Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet ajánlaná...

Milyen harcművészetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elsőroban a harc MŰVÉSZET érdekelne, tehát inkább szellemi megközelítésből, mint fizikaiból, ugyanakkor legyen látványos is. Sajnos nem nagyon ismerem őket, mert idáig csak boxoltam, de most el szeretnék kezdeni újra sportolni.

Budapest mellett lakom (edzések szempontjából)


2019. ápr. 29. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Capoeira, aikido. Én ezt a két harcművészetet tudnám ajánlani, ha a szellemi értéke érdekel.
2019. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Taekwon do eredeti wing chun vagy hasonló műfaj .
2019. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aikidot és a Ju jitsut néztem és tetszenek is, de olyanra gondoltam, amiben nem a földrevitel a lényeg, hanem ahol valamivel több a testi kontakt, mint az aikidoban, de mégsem olyan, mint a karare/taek won do.
2019. máj. 1. 13:29
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ha ebbe belepörgettek, akkor ehhez hasonlóra gondoltam, de mindenképp ázsiai harcművészetet szeretnék.

2019. máj. 1. 13:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Aikido, Goju-ryu, Hapkido, Japán Jiu-jitsu, Taekwondo, Wing-tsun/China kung fu. Talán ezek.
2019. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ez a dolog érdekel, akkor a különböző vingcsun iskolákat ide meleg szívvel tudom ajánlani. Látványos, rengeteg elmélettel és okos elgondolással, filozófiai része is van, keleti, szóval minden elképzelésed teljesül. Hogy konkrétan melyik vingcsun, az igazából rajtad áll.


A Mádai-féle rendkívül pénzhajhász és presszíroznak egyfajta mindenhol legyél ott, és fizess mindent hozzáállást, plusz bevezették a szablyavívást is. Ennek ellenére pusztán esztétikailag szerrintem az néz ki a legjobban mind közül, a legnagyobb hangsúlyt kérdés nélkül itt fektetnek a különböző szekciókra, elméleti megoldásokra.


A Török Róbert féle technikailag ugyanaz mint a Mádai iskola, viszont nincs vívás, de kevesebb iskolájuk is van.


A többi vingcsun sokkal kevésbé látványos, ugyanakkor kevésbé pénzhajhászok is. A Milánosok, és a Philip Bayer vonal talán a legkevésbé szép, ők nagyon a hatékonyságra fektetnek. A Juhász Zoltán féle kicsit merevebb, kötöttebb, de Juhász és az oktatói emberileg rendkívül korrektek.


Kun István vingcsunja eléggé máshogy néz ki, mint amire számítasz, és talán nem tetszene, de nagyon okos elgondolásai vannak, egy fantasztikusan felkészült, korrekt figura, de ha jól tudom nincs iskolája Pest megyében.



Vannak még kisebb iskolák ( pl. valami Szabó Laci-féle Kecskeméten, ő állítólag kemény ember, de közelebbi nem tudok róla mondani), meg ott van az EBMAS, akikről személyes tapasztalatom nincs, de rosszat se hallottam róluk, illetve van/volt a dél dunántúli régióban egy Johanidesz(lehet rosszul írtam a nevét) Gábor nevű illető, ő is valami vingcsun alapú történetet oktat.


Pesten Mádai, EBMAS, Cheung mind vannak, ezek közül lenne érdemes dönteni.

2019. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
taekwondo, karaték..
2019. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Koreai stílusokat jó szívvel ajánlom, művészeti/spirituális szellemiséggel jócskán rendelkeznek, ugyanakkor kiemelkedően látványos technikai tárházzal is bírnak, a boxmúltad mellé előnyös lehet egy főképp lábtechnikákkal operáló koreai stílus, úgy mint


-Taekwondo (ITF, WTF)

-Hapkido

-Tang Soo Do (ebből sajnos csak Tatabányán van edzés, de elég színvonalas, és maga a stílus is egészen érdekes)

2019. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 61 kg-sen vertem meg egy 135 kg-s embert. És 2 éve Wing Chun-zom. Tehát Wing Tcun.
2019. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bármelyiket
2020. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!