Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek? 16/L

Szerintetek? 16/L

Figyelt kérdés
Kb. két hónapja kezdtem el Kick-box és Thai-boxolni (egyben oktatják) és az edző szerint nagyon ügyes és tehetséges vagyok benne, szerintem sem megy rosszul. Egyik edzésen közölte velem, hogy szeretne világbajnokságra vinni és szeretnék is menni de nem hiszem, hogy készen állok... 2 hónapnyi "tapasztalatommal" nem hiszem, hogy tudnék bármit is kezdeni pl: egy olyan emberrel aki már több éve csinálja... Már az edzéseket is unom kicsit, mindig de tényleg minden órán ugyanazt csináljuk viszont sosem nyújtunk ami szerintem viszont fontos lenne a rúgások miatt. Gondolkodtam, hogy átmegyek máshová és már találtam is egy helyet viszont ott csak Thai-boxot oktatnak de szerintem az is jó lenne és lehet, hogy a színvonal is jobb. Szerintetek 2 hónap alatt egy edző, hogy küldhet el világbajnokságra? Igaz pár hónap múlva lesz de szerintem akkor is korai... Szerintetek váltsak?

2019. ápr. 11. 06:50
1 2
 1/14 MadSeal ***** válasza:
Szerintem csak ösztökélni akart, nem hinném hogy komolyan is gondolta, mivel oda általában a válogatott keret megy... Én pl. egy kisebb szerencsével megnyertem a múltévi országost kickboxban, de az olaszországi világbajnokságra inkább nem mentem, mert nem éreztem magam felkészültnek másfél év edzés után. Szerintem ha úgy érzed, hogy egyáltalán nem állsz rá készen, akkor ezt inkább hagyjad, viszont azt, hogy te teljesen készen állsz egy versenyre, sose fogod érezni. Ha pedig azt mondják jól megy, belekezdhetsz már most a versenyzésbe, eleinte kisebb bajnokságokra, kupákra, országosra, openekre simán el lehet járni.
2019. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és szerintem komolyan gondolta mert már mondta, hogy próbáljak támogatókat keresni stb. mert drága egy világbajnokság és igazából szeretnék menni mert szeretem ezt csinálni csak nem gyakoroltam még emberen a rúgásokat pláne nem úgy, hogy ő is vissza ütött vagy rúgott volna és ezért félek..
2019. ápr. 11. 08:03
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem is nagyon furcsa.

Én boxolok, de nálunk ez úgy működik, hogy hosszú évek tapasztalata kell ahhoz is, hogy az országos bajnokságon elérjen valamit az ember. Ahhoz meg, hogy vb-n vegyen részt először ob-t kell nyerni, aztán a kvalifikációs tornákat, és olyan bunyót kell mutatni, hogy elnyerje a válogatottat összeállító emberek tetszését erre vannak edzőtáborok is, ahol az esetleges egy helyre pályázók között eldől ki mehet. Na és ha ezeket az akadályokat faszán vetted, akkor mehetsz az Európa Bajnokságra. Ott tudod magad kvalifikálni a vb-re azzal, hogy a legjobb 8 közé kerülsz, amihez 3-4 meccset kell nyerni. Na és utána még egy kis edzőtáborozás után mehetsz vb-re.

Vagy is nálunk, boxolóknál így van.

Ismerek Muay Thai-os srácot aki K1 szabályrendszerben nyert egy francia nyitott tornát és ő nem két hónapja bunyózik (9 év).

Meg szerintem se versenyengedélyed, se orvosi papírjaid.

Még arra tudok gondolni, higy valami új kevert valami a thai-/kick-boxból ahol semmi kvalifikáció nincs és a vb-re is úgy kell összerángatni a létszámot. Ilyen haverom is van de egy ilyen verseny annyit is ér..

Úgy meg, hogy még nem is bunyóztál élesben tényleg nem tudom, hogy mehetnél vb-re elvileg a világ legjobjai ellen.

Meg milyen szabálytendszerben, melyik sportban a kettő közül és egyáltalán, hogy lehet, hogy egyszerre oktatják?

2019. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen én sem értem hogy mivan de úgy döntöttem mert ma van edzés hogy vissza viszem a box kesztyűt amit ott kaptam és úgy döntöttem átmegyek a másik helyre mert ez felelőtlenség szerintem és elvileg azért szokták egyben oktatni mert a kick-box önmagában kevés és ezért hozzárakják a thai-boxot is de azt hogy ezen belül miben kéne versenyeznem azt nem tudom mert konkrétan semmilyen infót nem kaptam erről...
2019. ápr. 11. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:

De leírnád kicsit bővebben? Mert ez még mindig egy nagy katyvasz.

Szóval orvosid van? Versenyengedélyed? Meg milyen hely ez? Valami önvédelmi célú egyesület? Vagy sporttal foglalkoznak és versenyeztetnek is? Mert ez nagyon fura így.

2019. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Semmi orvosim semmi ilyen papírom nincs, ez egy egyesület Zalaegerszegen önvédelem céljából és versenyekre is mennek
2019. ápr. 11. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Brutális nagy kamu az egész! :)
2019. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az edzés? Mert szerintem egy kicsit gáz..
2019. ápr. 11. 19:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg akar dugni... szolj a szuleidnek errol a “vilagbajnoksagrol” hogy beszelgessenek el az edzovel
2019. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hány éves is vagy pontosan?.. Jesszus..
2019. ápr. 14. 10:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!