedezék és az alsórúgások miatt tudnak érvényesülni. Box ellen semmiképpen sem szabad kézharcolni még utcán sem és ezzel minden Kung-fus tisztában van.

2017. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az esetek 99%ában inkább ez lenne a helyzet https://www.youtube.com/watch?v=oNEUFTJb8Jc
2017. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó, hogy lepontoznak, ez is azt bizonyítja, hogy fáj az igazság egyeseknek. :D Annyit be kell valljak, hogy a magyar Kung-fu oktatás a legtöbb helyen nagyon ócska. De ugye nem kell ragoznom, hogy erről nem a stílus tehet...vagy kéne? Vagy ez így azért világos, hogy némiképp igazságtalan egy magyar Boxolót egy magyar Kung-fussal összehasonlítani, mert az egyiknek (a Boxolóknak) körülbelül minden tekintetben jobb az edzésük! Tehát maga a polgár, az EMBER, aki harcol, az fejlettebb. Tehát Magyarországon vagy menj Wing Tzunra, Hung-Garra, Choy Lay Futra, Xing Yire, Wing Chunra, vagy semmi másra a Kung-fu stílusok közül. Ezeken megtanítják neked a tradicionális harcmodort, ami a Kung-fu stílusokra mind jellemző benne: robbanékonyság, eszméletlen állóképesség, teljesen kiszámíthatatlanság, minden szögből és távolságból való támadás, vészhelyzeti védekezések, szurkáló támadások típusai akár kézzel, akár lábbal, testharc, földrevitel, csontedzés, izomzati edzés.


És igazából ezekből 3 elég egy Boxoló legyőzéséhez: a fejlettebb és robbanékonyabb mozgás, a robbanékonyabb szurkáló támadások minden magasságban és a fejlettebb állóképesség.


Ezekkel amúgy annyi a "baj", hogy nem lehet 2 hónap alatt elsajátítani őket, így idő kell ahhoz, mire jó Kung-fu harcos leszel.


Viszont ringben mindig is szenvedés lesz tradicionális Kung-fuval a Box ellen. Ha nem tudod széttörni a csontjait, azaz igazából nem árthatsz neki, akkor a Kung-fut el is felejthetjük, mert az nem Kung-fu, ahol szó szerint nem lehet verni, törni, zúzni, roncsolni. Ugyanis a Kung-fu ezekre épít, ezeket pedig baráti küzdelemben nem alkalmazhatod. Úgyhogy jó szórakozás ringben Boxolók elől ugrálni, berobbanni rájuk, odarúgni nekik, levédni brutálisan könyökkel az ütésüket, amivel nem foglalkozva csépelnek tovább, hogy aztán testharcban földre próbáld vinni őket, de igazából csak szórakozás van, igazi harc nem, mert a Kung-fu a felét nem képes megmutatni annak, amire képes.


Félreértés ne essék, veszélyes a Box és nagyon tudnak a Boxolók, de egy ilyen jó oktatásban részesült Kung-fus ellen csak akkor győzhetnek, ha a Kung-fus hibázik. Szerintem meg erre nem jó építeni, hogy csak akkor nyerhetek, ha az ellenfelem hibázik (de ez kivételesen nem tény, hanem az én véleményem).

2017. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Levegő,inkább álljál le a szerről.

[link]

Ennyit ér a nagy wing tsun.Hol a tökön rúgás?Hol a könyöklés?Hozzá sem tudott érni.

2017. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert eltudta kapni,ez épp öszejött.

De ha egybküzdő sport lényege a másik ember "összetörése" akkor az a szoritóban hátrányba kerül,mert nem támadhat telejes erővel.

A box célja kiütés az pedig "csépelés" nem cél eltörni a másik csontjait.

Ez az össze hasonlítás kb.:olyan,hogy melyik a kocsi a jobb a rally vagy forma1. Nyilván az egyik itt a másik ott.

És bizony a saját közegében köröket ver a másikra. Illetve az egyik akárhogyis de praktikusabb.

2017. ápr. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Baromság..

Ez még Vale tudo,ahol puszta kézzel mentek,lehetett tökön rúgni,stb..Mégis elverték a kingfusokat.

Meg hiába tanulod azt,h tökön rúgod,torkon ütöd, valóságban el sem találnád

2017. ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!