Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Box vagy thai box?

Box vagy thai box?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom 16eves fiú vagyok.

Melyiket válasszam?

Esetleg akinek van valami tapasztalata milyenek ezek a sportok?

Nekem mindkettő bejön talán a thai box jobban.

Meg még azt is szeretném tudni hogy a kick box milyen.



2018. dec. 20. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Először Box, legalább 2 évig, utána Thai Box. A Kick Box pedig a világ legalapabb stílusa. Legalapabb szinten tudnak ütni és rúgni. Az egyik előnye, hogy jó a lábmunkájuk. Maradj a Boxnál és a Thai Boxnál.
2018. dec. 21. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És az jó lenne ha csak thai boxolnék?

Nekem az jobban bejön

2018. dec. 21. 14:40
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha az jön be jobban arra menj. Hisz te tudod mit szeretnél. Nem mi. Mi csak azt tudjuk elmondani, hogy mi ez a stílus, mik a technikái, előnyei...stb

Ne is várj. Indulj akkor Muay-thai (Thai-boxra) és hajrá.

Kellemes Ünnepeket így előre is.

2018. dec. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
2018. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Üdv neked kérdező !


Ha a thai box jön be jobban akkor értelemszerűen arra a stílusra járj . Ám merész dolog olyat állítani hogy valami jobban bejön , valami kevésbé , amíg ki nem próbáltál több verziót is . Esetedben , miért vagy benne biztos hogy a kickbox vagy box nem jönne be sokkal jobban ? Csak úgy kaphatsz objektív képet ha mindhárommal próbát teszel . Mi sajna nem tudunk számodra pontos infót adni mivel a stíluson kívül számít még az edző hozzáállása ( szakértelme ) illetve maga a közösség amibe belecsöppensz .


Box - Mozgékony , kevés technikát tartalmazó stílus amely csak kézzel támad , mégis mondhatjuk hogy lelke a lábmunka . Különböző elmozgások , elhajlások egyebek tarkítják a repertoárt .


Thai box - Statikus , kézzel gyönge , védésekre nem fektet nagy hangsúlyt hanem inkább a fájdalomküszöb növelésére . Több technikája van mint a boxnak , de még így gyorsan tanulható . Rúgásaikat sípcsonttal viszik véghez , a lowkick és clinch mondhatni elengedhetetlenül hozzá tartozik .


Kickbox - Akárcsak a box szintén dinamikus rendszernek mondható . Megtalálható benne a boxban használt elhajlás , kitérés ... Lábmunkája remek . Kézzel ugyan nem oly jók mint a savate vagy ökölvívó "kollégák" , ám nem kell szégyenükben elbújniuk . Sem rúgásaik , sem ütéseik nem rosszak . Egy 10-es skálán olyan 6-7 -es lehet .

Több szabályrendszere van :


[link] .


A K1 engedi a legtöbb technikát , tehát kiváló szabályrendszer .



"A Kick Box pedig a világ legalapabb stílusa. Legalapabb szinten tudnak ütni és rúgni"


Ezt meg neked kedves sűrített agyhalott . Ha nem vagy tisztában a kickbox-al ( bár te semelyik más rendszerrel sem ) akkor legalább ne hadoválj össze mindenféle ökörséget . Ilyen marhaságot csak az írhat le aki A : Valami fitness cica által vezetett termet látogat ahol " Üsd vágd 1-2-3 a lady kickbox a király" skandálás közben emelgetik a virgácsaikat popsiformálás céljából , B : A büdös életben nem látott még kickbox edzést közelről .


Ja és a másik fiókodból ( ÍvesKöríves ha nem tévedek ) nem ám bejönni és kamu kommentekkel zargatni a jónépet :)

2018. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Kickbox - Akárcsak a box szintén dinamikus rendszernek mondható . Megtalálható benne a boxban használt elhajlás , kitérés ... Lábmunkája remek . Kézzel ugyan nem oly jók mint a savate vagy ökölvívó "kollégák" , ám nem kell szégyenükben elbújniuk . Sem rúgásaik , sem ütéseik nem rosszak . Egy 10-es skálán olyan 6-7 -es lehet ."


