Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Görkorizást újra kezdeni...

Görkorizást újra kezdeni túlsúlyosan lehet?

Figyelt kérdés

Régen nagy görkoris voltam, félcső, lépcsőzés, ugrások, hátramenet, minden ment, nem volt probléma a lejtő, egész városokat szoktam probléma nélkül körbekorizni.


Sajnos pár éve felszedte egy sportbaleset miatt majdnem 30 kilót és azóta csak sima jégkorcsolya volt rajtam, ami szerintem könnyebb.


Szerintetek menni fog, ha újra ráállok a rendes korira?

Most még attól is parázok, hogy lejtő, fordulás, megállás - mert az összes korimból (van Rollerblade, Roces) ki van szedve a féktuskó, soha nem használtam, mindig magabiztos voltam.


Viszont most el kellene jutnom odáig, hogy újra biztosan fékezzek és ne okozzon problémát, ha kavics kerül a kerekek közé, vagy lejtő van.


Mit tanácsoltok, kinek mi a tapasztalata?


L/29



2018. ápr. 6. 04:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb add le azt a pár kilót valami kevésbé balesetveszélyes sporttal, mert a súlyváltozás miatt lehet esnél a korival. Nem beszélve a kihagyott időről.
2018. ápr. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nem pár kiló, hanem 30 és fogyás szempontból is akarok görizni.


Egyébként jégkorcsolyával megyek most is, az teljesen változatlan, ott no para.


Neked van tapasztalato súlyváltozás utáni skatingolással?

2018. ápr. 6. 05:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak simán menj. Fárasztó lesz az is.
2018. ápr. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt akarok :) azóta bejöttek nálunk azok a kis apró kövek, amikkel télen felszórják az utakat, és az a nagy para, hogy azokban aztán nagyot lehet esni nem? Régen nem voltak ilyen tetves térkővek és aprókavics, egyenletes bitumen volt, amin jól lehetett menni, mit tanácsolsz? Kiskövek ellen mit lehet tenni, a sebesség használ?
2018. ápr. 6. 05:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan hely kell ami nem kavicsos. Nemrég jégkoriztam sok év kihagyás után, és azért nekem is lenne mit leadnom :) azért régi beidegződések megmaradnak, de én is sokkal bizonytalanabb vagyok régi önmagamhoz képest

Qz esés az meg benne van a pakliban, tudod, ha aznap nem estél, nem is koriztál igazán :)


Mike

2018. ápr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Milyen féktuskó? És te agresszív görkoriztàl? Ugyan már ne nevettess 🤣 🤣 félcső meg minden? És azon parázol hogy nem tudsz megàllni? Ne járasd már le magad
2020. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!