Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Triglav tapasztalat nélkül?

Triglav tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés
Nem voltam eddig még hegyet mászni ilyen magasságban. Néztem videókat és elég keménynek tűnik. Rendszeresen futok, nem az erőnlét miatt félek, hanem a magasság, tériszony és a technikai tudás hiánya miatt. Ismerős hívott, érdekel, de nem akarok bajt. Előtte Tátrába próbáljam ki magam? Mit javasoltok?
2018. febr. 25. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi volt az eddigi legmagasabb?
2018. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Múltkor valami csaj itt azt írta hogy ő strandpapucsban fogja megmászni szóval szerintem bevállalhatod.
2018. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Magas Tátrában a békás tavakig mentünk utazási irodával..:)) Az inkább túra volt, jó hosszú és fárasztó. Csorba-poprádi és békás tó.. :)
2018. febr. 25. 12:09
 4/15 anonim ***** válasza:
A Békás, nem tudom, hol van, a Csorba-tó és a Poprádi-tó 1350-1450 méteren. Az még olyan, mintha a Mátrában sétálgatnál. A Triglav csaknem 3000 méter magasságban van, és az nagyon nem mindegy. Próbálj ki egy olyat, hogy kb. 1200 méterről felmész a Krivánra, ami 2500 méter körül van. Ha az megy, akkor valószínűleg nem lesz gond, bár a Triglavon sosem jártam.
2018. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, Krivan és a Rysysen gondolkodtam. Csak rövid időn belül kell választ adnom. Nekem a kitett részekkel van bajom főleg, ahol nincs vas kapaszkodó, illetve iszonyatosan meredeknek tűnik videók alapján. :)
2018. febr. 25. 12:36
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy ilyen magasan az oxigénnel mi a helyzet. :)
2018. febr. 25. 12:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát max. nem mész fel egészen a csúcsig.
2018. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Akivel mész, az mennyire tapasztalt? Ha rendszeresen futsz, akkor nem lesz gond 3000 méteren sem, az még annyira nem magas. Nézz utána az interneten, hogy milyen terepre, körülményekre számíthatsz, ne érjen meglepetésként, mikor az általánosban tanult növényöveken végighaladva kiértek a "csak szikla" részre.


Én is úgy mentem magashegységbe először, hogy előtte csak kb. 1500 méteren jártam, és a társaim is csak kb. 2500 méterig voltak tapasztaltak. Egy 3500 méteres, technikailag nem nehéz csúcsra mentünk föl (hágóvas kellett csak, és sok helyen teherautónyi sziklákból álló görgetegen kellett mászni, de az nem volt nehéz, csak lassú). Nagyon sokat foglalkoztunk vele előtte, tájékozódtunk stb.

2018. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
[link] Itt egy video a hegyről
2018. febr. 25. 13:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Több különböző úton is fel lehet menni, és a videón nem a legkönnyebbet választották. Olvasd el ezt:

[link]

2018. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!