Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fekete László erősember miért...

Fekete László erősember miért nem próbálkozott meg a hivatalos súlyemeléssel, hogy legalább egyszer kijusson az olimpiára?

Figyelt kérdés

2019. márc. 20. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az erősember elég más sportág,mint a súlyemelés.
2019. márc. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt én tudom, hogy más sportág, de átalhatott volna a súlyemelő edzésekre (az erőnléte megvolt hozzá) és akár kijuthatott volna az olimpiára.
2019. márc. 21. 08:09
 3/9 MadSeal ***** válasza:
Azért a súlyemeléshez nagy rugalmasság, profi technika és óriási robbanékonyság kell. Az utóbbit nem tudom, hogy meg volt-e neki, viszont a rugalmasság szerintem nagyon nem (ami az erősember edzésből adódik) , illetve a profi súlyemelőtechnika eléréséhez sok-sok év szükséges.
2019. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ez hasonló egyforma, különbség mint a tollaslabda és tenisz játék.
2019. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert SZERINTEM nem elég erős.
2020. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni tőle, és megkapod a választ. Hátha ő is kommentelget ide
2020. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ez az igazi valódi élethez közeli szituáció. Pl, ő biztos megtudott volna tartani egy kamiont/buszt, hogy ne essen le a sziklába. Vagy egy autót odébbtenni, egy balesetnél. Erre egy súlyemelő sem képes. Életszerűbb az erősember kihívások, mint súlyokat emelketni. Pl. Két 150 kg hordóval futni.
2020. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fejfölé nyomás jellegű számokban sosem volt igazán jó. Persze, volt hogy nyert ilyen versenyszámot, de mondjuk a kőgolyóemeléshez képest közel sem volt benne olyan jó. Ezért gondolom nem akart benne indulni. Illetve ott van a tisztaság is. Az olimpiai számokról szinte mindenki tudja, hogy csak látszólag tiszták. Mára már több száz egyikori olimpikon bevallotta, hogy doppingolt a versenyre felkészülés alatt, ezt viszont csak úgy tudták megtenni, hogy hatalmas pénzeket öltek bele a doppingszerekbe, mert olyat kellett szedniük, amiket még a tesztek nem tudtak kimutatni. Így volt, hogy évente váltottak egyik szerről a másikra. Ezt biztos, hogy ő is tudta. És ebbe nem akart belemenni, nem akart doppingolni.
2021. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Több oka van!


1. 160 kilósan annyit sem tudott fej fölé nyomni mint egy 55 kilós súlyemelő.


2. Azzal nem tudott volna milliókat keresni. (aki nem tudná királyként él az erősember sportból 40 éve)


3. Az erősember sportban is csak 4-5 versenyszámban jó, ezért itt is csak a saját szövetségében tudott nyerni úgy, hogy meghívott nála gyengébbeket. Náluk nincsenek selejtezők, csak az indulhat akit meghív. Magyarországon sem volt soha selejtezőjük, és sosem nyertek országos bajnokságot sem. Csak kinevezték magukat a legerősebbnek.

2021. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!