Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay Thai vagy Box a hatékonyabb?

Muay Thai vagy Box a hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Melyik stíllus a hatékonyabb, pl utcán illetve versenyszerűen? Box vagy Muay Thai (Thai Box) , illetve szeretnék el kezdeni edzeni is mert a testzsírom kb 20,5 % körűl lehet. És még épp , hogy nem vagyok “nagydarab” 175 cm vagyok és 75 kg. Ezt akarom tartani, elvileg ezekkel a paraméterekkel akár levihetem a testzsírt akár 15-16,5%-ra vagy alá is ha rá edzek. Gondolom ha el kezdem valamelyik stíllust! Már az alkalmi edzéseken is fogok izmosodni, de mellette lehet el kezdek edzőterembe is járni vagy streetworkout-ozni is , vagy mi mind2! Bár nem tudom , hogy lenne e rá szükségem.

2019. máj. 6. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Mindkettő nagyon jó stílus. Amelyik jobban tetszik, azt csináld röviden annyi, hogy a Box jobban üt és jobban mozog, jobb a lábmunkája, a Thai Box ugye meg rúg, könyököl és térdel, illetve klincsel. Ne úgy állj hozzá, hogy Box vagy Thai Box, hanem Box ÉS Thai Box. Tekintve, hogy a Box az állóharc alapja, nélkülözhetetlen, ha ezzel akarsz foglalkozni. Úgyhogy én azt ajánlom, hogy előbb 2 év Box, aztán utána mellé, vagy esetleg helyette Thai Box.
2019. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó súlyban vagy. Thaiföldön ahol a Muay-thai származik ott is hasonló súlyban vannak. Szállások, szálkás izmosak. Erős súly 75 kg tele versenyzőkkel, ellenfelekkel, partnerrel.

Aki előttem írt azzal egyet értek amit írt stílus elemzést, hogy melyik milyen

2019. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Egyik se olyan hatékony mint a wing tsun
2019. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem is akarok lejjebb meni

kilóba hanem ennyi kilósan szeretném azt ha kevesebb lenne rajtam a zsír! És tényleg igaz az , hogy a tzs-t le tudom edzeni 16% kőrnyékére, még roszabb genetikával is 16,5-re!? Persze gondolom minimum fél év kell neki. És a wing tsun-rol én azt halottam , hogy nálunk

nem olyan jó!

2019. máj. 6. 18:11
 5/8 MadSeal ***** válasza:
Szerintem a boxnak nálunk nagyobb hagyománya van, könnyebb lehet találni egy jó klubbot, bár ezt neked kell eldönteni. Mint mondani szoktam az embereknek, menyjenek el, próbálják ki és hasonlítsák össze, a legtöbb helyen az első 1-2 edzés ingyenes.
2019. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó,

arra érdemes menni amelyiket szívesebben csinálnád!

Az a lényeg hogy becsülettel eljárj, min heti kétszer, inkább háromszor, és legyél motivált, ne hagyd ott 2-3 hónap után. Ha ezen túl vagy, akkor szinte mindegy melyiket űzöd, csak csináld.

2019. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aikiboxer ***** válasza:
90%

Nahát, milyen jó hozzászólások vannak, úgy látszik, amíg "pihentem", emelkedett a gyakori színvonala. :) Jókat írnak a fentiek, kivéve a wingtsunos #3-ast, aki vagy egy troll, vagy nem tudja, mit beszél.


#1-nek van igaza. Értelemszerűen a thai boxnak szélesebb az eszköztára, kezdve egyből a rúgással, ami utcán valljuk be nagyon hasznos (combos, térdrúgás, lábsöprés erejéig). De mivel a boxolók csak a kezükre koncentrálnak, ezért általában "ütősebbek" (szó szerint). A megoldás, ahogyan az #1 írja, el kell járni thai box előtt vagy mellett boxolni. Egyik haveromáknál van külön box edző a thai box edzésen. A mi box edzésünkre járnak thai boxolók is kicsit csiszolni a kéztechnikájukat. Más az, ha csak a kezedet használhatod.


Ami az edzést illeti: nálunk (box) az edző bá' tiltja a konditermet, de ennek ellenére a legtöbben járogatnak. Én a fegyencedzést / street workoutot azaz saját testsúlyos edzést javaslom, még a mellett is nehéz néha másnap a boxedzésen helytállni. :D


Thai boxos ismerőseim kivétel nélkül ki vannak pattintva edzőteremben, ez arrafelé szokás.

2019. máj. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Muay Thai
2019. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!