Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ilyen krav maga és társai...

Az ilyen krav maga és társai tényleg nem jók önvédelemre?

Figyelt kérdés
Egy K1 edző mondta nekem.(Kickboxot és thai boxot oktat,nemrég megszerezte a bokszedzői végzettséget is).Szerinte pénzlehúzás.Mellettük régebben edzettek krav magások.Nagyon drága és szerinte ezeket a technikákat nem tudják utcán megcsinálni,mert ezek előre vegyakorolt dolgok és utcán nem így fognak támadni.Volt,hogy mentek hozzá krav magások edzeni,de az ő edzését nem bírták

2017. ápr. 19. 23:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem azért ha mondjuk egy olyan személlyel van dolgod akinek csak a szája nagy, de nincs különösebb támadási szándéka, max lökdös, akkor biztos jól jön a krav maga.
2017. ápr. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Az a baj, hogy az edzés is gyenge, nem tanítanak konkrét dolgokat csak ilyen összemixelt kardio edzést. Annyit elég megtanulni: torok, szem, here gyenge pontok. Emelett tanulj meg boxolni és minden oké lesz.
2017. ápr. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A saját szememmel láttam, hogy utcán önvédelemre a jazz-balett is megfelelő lehet...

Hidd el, annak aki utcán megtámad 99%-a soha életében semmilyen küzdősportot nem tanult és rohadtul nem tud lereagálni egy támadást... én is keveredtem utcai binyóba és jöttem ki győztesen úgy, hogy soha semmit nem tanultam.

Előre kell támadni ennyi...

Ha meg egy profi boxolóval sodor össze a szél aminek kb 0 az esélye, akkor lelkem rá, agyonvernek...

2017. ápr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

teljesen mások a célok.

egy jó bokszoló jó eséllyel meg tud verni 1 vagy akár több támadót is.

az önvédelmi edzéseknek meg nem az a célja,hogy bunyóban győzz,hanem hogy élve el tudd hagyni a helyszínt.

persze az már régen rossz ha egy krav edzőnek kell megtanítania a jobb és bal egyenest.

éppen ezért kiegészítő edzésként használandó az önvédelmi edzés,küzdősport edzés mellé és akkor használható lesz.

2017. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 aikiboxer ***** válasza:
75%

Teljesen más a kettő.


A box-féleségek bunyózni tanítanak meg. Itt alakul ki a valódi harci készség, a helyes reakciók stb.


Az önvédelmi cuccok (krav maga, defendo vagy aikido) kiegészítésnek jók, hogy a támadót ne megverni akard hanem leszerelni.


Az előbbi nélkül nem sokat ér az utóbbi, azaz először menj el thai- kick- vagy sima boxolni, utána kravozni, aikidózni.


Kivétel a defendo, ahol van félig rendes öklözés is, persze ettől még gyengébb a bunyóban mint egy sima boxedzés.

2017. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Vagy menj cselgáncsozni vagy bírkózni és összehajtogatsz akármilyen romagyereket bármikor.
2017. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

A világon szerte rend és önvédelmi célra Krav Magát oktatnak.

Katonai szinten , a különleges erőknél szintúgy.

Nem boxot ,thai boxot hanem Krav magát.

Az ok igen egyszerű, a technikán van a hangsúly ez mellé pedig erőnlét ,robbanékonyság, felkészültség párosul amit szintén Krav maga oktatáson elsajátít az ember.

A Krav maga nem sport ,mint a kick box, thai box, box...

Hanem egy önvédelmi rendszer ,amit pont azért fejlesztettek ki ,hogy az utcai támadásokkal szemben hatékony legyen.

Van erőnléti edzés rész is amúgy ,igen.

2017. jún. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Az előző hozzászóló tipikusan bedőlt a krav maga és az ehhez hasonló pénzlehúzó marketingfogások hazug propagandájának. A komment egyetlen mondata sem igaz, egyetlen mondata sem tart kapcsolatot a valósággal.


"A világon szerte rend és önvédelmi célra Krav Magát oktatnak."

