Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun/chun vs Kick-Box ....

Wing tsun/chun vs Kick-Box . Melyik a stílus jobb ezek közül?

Figyelt kérdés
Van valaki ugyanis aki azt mondja wing és egyéb kung-fu stílusok überelhetetlenek

2017. máj. 5. 15:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
69%

Háhháá! :'D Kezdesz kicsit "gáz" kategóriába lépni, kedves Macbeth. :D Nem tetszett a videó, amit küldtem? :'( Van még, kíváncsi vagy? :D Itt az oldalon az egyik szerb srác, aki közölte, hogy milyenek a Kung-fu stílusok Szerbiában azt mondta a Kick Boxról, hogy mindenki elveri őket. Vagyis...nem pont így mondta, eléggé utalt rá, hogy nem egy gyilkos stílusról van szó. Mondjuk én nem szólok rá egy rossz szót se, jól rúgnak és nem rossz a védelmük. Nekem szimpatikus stílus és mindenképpen hatékony. Egyébként ki mondd neked olyanokat, hogy bármelyik stílus is legyőzhetetlen lenne? :O Csak nem rám gondolsz? :D Juuuj...:D Ez kedves...:D De esküszöm, hogy nem akartam én belegázolni a lelki világodba. Semmi baj nincs a Kick Boxszal, csak megvan az a hátránya a stílusnak, hogy hogyha valaki jól kezeli a rúgásokat, akkor az relatíve könnyen hazavágja őket ( [link] de ez stílustól független. Láttam Kick Box vs Box meccset is, ott is a Boxoló nyert. Másikban meg a Kick Boxoló, hát van ilyen. De láttam videón Saskarom Kung-fu vs Kick Box küzdelmet, nem a Kick Box nyert, bármilyen hihetetlen is. De ez nem jelenti azt, hogy a Kick Box ótvar lenne. A Wing Tsun/Chun/Tzun is a közép kategóriába tartozik a Kung-fu stílusok között. A Box például brutális ellenfél a Wing stílusok legtöbb képviselőjének. Én is eléggé szenvedtem Boxoló barátom ellen, mikor Wing Tsunnal küzdöttem ellene. Utcán én nyertem volna, mivel széttördesem a kezeit a könyökömmel, alkarommal, de ugye kesztyűben ezt nem lehet, így annyi volt a sparringunk mindig, hogy én nem igazán tudtam őt támadni, ő meg nem igazán tudott engem megütni. Mondjuk nálunk ott akkor be volt tiltva a rúgás. Rúgni tudtam volna szinte bármikor.


Az meg, hogy azt terjeszted, hogy én a Kung-fu összes stílusát legyőzhetetlennek tartom megint egy olyan dolog, amit azért írtál le, hogy kicsit kiréddzseld magad. A Kung-fuban sok stílus van, amit nem is igazán valódi kemény harcba készítettek, de van azért nem kevés stílus, amit igenis oda szántak. És én egy Muay Thaiosnak, Savatésnak, Boxolónak mindig is fogok adni esélyt egy Tongbei Quan, Xing Yi, Hung-Gar, Wudang, Choy Lay Fut, Wing Tsun/Chun/Tzun ellen, mivel ezen stílusok mindegyike kiváló! Egy Savatésnak mindig is lesz esélye bárki ellen, ahogy egy Tongbeiosnak is, de egy Kick Boxolónak is. Annyi a baj a Kick Boxszal, hogy ugyan valóban jól rúgnak, de mégsem rúgnak olyan jól, mint az északi Kung-fu stílusok, vagy a Taekwondoo, vagy a Hapkido. És ez elég nagy érvágás egy Kick Boxolónak, ha valaki jobb nála rúgó távolságban.


Na, ennyi. Megnyugodtál? :D Ne pánikolj azért, mert egy Wing Tsunos elvert egy Kick Boxolót egy videóban, meg még pár másikban is. Ez nem jelent semmit, csak azt, hogy 1) hiába ócsárolod a Wing stílusokat, azok attól még nem lesznek hulladékok, 2) hiába csinálod a Kick Boxot, az attól még nem lesz legyőzhetetlen stílus.


