Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 18/Fiu (197cm) Ugy erzem...

18/Fiu (197cm) Ugy erzem eljott az ideje annak hogy ravegyem tenylegesen magam arra hogy el jarjak futni estenkent es minden nap olyan gyakorlatokat csinaljak hogy 15-20 kilot leadjak. Valaki tanácsokat? Mennyi ido kell ennek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok felesleg van rajtam.Legfokepp a derekamon, hasamon, combomon. Homokórában jovok ugymond es ez eleg zavaro, hogy igy nezek ki.És nagyon csunya a megnyult bőr is rajtam Eloszor fogyni akarok aztan kondiba jarni.

Csakis itthon miket csinaljak?? Hanyszor ? Mennyit?



2017. jún. 7. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy az étkezésed alapvető?


Persze mozogni is kell, fogyástól függetlenül is.

Én gyúrnék, plusz aerob, plusz némi kardió. De ha futni szeretsz, mehet kardióból több. Nem tudom, miért kéne késleltetni a kondit, minél hamarabb kezded, annál jobb. Az izmok fogyáskor némi veszélyben vannak, jó étrendnél is, nem árt rendesen terhelni őket, kezdőként még izmosodhatsz is egy keveset.

2017. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó magas vagy. Azért az nem derült ki, hogy hány kiló vagy. Mert nem mindegy, hogy 85 vagy-e vagy 45. Érted. Egyébként nem kardiózni kéne, hanem gyúrj karra, a szívedet ne nagyon terheld, ha eddig nem nagyon futottál vagy nem vagy hozzászokva.
2017. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kicsit reszletesebben elmagyaráznátok?:/ egyebkent koszonom amit leirtatok!! Nagy a sulyom, 120kg
2017. jún. 8. 07:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Esti 20 perces futás és 15-20 perc zsákolás itthon megfelelő lenne?
2017. jún. 8. 07:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Zsakolas? Kosorazastol nem leszel izmosabb... Menj el kondiba es beszelj szemelyi edzovel o majd eligazit esetleg ha van baratod aki regebb ota jar kondiba az majd elmagyarazza a dolgokat, persze interneten is olvasgathatsz de a gyakorlatok helyes vegrehalytasat onnan nehez megtanulni...
2017. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 paper_chaser ***** válasza:

Google: Alapismeretek

Keress rá.

Esetleg még keress rá a Sárga Kapszulára, ha többet szeretnél megtudni. Ez egy ingyenes könyv.

És először szerintem ne fuss. Inkább biciklizz, zsákolj. Gondolom boxzsákolást értesz alatta.

2017. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a mozgást nem szoktad meg, akkor bizony nehéz lesz elkezdeni. Először igazából nem is sportolnod kellene, hanem szimplán mozogni.


Mit értek ezalatt? Azt, hogy nem azt kell kitűznöd, hogy futok 5 km-t 40 perc alatt, aztán egy hónap múlva 35 perc alatt, 3 hónap után meg fél órán belül kell kerülnöd... És akkor küzdesz, izzadsz, szúr az oldalad, a szíved a térded... valószínűleg hiányzik az a fajta alapedzettséged, ami egyáltalán alkalmassá tesz a veszélytelen sportolásra.


Én a helyedben kerékpározni kezdenék, minden nap, vagy legalábbis majd minden nap 20 km-t, egy bő óra alatt. Ez egy kényelmes tempó, hűsít a menetszél, nem terheled túl magad, sem a keringésed, sem a csontokat-izmokat - ellenben hozzászoktat a terheléshez, olvaszt némi zsírt és épít némi izmot a nemlétezők helyére.


Ha már jól megy ezzel a sebességgel, akkor a tempód magától növekedni fog, a lényeg, hogy a pedál mindig adjon egy kis ellenállást, ne üresben pörgesd a lábad, hanem haladj lendületesen.


Sokkal szórakoztatóbb, mint a "menj sétálni" ...


Ha ez megvan, akkor elkezdhetesz futni is, valószínűleg nem kell majd a fuss 2 percet, sétálj 1-et szinten kezdened, egy pár km-t le tudsz majd kocogni egyhuzamban. A lényeg, hogy tartson egy-egy alkalom kb. 40 percig legalább, amikor kocogsz. Előtte kis torna, utána kis séta.


A nagy súlyod miatt rengeteg kalóriát égetsz majd el, a lényeg az, hogy emellett ne emeld meg a kajaadagodat, vagy ne nagyon, és akkor a kilók hónapról hónapra olvadni fognak.


Amikor felszabadultál a súly alól, akkor eldöntheted, hogy mit kezdesz a testeddel, mit csinálsz szívesen, egyéni, vagy csapatsportokat, labdás, vagy küzdősportokat, esetleg csak testépítesz... Az izomzat majd épül annak megfelelően.


Gyors fogyásra ne törekedj, havi 1 kiló az bőven elég, ezt a fogyást a bőr is tudja követni.


Ja és megevett kalóriákat ne számolgass, ne úgy akarj fogyni, inkább vezesd magadnak azt, hogy mennyit adtál le a sporttal. Az sokkal motiválóbb.

2017. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek! Egyebkent ugy irtam ezt le mintha valami nagyon kover lennék, leginkabb a derekamon es a combomon van.. mivel nagyon magas vagy ezert ez eloszlik rajtam. Es szegyenlem ilyen korban ezt az alakot..irtak paran hogy lokalis fogyas nincs .de en leginkabb derekrol es combrol szeretnem fogyni, es hogy a hasamrol is menjen le az a felesleg. Nagyon sok minden van a neten es nem birom eldonteni hogy valojaban miket is csinaljak... valaki leirna egy kis rovid edzestervet? Futas, bicikli,itthoni gyakorlatok,(mibol mennyi) (hogyan) nagyon megkoszonnem!!!
2017. jún. 12. 23:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 176 centiméter magas vagyok és 169 kiló. De, mint egy zsák zsír. Tehát ritkán edzek. Én is szeretnék valamit csinálni. Esetleg futni, az kardio, de benne vagyok. Vagy súlyt emelni.


Szóval, ha valóbvan edzőtárs kell, írhatsz. 22F

2017. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 69 - félre írtam.
2017. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!