Kamu! A valóságban, a ténylegesen bevetésre szánt rendvédelmi és katonai alakulatoknál olyan küzdő stílusokat oktatnak a tagoknak, ami reális módon felkészíti és hozzá szoktatja az egyéneket a valódi bunyóra, a valódi harcra. Én elhiszem, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem valamelyik huszadrangú szakján, vagy valamelyik security szolgálatnál kiszúrják a diákok/tagok szemét a parasztvakító krav magával, vagy wing tsunnal (bár erről se nagyon hallottam), de egy valamit is érő fegyveres alakulat számára egészen biztosan valódi küzdelmi rutint kínáló rendszert oktatnak. A TEK-nél például K1 szabályrendszer szerinti állóharcot és BJJ stílusú földharcot tanulnak az elhárítók. A Magyar Honvédségnék (és egyébként számos külföldi hadseregnél) a "kézitusa" névre hallgató, kiváló harci értékeket biztosító rendszert oktatnak. Ezt a rendszert azonban csak kifejezetten a katonaságnál edukálják, így ha valaki ezt szeretne tanulni, akkor az álljon be szépen a seregbe!

Effektíve krav magát csak és kizárólag az izraeli hadseregnél oktatnak, de annak az eredeti, originális krav magának az égvilágon semmi köze az Európa szerte szétexportált kókler hamisítványhoz.


Ha egy katona, egy rendőr, egy fegyveres, vagy akár egy szimpla civil igazi és komoly küzdelmi tudásra akar szert tenni, akkor annak bizony intenzíven és rendszeresen kell sparringelnie. Egy olyan csaló stílus edzésein, mint a krav maga (vagy akár a wing tsun, vagy akár a ninjutsu) egyáltalán nincs sparring. Egyáltalán nincs, csak levegőkékítés, formagyakorlatozás, páros gyakorlatozás, néhány fekvőtámasz jobb esetben és vége is a tréningnek. Harci tudást ilyen egyesületeknél tehát nem kapsz. Akkor viszont mit kapsz? Hát hamis önbizalmat, ugyanis elhitetik veled, hogy pár hónap krav magás levegőhajlítás után te majd 100%-os önvédelmi képességgel fogsz rendelkezni. Mit kapsz még? Hát agymosottságot, átvertséget, becsapottságot, csőbehúzottságot (lásd előző hozzászóló). A kapzsi és szemérmetlen "mesterek" megetetik a résztvevőket a valótlan mítoszaikkal, hazug meséikkel, a naivak, a küzdelemben tapasztalatlanok pedig elhiszik ezt, megeszik ezt, aztán lépten-nyomon el is kezdik promózni a kamu harcművészetüket, ezzel párhuzamosan lenézni a többi stílust egészen addig, amíg ne adj' isten tényleg belekeverednek egy utcai konfliktusba, egy kocsmai verekedésbe, vagy egy zsebtolvaj, pillangókéses romába, amikor ugyanis nagyra becsült "harci tudásuk" cserben hagyja őket és a kórházban, vagy rosszabb esetben a kriptában találják magukat. Ezért tartom végtelenül veszélyesnek és végtelenül undorítónak azt, hogy a pénzéhes edzők becsapják, átverik a manipulálható személyeket, aztán hamis önbizalommal az utcára engedik őket, ők pedig röhögnek a markukban, a sok kicsalt lóvéval. Hát ez gyalázatos!


A hatékony utcai önvédelemhez amúgy sem elég pusztán jól tudni bunyózni, küzdeni. Az önvédelem egy rendkívül összetett mechanizmus, amelynek két síkjáról már rengetegszer írtam. Tessék olvasgatni kommentjeimet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek_..


#CHRILLEX

2017. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Te beteg vagy annyi biztos ,de csak a te kedvedért, gondolom ők is az Elte biztonsági őrei és ilyen huszadrendű telephely őrök:


[link]


[link]


Nem fogok többet belinkelni ,de nem tudom te ,mint nagy szakértő honnan veszed a hülyeségeid ,miszerint ez nem ér semmit ,gyere el egy edzésre ,megnézném te hogy bírsz 3 órát végig edzeni:)

Mert én bizony annyit nyomok ,örömmel látnálak szeretem az ilyen fotel hősöket akik rettentő komolyan állítanak valamit amiről fogalmuk sincs...

Minden sport jó valamire, a thai box is megmozgat, a kick box is, a karate pedig material arts, művészet ugyebár ,de ahol igazán képességet fejlesztesz az a Krav Maga rendszer ,neked nem kell elhinned ,de attól ez még így van, jártam karatéra is ,gyönyörű mozdulat sorok azaz katák vannak benne, a thai box arra jó ,hogy megtanulsz ütni és rúgni, a kravon viszont technikát tanulsz, ahogy a kung fu-nál is ,csak ez viszonylag gyorsabban tanulható, egy utcai támadás pedig összetett dolog, boxolókat és egyéb küzdősportolókat is levertek már ahogy kravosokat is bizonyára ,ez ember és szituáció függő, nincs tuti recept mi védi meg a segged ,viszont a Krav felkészít, szituációs gyakorlatok vannak , mond már melyik sportban van még? Mert az egymás össze rugdosása edzésen azt nem nevezném technikának.. de gondolom egy utca támadást csak az általad kedvelt sporttal lehet kivédeni.

