Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Akik tanultok valamilyen...

Akik tanultok valamilyen harcművészetet, tapasztaltok-e az élet mentális területein is pozitív változást?

Figyelt kérdés
Egész életemet átszövi a sikertelenség, és sajnos nem tudom, hogyan tudnám ezt orvosolni. Régóta szemezek már azzal, hogy kipróbálnám az aikidozást, kíváncsi lennék, hogy hozna-e változást az életembe. Köszönöm az őszinte véleményeteket. 28/F

2018. ápr. 17. 22:07
 1/7 anonim válasza:
100%

Én karatézok három éve és pozitív irányban változtam mentálisan is. A harcművészetek önvédelmi sportok, így az önuralmát is fejleszti az embernek, mivel tudja, hogy igazából szét tudna verni bizonyos kereteken belül bárkit, viszont edzésen megtanítják arra, hogy ezt nem szabad. Ez egyébként mindenféle önuralomra vonatkozik. Én személy szerint kiegyensúlyozottabb is lettem, mert kiadom magamból a feszültséget edzésen.

15/l (tudom, hogy nem egy korosztály és nem vagyunk, de szerintem a harcművészeteknél ez nem számít, a lényeg, hogy ajánlom)

2018. ápr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeptembertől járok kungfuzni, rajtam az dobott sokat, hogy egy összetartó, szuper közösségbe kerültem, ami mindenképp emelt az életminőségemen. Nyilván fejleszti az önfegyelmet, a kitartást, de ezekkel addig sem volt gondom. Én leginkább azért ajánlom, mert mind a mozgás, mind a közösségben töltött idő jó hatással van az ember mentális egészségére. Csak bátorítani tudlak!
2018. ápr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egész 6 éves korom óta judo-zom, ezért aztán passz, hogy ez adott e mentálisan pluszt, de az biztos, hogy mindig talpraesettebb voltam a kortársaim zöménél.

33/f

2018. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Én ugyan nem űzök küzdősportot, de talán pont ezért lehet érdekes a válaszom.

Egész kis gyermekkorom óta rendszeresen edzek. Nagyon érzékeny lelkű vagyok, minden mélyen megérint, de a sport adott egy fajta erőt, bátorságot és magabiztosságot, emiatt az előbb említett dolgoknak az ellenkezője látszódik rajtam elsőre, illetve már ez is én vagyok. Emiatt képes vagyok egyszerre gyengéd, de ha kell a legerősebb ember is lenni.

Még annyi, hogy én mindig az egyéni sportokat kerestem, ahol magammal és magam ellen kell küzdeni.

Én mindenképp bátorítalak, hogy kezdj el valamit csinálni. Még annyi, hogy azért mert küzdősport még önmagában nem leszel keményebb, csak mert van ott testi ütközet. A tested, lelked és szellemed egyszerre kell erősíteni. Erre pedig bármelyik sport képes. Persze nem akarlak lebeszélni, csak azt mondom, hogy azt válaszd, ami a leginkább tetszik, ahogyan el tudod magad képzelni mikor fent állsz a csúcson.

Sok sikert, rengeteg kitartást és akaratot!

2018. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-assal egyet kell, hogy értsek. Kölyök korom óta karatezok, így nem tudom, adott e valami pluszt. Biztos adott. Ismerőseim szerint, túlzottan is nyugodt természetű vagyok, pedig emberekkel foglalkozok.
2018. ápr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Flocke23 válasza:
Mindenképp előre vagy ha bármilyen küzdő művészetet folytatsz... 7 éve karatézok és teljesen új felfogást kaptam a világhoz 🙂
2020. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tikyus ***** válasza:
Ez kamu jó pár év után se adott mentális pluszt ezt csak az edzők terjesztik hogy legyen tagjuk
2020. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!