Macbeth, ne belém akarj kötni, ne ellenem akarj lázadni, egyszerűen csak fogadd el, hogy nem értesz a Kung-fu és Karate stílusokhoz és nézz utánuk, olvass róluk, tudd meg te is azt, hogy egyáltalán nem úgy küzdenek azok a valóságban, ahogy a filmekben, olvass történelmi eseményeket a 18-19. századi keletről, hogy mely stílusok domináltak és milyen küzdelmek voltak a nyugati és keleti stílusok között és akkor majd rájössz te is 1-2 dologra. Hiába is nem hiszel nekem, de a Jackie Chan filmekből nem sokat lehet tanulni. Ahogyan semelyik másik filmből sem, mert az film, nem a valóság.


Hát remélem, hogy nem bántottalak meg, hogy közöltem, hogy a Kick Box azért ki tud kapni még a Wing stílusok ellen is. :O

2017. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 anonim ***** válasza:
Lehet rossz linket adtam...itt van újra: [link]
2017. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/126 A kérdező kommentje:
Istenítsd csak a wing stílusokat oké . De ha annyira jók miért nem mész le egy terembe egy kamerával s felveszed hogyan győzted le a kb 6 hónapja kickbox stílust űző ellenfelet ? Vagy csak hívsz ki egyet egy barátságos sparringra ? Gondolom sokan kíváncsiak lennének rá . És mindig is elfogult voltál a kung fu-val kapcsolatban . Nem egy és nem két ember mondta meg ezen az oldalon hogy hülyeségeket beszélsz . Nem akarok neveket sorolni de gondolom te is emlékszel rájuk . Ne külföldi videókkal bizonygasd hogy mennyivel jobb az a stílus hanem a magad bőrén . Mondom vedd fel kamerára egy bunyód és osztd meg itt velünk .
2017. máj. 5. 16:34
 4/126 anonim ***** válasza:

Ja, és nem jobb egyik sem a másiknál, csak az fog nyerni, aki egyszerűen jobb harcos. ;) Lehet a kettőnk küzdelmét te nyernéd, de az nem bizonyítana semmit, csak azt, hogy jobb vagy nálam. A videóban lévő Wing Tsunost meg lehet nem vernéd el, az is csak annyit bizonyít, hogy ő jobb nálad. :)


Remélem megnyugodtál.


De ezen a kérdéseden most nagyon jót virultam, köszönöm! :D

2017. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/126 A kérdező kommentje:
2017. máj. 5. 16:37
 6/126 A kérdező kommentje:
Mellékesen nem azt mondom hogy a kickbox az istenkirály mert koránt sincs így . Hanem azt hogy a küzdősportok sokkal hatékonyabbak a mai világban mint a harcművészetek .
2017. máj. 5. 16:39
 7/126 A kérdező kommentje:
Hülye oroszok
2017. máj. 5. 17:59
 8/126 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen hogy jobb.

Van olyan Kick boxoló biztos aki elver még egy mestert is, de vannak olyan rosszak is akikből a mester ver el 3-at.

Itt a szint számít. 2 egyenlő szinten lévő harcosnál, akik normális edzésben részesülnek a szerencse/méret/helyzet számít, nem az hogy milyen stílusú.

Ha beküldöd Mike Tysont egy kezdő Wing Tsun terembe akkor valószínűleg kicsinál bent mindenkit.

Ha beküldöd a mestert egy kezdő ökölvívó terembe akkor valószínűleg kicsinál bent mindenkit.

Ha Mike Tyson meg a mester találkozik akkor jön a fentebb leírt tényezők összege.

2017. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 A kérdező kommentje:
Én nem is emelem egyik stílust sem a másik fölé . Félreértés ne essék . Minden tisztelem azoké kik elkezdik az egyiket vagy másikat űzni de azt azért lássuk be hogy vannak hatékonyak és kevésbé hatékony stílusok . Ha valakinek a wing tsun / chun jön be oké csinálja ha a savate , judo vagy karate akkor meg azt . Csak azért legyünk már reálisak egy picit . Vagyis hogy a küzdősportnak titulált stílusok sokkal jobban megadják azt a tudást ami egy real bunyóhoz kell .
2017. máj. 5. 20:18
 10/126 A kérdező kommentje:
Meg azt állítani hogy a wing-et utcára találták ki ? Ugyan már . Egy leányzó hozta létre azzal a maszlaggal hogy egy nála erősebb ellenfelet is képes legyőzni . Mindehhez sem erő sem jó kondi nem szükségeltetik ? Mintha azt mondanád hogy konyhakéssel van esélyed a kard ellen . Gracie-ék is pont ilyesmivel hozták létre a BJJ-t hogy egy gyengébb személy legyőzhesse az erősebbet . Mégsem sűrűn alkalmaznám utcán .
2017. máj. 5. 20:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!