Ez elég bátor így. Én értem, hogy kickboxoló vagy, de attól még maradhatsz a valóság talaján, bár ahogy elemezted a stílusokat látszik, hogy csak könyvekből ismered őket. Én tanultam mind a 3-at (box, kickbox, thai box) és elmondhatom, hogy a kickbox eléggé le van maradva a boxtól és thai boxtól. Igazából nem rossz stílus egyáltalán, mert ügyesek voltak, tényleg, a thai boxhoz képest valóban dinamikusabban mozognak, de a boxhoz képest lassúak. Ütésekben nemigen jobbak, mint a thai boxolók, legalábbis számomra mindkettő ugyanúgy gyengébb volt (először a boxszal kezdtem), így igazából lényegtelen, hogy mit ír a könyv, vagy mit látsz Youtubeon, ha egy picit jobban is ütnek a kickboxolók, az nemigen érezhető. Rúgás téren pedig nem is tudok a kickboxnál gyengébb stílust mondani, esetleg azok, amik egyáltalán nem rúgnak, vagy azok, amik rúgnak, de nagyon keveset, mint például a wing stílusok vagy a bajiquan, viszont azok tanulnak a rúgások ellen védekezni és egy kickboxolót annak első rúgása után meg fogják pörgetni. A taekwondoo és box keverékével egy a kickboxnál lényegesen jobb stílust kapsz. Egyébként a thai boxolók állatok. Én boxot használtam az egyik ellen, gyorsabb voltam és nem tudott követni, én diktáltam a tempót, viszont a védelme nagyon jó volt az embernek és amikor csak tudott, rúgott, illetve miközben én vertem a fejét, vagyis próbáltam, mert ugye védte, ő küldözgette a térdeseket alul, meg jött előre, mint egy vadállat. Nem tudtam kiütni, ő se engem, elvoltunk, de összességében a thai box egy kemény és erős stílus, jó védelemmel és jó támadó készséggel. A kickboxolók mozognak ügyesen és próbálgatnak, de minden támadásukat keresztbe lehet verni. Kézzel majdnem minden kézzel orientált stílus legépeli őket. Fáj nekem ezt kimondani, de körülbelül a wing tsun szintjén vannak kézzel, pedig annál illene jobbnak lenniük, ha már ugyanazokat a technikákat használják, mint a boxolók. Ehhez képest, ha már annyira a könyveket, illetve a YouTubeot bújod, akkor keress rá arra, hogy "kickbox vs kungfu/karate", illetve arra, hogy "box/thai box vs kungfu/karate". Olvasd el a kommenteket is a videó alatt, illetve menj fel külföldi fórumokra és beszélgess ott is emberekkel, olvasd el, hogy ők mit írnak. Látni fogod, hogy a kickboxolókat mindenki összeveri és egymagában szinte senki nem ajánlja, nem is tanulja, sok helyen nem is egymagában tanítják, nálunk is a kickbox és thai box egyben volt, egyszer ez volt, egyszer az. Az edző is mondta, hogy a kickbox az önmagában gyenge. És ha megfigyeled a bajnok kickboxolókat, vagy azokat, akik kickboxszal sikeresek, akkor láthatod, hogy azok kickbox mellett tolnak mást is, például boxot. Azért jók. Nem rossz amúgy a kickbox sem, ad nagyon jó képességeket, de éppen ezért alap stílus, mert önmagában kevés. A box és thai box lényegesen jobb nála. Egyébként meg az internet helyett jobb lenne, ha lemennél edzésekre. Én is ezt csináltam, éppen ezért tudom jól, hogy miről beszélek. A közelemben lévő összes stíluson voltam már és majdnem mindenhol sikerült bunyóznom egy ügyesebbel. Szóval én nem videókon informálódtam, csak miután megtapasztaltam a dolgokat élőben, rákerestem a neten is. Neked is ajánlom, hogy menj le egy box edzésre és nézd meg, hogy ki táncol jobban. :)


Kellemes ünnepeket!

2018. dec. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Levegő , te csak a mókusboxot nyomtad cirka 2,5 évig , még a boxban sem vagyok biztos nálad , nemhogy thai meg kickboxban .
2018. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha ez a sűrített levegő tag itt van, akkor írjon már rám és mondja el, hogy miről van szó, mert én beszélgetnék itt emberekkel, de közben nem hozzám, hanem hozzá beszélnek. Ennyire azonos a véleményünk? No, mindegy. Nem tudom, hogy az az ember mit csinált, én azt mondom, amiket én csináltam. Egyébként pedig azzal, hogy a személyemet próbálod sértegetni, tökéletesen alátámasztod, hogy nekem van igazam, mivel te a tények ellen nem tudsz semmit felhozni. Ezzel amúgy nincs is baj és azzal sincs baj, hogy szereted, amit csinálsz, de elfogult ne legyél, mert csak magadat járatod le. No, mindegy. Nem szándékozom netharcoskodni, mert látom, hogy ebben neked több tapasztalatod van. Én maradok az igazi küzdelemnél. Annyit mondok még, hogy ajánlom, hogy menj le boxra és thai boxra, ahogy én tettem és akkor megtapasztalod ezeket te is. Nincs azzal semmi baj, hogy szereted a stílusod, de attól még maradjunk a realitás talaján.


Szerbusz! ✌️

2018. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Most bizonyítottad hogy egy és ugyanaz a személy vagy . Valamint hogy a wing tsunon kívül semmire sem jártál , te vagy ki olyanokat fotelharcosozol le kik minimum annyi ideje járnak edzésre mint ahány éves vagy. Ráadásul többfélére . Attól hogy két fiókból osztod a hülyeséget , még nem lesz igaz . Nemhogy a boxhoz , de még a wing tsunhoz is buta vagy fiam . Látszik az is hogy életedben nem vettél részt full contact sparringon , mivel már a második után rájöttél volna hogy a halandzsád nem fedi a valóságot , mert sajna se a tong bei , sem a baji quan nem állja meg a helyét a mai világban , a wing chun ,tzun ,tsun pedig végképp nem . Öcsém a magad kemény 19 életévével ne akarj már versenyezni tudásban és tapasztalatban a nálad idősebbekkel .
2018. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 aikiboxer ***** válasza:

Kérdező! Fontosabb az, hogy ki az edző, milyenek az edzéstársak, jó-e a hely atmoszférája, szívesen jársz-e stb. Menj le mind a két helyre és nézd meg az edzéseket, állj be pár edzésre, és próbáld ki, melyik tetszik jobban!


Amúgy meg mindegyiknek van előnye meg hátránya is. A box erősebb kézzel, mert csak arra koncentrál és a taktikája is erre van kidolgozva. A rúgás viszont hiányzik a boxból, ami nem túl jó, mert a boxolók nem védik a lábukat. A thai boxban meg jók a rúgások, de gyengébbek kézzel. Ezért a legjobb tényleg kombinálni a kettőt, ahogyan azt sokan meg is teszik.


De még egyszer: sokkal fontosabb az, hogy ki az edző. És semmi se vész kárba, ha "csak" boxolni kezdesz először; vagy ha először thai boxolsz. Bármikor pótolhatod később a másikat.

2018. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!