Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot válasszam?

Melyik küzdősportot válasszam?

Figyelt kérdés
Most már egy éve hogy küzdősport után kutatok és még mindig nem találtam meg az igazit. Kiskoromban 4 évig kung-fuztam de abbahagytam mert már nem szerettem és pár évvel később újra elakartam kezdeni valami sportot űzni. Nemrég elkeztem járni Thai boxra de abbahagytam mert szörnyű volt mind az edző és a közösség és nem éreztem jól magam így mindig szenvedve mentem edzésre. Így a Thai box kilőve mert csak egy helyen lehet tanulni a városban ahol lakom. Tudni kell hogy már több éve kézilabdázok és lány vagyok úgy hogy nem vagyok egy nádszál. Úgy hogy szeretném megkérdezni hogy valaki tud olyan sportot ajánlani amit űzhetnék és nem Thai box vagy box. A judon meg a krav magan gondolkodtam. Vélemények?? Önvédelemre és csak úgy sportolásra kellenének.

2019. jún. 2. 19:37
 1/4 anonim válasza:
100%
Aikido, jiu jitsu.
2019. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:
63%

A boxot miért lőtted ki? Nagyon klassz sport és a csaj box nagyon pörög!


Judo nagyon jó, de kevés hely van, ahol foglalkoznak felnőtt kezdőkkel. Brazil jiu jitsu nincs? Hasonlít a judóhoz, csak főleg földharcból áll.


Krav maga, aikido, defendo: jópofák. De harcértékük akkor lesz, ha boxolsz mellettük. Kali/escrima nincs a városban? Szintén nagyon szuper sport.


Kendo, vívás? Akik járnak, nagyon szeretik. Én kicsit kendóztam, nagyon klassz szerintem.


Kicsit eltávolodva a harcművészetektől: keress egy csajos edzést (hot iron, kettlebell, crossfit) és járj csoportos edzésre. Vagy járj edzőterembe, fogadj fel egy személyi edzőt egy pár alkalomra, hogy megtanítson edzeni, és súlyzózz, elliptikus trénerezz, kocogj vagy gyalogolj futógépen, illetve biciklizz.

2019. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kempo
2019. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat de ezt legfőképpen a második válaszolónak küldöm. Nagyon szépen köszönöm a segítséged de most látom hogy egy nagyon fontos információt kihagytam az alap kérdésből. Nem vagy felnőtt inkább tinédzser. 14 éves vagyok. Szóval a terembe járás kizárva.Plusz mivel kis városban élek a legtöbb küzdősport amit írtál nem található.A boxot pedig azért lőttem ki mert ugyanazok az emberek járnak boxra és az edző is ugyanaz mint Thai boxon.
2019. jún. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!