Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy ilyen Himalája túrához,...

Egy ilyen Himalája túrához, hány kiló oxigénpalackot kéne vinni, magashegyibetegség ellen?

Figyelt kérdés
[link]

2019. máj. 21. 21:35
 1/3 anonim válasza:

Ez sok mindentöl függ.

A magashegyi betegség agy és tüdö ödéma nem csak az oxigén hiànytòl alakul ki.

Vannak akik egyszerüen nem képesek aklimatizàlòdni ezért nem tudnak magashegységben lenni.

Maga a hegyi betegség akàr a kékesen is jelentkezhet fejfàjàs, orrvérzés, hànyinger formàjàban.

A betegség súlyossàga is egyénileg vàltozò, de bàrkinèl, bàrmikor kialakulhat.

Profiknàl is, làsd 1996- os Scott Fischer az Everesten, neki agyödémàja lett.

Pedig profi volt.

Az oxigén segít jobban bírni a magashegyi terhelést, de az, hogy mennyi szükséges belöle függ attòl, hogy mennyit hasznàl az illetö belöle.

Mennyire van nyitva az oxigén palack csapja pl., illetve, hogy végig hasznàlnàd e vagy csak azokon a helyeken, ahol nagyon muszàly.

Himalàjai túra alatt mit értesz?

Nepàlbòl gyalog pl. az Everest alaptàboràig vagy esetleg fel az Everest tetejére?

96- ban akik mentek az Everestre ök emlékeim szerint csak fent a halàlzònàban hasznàltàk az oxigén palackokat.

És ök elméletileg fel 1db 12 literes és vissza egy màsik 12 literes palackot hasznàltak per fö.

Plusz a 4- es tàborban a csúcstàmadàs elötti pihenö alatt hasznàltak oxigént, hogy tudjanak pihenni és picit regeneràlòdni.

Azt nem tudom, màr hogy ott a 4- es tàborban mennyi oxigént hasznàltak fel ott létük alatt.

Esetleg olvasd el az Ég és jég címü könyvet vagy a Túléltem az Everestet címü könyvet, ezekben talàlhatsz infòt, személyes beszàmolòk.

Én nagyon szeretek ilyeneket olvasni.

Remélem segíthettem.

A Himalàjai túràt honnan - hova gondolod a tàv és a magassàg miatt?

2019. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Bocsi most làtom a videòt, alapvetöen erre gondoltam én is.

Nos ajànlom még az into thin air címü filmet illetve az Everest címü filmet.

Ebben végig palack nélkül mentek az alaptàborig.

2019. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Amúgy facen fent van ez az Everest Base Camp túra oldal fel van tüntetve mikor vannak a túràk, mennyibe kerül és vannak rövid videòk is.
2019. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!