Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen típusú hajtás ajánlatos...

BJohnvHUN kérdése:

Milyen típusú hajtás ajánlatos nagyobb (90+) testsúlyhoz, úgy hogy néha egy-egy kisebb ugrást is kibírjon?

Figyelt kérdés
A mostani bringámon négyszögtengelyes középcsapágy van alu hajtókarral (3 lánctányérral 42-32-22 fogszámmal, ha ez számít valamit), ami a tengelykapcsolatnál elég hamar szétment és kotyogni kezdett, ezért keresnék valami strapabíróbb hajtást.

2019. júl. 28. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A negyszög tengely amúgy is egy idejétmúlt rendszer.

Nekem 2is elhajlott pedig nem vagyok egy sulyos egyén.

Haveroknak eltört.


Gyokorlatilag bármi jó ami van mtb hajtómű a piacon:hollowtech,hollowtec 2,isis. A hollow2 nagyon jólnézki:közepen lyukas,ha ez számít.

2019. júl. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hollowtech 2 két bringám is, Shimano Deore. 100 kiló felett is bírják. A press fit csapágyas picit kattog, de menetesnél 8 év után jött ki, és egy takarítás, zsírzás megoldotta.
2019. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:

Valamilyen integrált megoldást keress.

Vannak még a bordástengelyes megoldások (OctaLink, ISIS), melyekkel merevebb a hajtómű-tengely kapcsolat, de ezeknél a tengely nagyobb átmérőjű, mint a négyszöges -azaz kevesebb hely jut a csapágyazásnak, a kisebb (és emiatt gyengébb) csapágy viszont az élettartamra nincs túl jó hatással...

2019. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a Shimano Deore integrált hajtómű (26-36), én is nehezebb vagyok, bár a biciklim össztelós ami alapból bírja az ugratásokat.
2019. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!