Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha valaki box edzésre jár...

Ha valaki box edzésre jár annak gyakori, hogy eltörik az orrát?

Figyelt kérdés

Szeretnék box edzésre járni.


Az csak sztereotípia, egy fajta nem valós előítélet, hogy akik box edzésre járnak, azoknak rendszerint ELTÖRIK, ELFERDÜL AZ ORRA, TORZUL AZ ARCBERENDEZÉSE? Sok ütés miatt...


Csak sima edzés, idősebb vagyok már, nem tervezek Olimpára menni vagy ilyesmi.


Köszi a választ.



2017. nov. 21. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Benne van a pakliban.
2017. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De sima edzésen fejvédőben edzenek, fogvédővel? Nem?

Meg sima edzésen nincs olyan, hogy erőből ütik egymást. Vagy van?

Ezek azért számítanak a kérdéssel kapcsolatban. Nem tudom, h van azért kérdem.


Köszi.

2017. nov. 21. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:

az orr porcos része veszíthet a tartásából 8-12 év rendszeres edzés és versenyzés után.

nincsen fejvédő edzésen,csak versenyfelkészüléskor,vagy sérülés miatt.

viszont a többség figyel arra,hogy a testsúlyához illő edzőkesztyűben eddzen,ami nagyobb és puhább,mint a kisebb és keményebb versenykesztyű.

2017. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Engem 2 hónap után úgy orrba vágtak, hogy 1 hétig fájt az orrom és alig tudtam kifújni. Megettem egy pofont, beütöttek a kezem alatt, ahogy azt én szoktam, ha Kung-fuval küzdök. Nem tudtam, hogy Boxban is szabad olyant. :D Fejvédő nincs, a fogvédő meg nem védi az orrod. Benne van a pakliban a törés, de ne aggódj, túléled.
2017. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha félsz attól, hogy szétverik a fejed, válassz valamilyen összekapaszkodós (grappling) küzdősportot. Azok is teljesen jók, és ott nem vernek hülyére a tesók.
2017. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi azt soktuk mondani, hogy ez karate nem sakk szakkör. Egy küzdősport edzésen. Legyen az bármi. Benne van a pakliba a sérülés veszélye. A kisebbektől a nagyokig. Nem direkt mert vigyáznak egymásra az edzőtársak. De beleszeladhat az ember egy ütésbe edzésen is. És emiatt pedig lehet ő akkorát nem ütött csak még a te lendületed is benne van. És eltörhet az orrod, a bordád megrepedhet. Egy testharcos stílusnál is megeshet. Láttam már olyat. De az versenyen volt. Rosszul tompított és eltört a könyöke. Arra hajlott amerra nem lett volna neki szabad. Vagy Judon nagyon kapkodott a srác. Rosszul dobott és akinek tompítani kellett elakadt valahogy benne és meghúzódott a lába.

Edzésen vigyàzzni fognak rád. Általában azért rendesek, normálisak az edzőtársak. Intelligensek. Jó 1-1 kivétel bárhol megeshet. Nálunk ilyen agresszí, hülye állat nincs egyse. De szándékosan biztos nem akarja senki eltörni az orrod. A sérülés viszont. A véletlenek, a hibázások akár a te részedről akár a partnered részéről megeshet. Ez benne van a pakliban. Megesik bármilyen küzdősport edzésen. De szándékosan senki sem akarja a veszted. Se az egészséged sérteni. És ha belegondolsz minden sportban megeshet egy sérülés. Egy focin több sérülés van mint nálunk Karatén mert alácsúsznak, rosszul lép kimegy a térde. Van nálunk làbsöprés pl de mi arra készülünk. Az ellen pontosabban. Ellépünk előle például. De ha nem sikerült és bakapjuk megtanulunk tompítani ha elesünk ne legyen bajunk. Bokszon is ez van. Készítenek téged az ütések kivédésére. Megtanítanak védekezni, hogy minél kevesebbet kapjál be. De bekaphatsz mert emberek vagyunk és nem gépek.


Remélem tudtam segíteni és egy kis megnyugtatást is adni hozzá.

2017. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan helyet nézz ki, ahol nem a legnagyobb lumpenek gyűlnek össze. De véletlenül előfordulhat persze.
2017. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Általában edzéseken fejvédő nélkül és fogvédővel edzenek.Benne van a pakliban,hogy ha nem véded normálisan a fejed akkor eltörik az orrod
2017. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor edzésen is szokták teljes erőből ütni egymást?
2017. nov. 27. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:

A normális emberek nem. Teljes erejéből akkor megy az ember, ha az utcán az életét fenyegetik, vagy ha világbajnokságon van. Az edzőtársainkat nem akarjuk megölni, mert akkor nem tudnánk kivel edzeni.


Ezért kell olyan helyet találni, ahova normális emberek járnak, ha valaki pedig vadállatkodik, arra rá kell szólni, hogy vegyen vissza.

2017. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!