De bírom ,hogy mindig akad valaki aki ilyen nagy pályás harcos.

Örülök ,hogy ily keveset tudsz erről ,de azt jól csinálod ,gratulálok.

2017. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Az előbbi komment részedről egy tipikusan suttyó reflex volt, úgyhogy inkább engedd meg, hogy én gratuláljak neked! "Sosem a szöveg tartalmával szemben kell megfogalmazni kritikát, mindig csak a szöveg írójával szemben". Ez egy jellegzetes proli mentalitás, légy üdvözölve!


Imádom, amikor a hozzád hasonló átvert, becsapott, begyöpösödött, rózsaszín ködben létező, befolyásolható, az életben egy valódi utcai konfliktust meg nem tapasztaló birkák kifogynak az intellektuális érvekből és bunyóra, vagy edzésre invitálnak. Nagyon szívesen ellátogatnék a parasztvakító krav magád parasztvakító tréningjére, a parasztvakító instruktorodhoz azonban én nem Magyarországon élek, hanem Szlovákiában, így ez a találkozás sajnálatos módon nem fog összejönni, hacsak nem te utazol én hozzám, az én box egyesületem valamely edzésére.


Tisztelettel elfogadnám a "fotelhős" megnevezésedet is, azonban nem vagyok az. 11 éve foglalkozom ökölvívással és mivel rossz magaviseletű kölyök voltam, rossz társaságban, rossz környéken, ezért többször is keveredtem igazi utcai konfliktusba, így azt gondolom, hogy van annyi harci tapasztalatom és rutinom, hogy képes vagyok objektív véleményt alkotni az adott stílusok küzdelmi értékéről. Na de tisztelt #9-es, kérlek, ne velem foglalkozz! Hiába személyeskedsz prosztó módon retorika helyett, attól még cseppet sem lesz igazad, ugyanis az általad belinkelt videók a valósággal semmilyen kapcsolatot nem ápolnak és az általad leírt szöveg csak buta maszlag.


Elhiszem, hogy a különböző technikákat végre tudod hajtani az edzőtársadon a páros gyakorlatozás során, tornatermi körülmények között, de ez már egy sparring során nem menne, nemhogy tényleges utcai szituációban, stressz helyzetben, túlerő ellen, kés ellen. És most nehogy azzal gyere, hogy a krav maga edzéseken titeket kiképeznek még az ilyen szituációk leküzdésére is, mert ez hazugság és dezinformáció! Egyébként a videók több jelenete is kimondottan tetszik, mert látványos és a gyakorlatban is működtetni tudná a használója, akkor hatékony is lehetne. Viszont azzal legyen mindenki tisztában, hogy a videókban prezentált "katonai krav magának" körvonalakban sincs semmi köze a nyugaton eladott marketingszagú, felhígult, hamisított "civil krav magához".


Sosem állítottam, hogy egy utcai támadást csak az általam kedvelt sporttal lehet kivédeni. Kérlek, ne forgasd ki a szavaimat, mint egy tuskó! Én azt állítom, hogy úgy lehet a legcélszerűbben fejleszteni az önvédelmünk hatékonyságát, ha vagy megtanulunk rohadt gyorsan sprintelni, vagy vásárolunk valamilyen önvédelmi eszközt (pl. vipera, sokkoló, paprikaspray, gázpisztoly). Ha viszont nem e két opció közül választunk, akkor képbe kerülnek a küzdősportok/harcművészetek. Azt állítom, hogy azok a stílusok fejlesztik a legcélszerűbben az önvédelmünk hatékonyságát, melyeknek tréningjein minden alkalommal történik sparring, ugyanis az egyén csak a sparring során alakíthat ki magában reális küzdelmi képességeket. Azok a stílusok, melyeknek tréningjein egyáltalán nem történik sparring, azok nem alkalmasak az önvédelem fizikai síkjának megnyerésére, ugyanis nem alakítanak reális küzdelmi képességet. Ez ilyen elképesztő egyszerű!


#CHRILLEX

2017. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!