Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kickboxot vagy a thai boxot...

A kickboxot vagy a thai boxot kezdjem el, ha régebben shotokan karatéztam?

Figyelt kérdés
Ugye a kickbox az elvileg a boksz és a karate ötvözése.Szóval ugyan azok a eúgások vannak benne,nem?Tehát van egy alapom.Míg a thai hxot a 0-róp kéne kezdenem.Vagy rosszil látom?

2017. máj. 20. 23:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Hát...mehetsz Kick Boxra, ha az tetszik, de a Thai Box minden téren erősebb nála. Rúgásokban is, kézzel sokkal jobbak, vannak elfogásaik is, aztán ott van a belharc, a földrevitelek, meg a védelme is sokkal jobb, aztán mentalitás téren is a Thai Box előnyösebb különböző szituációkban, valamint támadékonyabb stílus. Tehát én azt ajánlom, de a Kick Box is jó, nyilván. Csak most neked mi a fontos? Hogy melyik hasonlít jobban a Karatéhoz? Akkor a Kick Boxot válaszd. De ha egy minél hatékonyabb stílus kell utcára, vagy akár ketrecbe, akkor inkább Thai Box.
2017. máj. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tényleg olyan gyenge lenne a kickbox?

Igazából nem vagyok oda az ilyen thai meg ázsiai kultúrákért (japánokat azokat bírom).Szóval inkább valami európai stílust választanék

2017. máj. 21. 00:45
 3/22 anonim ***** válasza:
Dehogy gyenge . A thai boxban keményebb az edzés az igaz , meg benne vannak a könyökösök , térdesek ill nagyobb lesz a fájdalomtűrő képességed . Földrevitel mellékesen nincs a muay thai-ban ám elkaphatod a végtagokat valamint ott a klincselés is ( persze előfordul más küzdősportban is ) . Legjobb ha lenézel mindkét edzésre és magad döntesz mi az ami közelebb áll hozzád .
2017. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Csongor185 ***** válasza:

Magyar országon annyira nagy különbség nincs a 2 közt. Thai bokszban több a térdelés és a könyök meg jobban feledzik a testet.

Kick boksz meg többet alapoz a technikára.

De szerintem meny el mind 2 re nézd meg melyik jobb, hol van normális segítő kész edző és azután dönts.

2017. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Értem.A thai box keményebb,de van valami plusz a kickbox javára,ami a thai boxban nincs?

Ha a thai boxban van földrevitel,akkor ott megtanítanak esni?

2017. máj. 21. 12:20
 6/22 anonim ***** válasza:
A muay thai-ban nincs földrevitel .
2017. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Csongor185 ***** válasza:
Igen a thai bokszban nincs földre vitele. Klincsnél szoktak gáncsolni vagy a földre rántani ami egyébként szabálytalan. Kick boksz előnye pedig hogy gyorsan rúgnak fejere.
2017. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Muay thai más néven thai box : A thaiföldi muay boran veresenysporttá " szelidített" formája . Tartalmaz ütéseket , rúgásokat , könyék és térdhasználatot . Megtalálható benne a klincselés ( összekapaszkodás) . Engedett hogy elkapd benne az ellenfél lábát például . Valamint nem kis hangsúlyt fektet arra hogy kitolja a fájdalomtűrő képességed határait . Kb 37-40 technika található benne .


Kickbox : Egy az 1970-es években alakult küzdősport amit annó elneveztek all style sportkaraténak . Nemcsak a boxból és karatéból merít hanem más harcművészetekből is . Ebben nincsenek a muayban megtalálható könyék és térd támadások , nem kaphatod el az ellenfeled sem ... ... ... Sokkal inkább technikusabb mint ázsiai " rokona " .

Nem keményít ki annyira mint a thai box ez igaz de kissé rugalmasabb mint thaiföldi " unokatestvére" .

2017. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Elnézést de a klincselésből inkább térdeseket indítanak nem pedig gáncsolást és rántást . Legalábbis én még nem " hallottam " róla hogy összeakaszkodásnál gáncsoltak vagy rángattak " volna ( bár ki tesz a szabályokra annál még ez is elképzelhető )
2017. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Csongor185 ***** válasza:
Nem tudom ezt hogy fogalmazzam meg, de klincsnél rángatod össze vissza az ellenfeled hogy meg bomoljon a védelme és bordán tud térdelni. Na és ilyen kor szokott egy aljasabb ellenfél földre rántani hogy szabaduljon a klincsböl. De ez nem szabályos mégis sokszor előfordul.
2017. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!