Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Eskrima stílusról kinek mi a...

Eskrima stílusról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Nem rég alapult egy Eskrima klub (nem tudom számít-e, de azon belül is Doce Pares Eskrima-t írnak), ahova lenne lehetőségem eljárni edzésekre, de viszont magát a stílust nem annyira ismerem. Azt tudom, hogy van benne kés meg botharc is, ennyit tudok magáról a stílusról csak.

Mennyire számít jó stílusnak? Megéri elkezdeni? Vagy ilyen Leung Ting&Máday féle Wing Tsun parasztvakítás szintjén mozognak a stílus edzései általánoságban?

Nem az a cél, hogy Bruce Lee szintjét elérjem, csak fölöslegesen nem akarok oda-vissza kb. 90kmeket utazni egy olyan stílusra, amit pocsékul oktatnak.



2018. márc. 1. 14:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Emiatt is lesz szerintem sajnos felejtős az edzés jelenleg. Sparring nélkül én se látom értelmét az egésznek.
2018. márc. 13. 10:58
 12/14 Kercsak ***** válasza:

Akkor még két dolgot tehetsz:

1. Elkezded megtanulni az alapokat, és mire odajutsz, valószínűleg lesz sparring is.

2. Keresel egy régebb óta működő Eskrima klubot. Ahol már van versenyzői edzés, ott van sparring is keményen.

2018. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kercsak:

A gond az, hogy ígyis nem kevés időmbe kerülne az edzésre járás. Nem mondhatják azt, hogy nem lennék elhivatott, mert csak oda 45km lenne az út, ami kb. 1 óra. Aztán még vissza ugyanennyi lenne. Azért nem érné meg nekem két órákat utazgatni, hogy majd félév vagy talán 1 év múlva legyen majd sparring.

Más klub meg nem is nagyon van még a megyében se, más, normális stílus meg kevésbé. Ha van is az utazást nem tudom megoldani, mert lenne Jujutsu, csak annál az edzésre járásra + hazaútra elmenne a napom fele.

De sajnos ígyis-úgyis kilőve az edzés, mivel fixen pont azokon az időpontokban is dolgoznom kell már, mint amikor lennének az edzések.

Köszöntem a válaszokat!

2018. márc. 21. 11:10
 14/14 anonim ***** válasza:
Kettes, szívesen belerugnék a térdedbe, amikor ving csunával beállsz elém önvédeni. Egy évig gipszben lenne. Ennyit a kung fingról
2023. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!