Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Véleményetek az alábbi küzdősp...

Horváth Patrik Levi kérdése:

Véleményetek az alábbi küzdősport kombinációkról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 6 éves fiam. Érdeklődik a küzdősportok iránt, aminek nagyon örülök, jó lenne ha az utcán meg tudná védeni magát akár több emberrel szemben is, megnyugtató lenne. szereti az ilyen filmeket. Szeretném beíratni edzésre. Kezdésnek birkózásra gondoltam, mondjuk 2 évig de hát fejlődésétől függ, aztán ezt kombinálni ököl vívással. Ökölvívást nagyon fontosnak tartom a gyorsaság és a reflex miatt, meg szerintem nagyon jó kéz technikájuk van. Sok meccset néztem régen. Roy Jones, volt a kedvencem ha lehet így fogalmazni szerintem hatalmas forma és egy nagyon jó ökölvívó. Szóval 8 éves korában az ökölvívást és birkózást egymás mellett csinálná még pár évig. Fejlődéséhez mért arányokban, hogy épp miből kéne több. Aztán később pedig egy kifejezetten rúgás centrikus küzdősportra, vagy hát amiben jók a rúgástechnikák, mondjuk savate, vagy itf tkd, vagy muay thai, kick box, esetleg valamilyen karate. Véleményeket kérnék hogy így már lehetne esélye? Segítene neki ez a felállás vagy tudnátok írni javaslatokat ki hogyan csinálná? Kérlek normális válaszokat írjatok nekem nagyon fontos lenne, ja és az méginkább hogy edzésre hova lenne érdemes járatnom? Hol van jó szinvonalú erő edzés? Nagyon szépen köszönöm hozzáértő, normális emberek válaszát!:)

2017. jún. 21. 19:25
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:

Szia,


Szerintem a birkózás+box nagyon jó kombináció, nem véletlenül dominálnak ezek a bjj és a muay thai mellett MMA-ban (természetesen vannak mások is judo, sambo, karate stb. de többnyire a felsorolt 4 van előtérben). Tényleg nagyon jó hogy érdeklődik a téma iránt, remélhetőleg sikerül egy jó edzőt kifogni és az első edzések után még inkább megszereti. Azon kívül hogy utcán nagyobb eséllyel védi meg magát, a személyiségének alakulásában is nagyon pozitív szerepet játszhat egy jó edző mellett.


Budapestiek vagytok? Csak hogy úgy tudjunk ajánlani helyeket.

2017. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Tehát a birkózás + box ilyen idősen ilyen arányban jó lenne? Rúgás centrikushoz mit tudnál mondani? Nagyon sokan írják a muay thai-t azt mondják nagyon erős rúgások, ritmus érzék, jó ütések és fájdalom küszöb fejlesztését eredményezi. Vagy esetleg más javaslat? Igen és is nagyon remélem hogy még jobban megszereti, próbálom motiválni amivel tudom, hát balatontól nem messze lakunk, de igazából nem probléma hol van az edzés pl Budapestre 1 óra az út, ha sietek 40 perc úgyhogy megoldható a dolog:)
2017. jún. 21. 20:00
 3/45 anonim ***** válasza:

Ennyire ne rágódj már!

Nézd meg a mai embereket! Gépeznek, telefonozgatnak, kb 5 métert nem bírnak futni, a bunyó tudásukat meg hagyjuk . . Hacsak egy küzdősportra megy már szétkapja az emberek 90%-át.

2017. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Tudom, és ez számomra taszító, persze nem minden ember ilyen. De amiatt a kis rész miatt aggódom. Mikor 14-15 éves voltam a baráti társaságunkban volt egy hát közel 25-30 éves. És Kondizott nagyrészt meg 4 évig muay thai ozott, ő 110 kg volt ezt szinte minden alkalommal mondta mikor találkoztunk nagyon büszke volt rá. És ellenfele nem volt a környéken. És idegileg gyenge volt. Egy rossz nézés és már ment is. Nem érdekelte a létszám se, 2-3 embert gond nélkül elvert. Most vele tudtam példát hozni őt ismertem. Tehát nem a 90% miatt aggódok mert aki kicsit életképesebb szerintem gond nélkül bírná velük. Hanem a maradék 10% al. Miattuk szeretném ha fel lenne készülve, ha meg tudná védeni magát, és hát önfegyelemre tanítsa, és kitartásra.
2017. jún. 21. 20:47
 5/45 anonim ***** válasza:

jó ez a kettő.

pont a két véglet.

kipróbálja mind a kettőt és valószínűleg gyorsan meg is fog mutatkozni,hogy merre húz.

mert van aki alapból rosszul van ha taperolják,nyomorgatják ezért nem fekszenek neki az ilyen stílusok és jobb szeret verekedni,vagy taktikusan vívni.

míg van a másik véglet,aki pont a dulakodást a testharcot szereti és nem fekszik neki a bunyó.

ha pedig mázlista akkor mind a kettő tetszik neki.

szóval a gyerek személyiségtípusát is figyelembe kell venni választáskor.

