Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wing Tsun miért is ítélitek el?

A Wing Tsun miért is ítélitek el?

Figyelt kérdés

Amikor én csak 2 éve wing tsun-zom, vagyok 67-69 kg bár izmos eléggé. Mivel 1 éve edzek is. De már 61 kg-sen megvertem baráti de nem erős mérközésbe egy kb 133-136 kg-s 207 cm magas embert aki kigyúrt és Thai box-ra is jár . Na meg a kocsmába is a 195 magas 110 kg-s szintén elég kigyúrt embert és csak 3-mat adtam neki. Azt én meg csak 180 cm magas vagyok ,de karom az me 36-os max 36,5-ös néha! Ennyit erről nem az számít , hogy ki hány kg. Nem is értem azokat akik 80 kg főlé tömegelnek vagy egyátalán tömegelnek! Pl én a 135 kilótokkal vagy akár mr

ég többel is szét kapnálak titeket. Gyanítom , hogy innen se sok mindenki tudna meg verni!



2019. máj. 6. 13:13
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Testzsírom is csak 8,5%!
2019. máj. 6. 13:14
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Azért ítélik el mert irigyek, tudják, hogy soha nem érik ezt a szintet el.
2019. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Mert idehaza, mindent elítélnek, ami nem "tájboksz".


Az viszont tény, hogy manapság a WT már tovább fejlődött, és tény, hogy sok stílus hatékonyabb.

2019. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Hú waze, most betojtam. Kemény vagy öcsém.
2019. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
62%
Sajnos sok helyen rosszul tanítják, van, hogy véletlen, van, hogy direkt, azért, hogy a diák több ideig járjon, több ideig fizessen. Ezt a szakavatott szem bizony észreveszi. Ettől még a WT nem lesz rossz. Ha valaki nem tud palacsintát sütni, attól még szeretem a palacsintát... Lehet találni értelmes és lelkiismeretes mestereket is, a WT-t fikázó emberek viszont általában csak feketén és fehéren látják a világot.
2019. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 AnonimAthlet ***** válasza:
32%

Nem tudom hogy ez felkérés volt-e de én nagyon szívesen kiallnék veled egy bármilyen jellegű meccsre. Ha esetleg nem csak szád van írj nyugodtan privátban.

Hogy miért ítélik el a WT-t?? Mert pl a box, thai-box, kick boxhoz képest az utcán nem sokat ér a karate és a wt. Menyj fel a netre rengeteg videó van mikor látványsportokat összeraknak igazi küzdősportolókkal és sajnos ezek nem téged igazolnak.

2019. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Wincsung egy igazi bohóckodás! Semmit se ér!
2019. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Mert levegőkékítő mókusbox. Ha valakit a Wing Tsunos megver, akkor valószínűleg Wing Tsun nélkül is megverte volna.



-Esetlen, instabil állás, a csoszogólépés öngyilkosság, a Biu Tze-s íjászállás pedig még viccnek is rossz. Semmi értelme, ha kipróbálnád, akkor rájönnél, hogy a térderő nem fog megtartani, hanem alapállásostul, Wu sautól, feldöntenek a falra.


-A stílus merev, egy helyben, fent tartja a fejet, előre az állat és nyitottan a nyakat, nem használ elhajlásokat és mindent védeni akar, ami a gyakorlatban piszok nehéz. És mivel nincs sparring, ha nem sikerül, akkor az első pofontól úgy meglepődik a wingtsunos, hogy oda is a bong sau.



-A támadásai egyenes íven, első szándékból mennek, egy modern cselező stílussal szemben komoly hátrányban van.


-Az ütéseknél kikapcsolják a vállat, csak könyökből indítják az ütések jó részét, ami miatt az jóval gyengébb lesz egy korrekt ütőtechnikához képest.



És akkor nem is beszéltünk a borzasztó oktatási metódusról, a sparring teljes hiányáról, és arról, hogy 1-2 év után az egész oktatásod a használhatatlan, bohóc Chi Sauról fog szólni. Persze én biztos vagyok abban, hogy te életedben nem jártál nemhogy a Wing Tsun teremnek, de még a kocsmának sem a közelében.

2019. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
valaki nekem azt mondta, hogy a karatésok nem tudnak ütni(én karatézok) és fogtam kapott egyet hasra olyan jó levegőszorítósat :'DD
2019. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert hazudsz, a Máday faterod egy kókler, és pár földönragadt wing tsunostól eltekintve a nagy részetek elvan szállva magától teljesen. Semmi küzdelmi érték nincs a wing tsunban, hamis önbizalmat ad, és az első utcai balhédon be fogják mutatni, hogy semmit sem ért az egész oktatásod. Amiket meg elmeséltél, az kamu, ne ide járj hazudni. Formagyakorlatokkal nem lehet megtanulni küzdeni!
2019. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!