Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Eskrima stílusról kinek mi a...

Eskrima stílusról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Nem rég alapult egy Eskrima klub (nem tudom számít-e, de azon belül is Doce Pares Eskrima-t írnak), ahova lenne lehetőségem eljárni edzésekre, de viszont magát a stílust nem annyira ismerem. Azt tudom, hogy van benne kés meg botharc is, ennyit tudok magáról a stílusról csak.

Mennyire számít jó stílusnak? Megéri elkezdeni? Vagy ilyen Leung Ting&Máday féle Wing Tsun parasztvakítás szintjén mozognak a stílus edzései általánoságban?

Nem az a cél, hogy Bruce Lee szintjét elérjem, csak fölöslegesen nem akarok oda-vissza kb. 90kmeket utazni egy olyan stílusra, amit pocsékul oktatnak.



2018. márc. 1. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Az eskrima egy kitűnő összetett stílus melyben megtanítanak mind pusztakézzel , mind pedig fegyverrel harcolni . Ahogy írtad magad is , operál vágó/szúró eszközökkel s amint én kiegészítettem e nélküli része is van Panantukan néven . Hogy milyen az adott klub oktatásának minősége azt meg nem mondom sajnos . Legjobb ha személyesen az edzővel beszélgetsz el erről . Vagyis van sparring az edzéseik során ? Ha a válasz igen , akkor már nem lőhetsz mellé .
2018. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Volt szerencsém mindkét stílushoz.

Az escrima nagyon jól megtanít botharcra, késharcra. A pusztakezes önvédelmi része a wing tsunhoz képest nagyon silány.

Ha a fegyveres harc érdekel nagyon ajánlaom az escrimát de ne várd tó

2018. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Folyt... ne várd tőle, hogy pusztakezes önvédelmre is megtanítson.

De ettől függetlenül szerintem jó lehet ha egy jó mestert találsz.

2018. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kercsak ***** válasza:

Az Eskrima valóban egy kitűnő stílus. Az Eskrima Hungary (ők tanítanak Doce Pares Eskrimát) iskolával nem foghatsz mellé. Ez a szervezet tele van Világ- és Európa bajnokokkal, és közvetlen kapcsolatuk van a Fülöp-szigetekkel.

Itt van felsorolva, hogy hol vannak iskoláik:

[link]

2018. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kercsak ***** válasza:
100%
A 2-es válaszolóval nem értek egyet. A pusztakezes része is nagyon hatékony.
2018. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Kercsak


A hangsúly az escrimában az eszközös harcon van. A pusztakezes részében nem látom a koncepciót innen onnan összeollózott valami, nincsenek letisztult elképzelések benne elég katyvasznak tűnik.

Mindemellet minden elismerésem a botharc és késharc részéhez, mert az tényleg kiváló.

Szerintem annak való ez a harcművészet akit az eszközös önvédelm világa vonz.

2018. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kercsak ***** válasza:
100%

Nem egészen. Teljes komplex rendszer a pusztakezes része is. Csak nyugaton vannak olyan iskolák, ahol a mesterek más pusztakezes rendszereket tanultak előtte, és csak a fegyveres részt tanulták, a pusztakezet meg a saját rendszerükből emelték át. Ilyen helyen tényleg katyvasz lehet.

Ezért ajánlottam az Eskrima Hungaryt, mert ott egységes tanmenet van, és az eredeti filippínó rendszert oktatják.

2018. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elején most tuti nem nagyon lesz sparring, mert nem rég alapult klubról van szó (a miskolci a linkelt oldalról), így elég sok kezdő van, de e-mailben erre is rákérdeztem az edzőtől.

Az önvédelem meg olyan dolog, hogy sose a stílustól függ, hanem harcostól. Tanulhatja az ember a legjobb stílust a legjobb mesterektől is, hogyha az utcán pocsék harcos. Emiatt se ez az elsődleges fókusz nálam, hogy az utcán megvédjem magamat. Csak egy olyan stílust akarok tanulni, ami nem fölösleges időpocséklás és tényleg tanul valamit az ember.

2018. márc. 5. 12:52
 9/14 A kérdező kommentje:

Nincs sparring. Idézem az e-mailből:

,,Mivel az edzések nem rég indultak, így nincs se igény, se felszerelés a küzdelemre."

2018. márc. 11. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Ehhez viszont kell a sparring , enélkül nem sok értelme van . Légpofozás bottal vonóval .
2018. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!