Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van értelme belekezdeni?...

Van értelme belekezdeni? Esetleg mit tanácsoltok, milyen harcművészetet?

Figyelt kérdés
Még sosem sportoltam, nem is éreztem igényét (a túlsúlyt tényként kezeltem - nem voltam rá büszke de nem is szégyelltem). Viszont pár napja beszélgettem egyik ismerősömmel, aki szerint több energiám van, mint amennyi "látszik", és lehet, hogy az agresszivitásomnak is lehet az oka, hogy nem vagyok lefáradva. Elkezdtem sportokat nézni, és a küzdősportok fogtak meg a legjobban. A Seibukan Jujitsut néztem ki magamnak Szegeden. Van értelme elkezdeni, a jelentős súlytöbblet ellenére is?

2017. aug. 22. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az oktatóval kellene megbeszélni.
2017. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "túlsúly ellenére"? Elég sok embernek sikerült pont valamilyen küzdősport miatt leadni a túlsúlyból.


A barátodnak igaza volt, egyébként lesarkítva a dolgot a túlsúly is végülis azért alakul ki, mert több energiát viszel be a testedbe, mint amennyit leadsz.


A legjobb lenne olyat elkezdened, amiben van sparring, nem tudom, ez van-e abban a dojoban, amit te kinéztél, ezt majd tudakold meg.


Arra készülj fel, bármibe is fogsz bele, először nagyon nehéz lesz. Úgyhogy ess túl az első kritikus fázison minél hamarabb, amihez az első lépés az, hogy minél hamarabb elkezdesz járni oda.

2017. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan elkezdheted.


A lényeg hogy:


-Legyen sparring (bunyó)

-Teknika gyakorlás (árnyék, zsák, páros gyakorlat)

-Erönlét-kondíció edzés.


Ha hájas vagy egy kicsit hátrány, de hamar jön az állóképesség/fogyás.

Ha heti 3-szor jársz legalább egy évig akkor már kijön a hatása, valamilyen szinten tudsz bunyózni.

De szerintem minimum 2-3 év kell hogy stabil tudásod legyen és kb 5-10 év mire már a véredben lesz az adott bunyó/stílus.

2017. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!