és sakk klubba is vihetnéd.

igen jól fejleszti a stratégai gondolkodást,ami fontos a küzdősportokhoz.

2017. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzá tenni az a 110 kg nem színtiszta izom volt. De túlsúlyos sem, az átlagnál izmosabb testalkat volt.
2017. jún. 21. 20:49
 7/45 anonim ***** válasza:
50%
A box - birkó tényleg jó kombó . Rúgásra pedig az ITF Taekwondo . Ezenkívül érdemes egy fegyveres stílust ill önvédelmi rendszert is beiktatni pl kali és defendo . Ezekkel már elég jó esélye lesz.
2017. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat is, ha lehet. Nagyon fontos szeretnék minél több, akár bőven kifejtett véleményt meghallgatni mert nem nagyon értek még ehez.:)
2017. jún. 21. 22:00
 9/45 anonim ***** válasza:
50%

Box - rugalmassá tesz és kitűnően üt .


Birkó - Megtanulja a test test elleni küzdelmet így ha nem is lesz helye egy ütést kivitelezni akkor is hatalmas esélye van .


ITF - 70 % rúgástechnika , vannak benne fogás bontások .... tehát önvédelmi értéke elég jó .


Fegyveres harc pl a kali - Nem kell csupán a végtagjaira támaszkodnia hanem pl botokkal is képes lesz bánni ami nem kis segítség a mai világban ill annak is van pusztakezes része panantukan néven .


Defendo - önvédelmi rendszer ahol megtanítják miképp reagáljon különböző szituációkra amelyek az utcán előfordulhatnak .

2017. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
74%

Felettébb örülök, kedves kérdező, hogy eszedbe sem jutott gyermekedet valami wing tsunhoz, vagy ninjutsuhoz hasonló parasztvakító kóklerségre beíratni, hanem valami valódi harci tudást nyújtó stílust választanál számára. Ez már félsiker a mai világban!


Alapvetően ideális a koncepció, amit felvázoltál, azonban nem feltétlenül gondolom azt, hogy a terepasztalon kimatekozott, életkorra lebontott precíz és pedáns tervezeted mindenáron rá kéne erőltetni a fiadra. Én értem, hogy fontos számodra a kölyök önvédelme, amiért egyébként minden tiszteletem a tiéd, de szerintem először győződj meg arról, hogy egyáltalán érdeklődik-e a küzdősportok világa iránt. Ez lehet, hogy ebben a korban még ki sem fog derülni. Én is imádtam a Bruce Lee és Jackie Chan filmeket az ő korában, azonban egészen 15 éves koromig számomra csak a szertorna létezett. El sem tudtam volna képzelni, hogy egy nap ökölvívó válik belőlem, aztán hirtelen azon kaptam magam, hogy 26 éves vagyok és több mint 10 éve boxolóként tevékenykedek. Ha nem érdeklődik a küzdősportok világa iránt, akkor inkább keress számára egy másik sportágat, amiben kiteljesedhet. Ha viszont mutat e világ felé affinitást, akkor kimondottan ajánlom az általad leírt ökölvívás + birkózás kombinációt, ez a párosítás ugyanis kiváló állóharci és testharci skillekkel fogja felruházni gyermekedet. Viszont azt is gondolom, hogy ebben az életkorban még nem szükséges feltétlenül kombinálni két stílust. A box és a birkózás egyaránt egy embert próbáló, intenzív, kemény rendszer. Lehet túlságosan megterhelné ez a párosítás a fiadat, ráadásul lehetséges, hogy túl sok időt vonna el a kölyök életéből, mondjuk a tanulás, a család, vagy a barátok rovására. Ezt persze a te jogod eldönteni, én csak tanácsot adok!


Én inkább azon a véleményen vagyok, hogy először csak egy stílusba vágjon bele (legyen az ökölvívás, birkózás, taekwondo, vagy bármi, ami reális küzdelmi képességeket fejleszt), abba szeressen bele, abban bontakozzon ki, csinálja szívvel-lélekkel, teljes erőbedobással és ha a későbbi évek során a srác magától úgy dönt, hogy szeretne emellé a stílus mellé egy másikat választani és azt szintén szívvel-lélekkel űzni, akkor hát nyomja!


#CHRILLEX

2017. jún. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!