Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg egy túlárazott kínai...

Tényleg egy túlárazott kínai sz*r lenne a biciklim?

Figyelt kérdés

Most itt leszögezném, nekem semmi bajom a biciklimmel, tudom mi van alattam, inkább az ismerőseim véleményéről lenne szó. Adott egy 250 ezer forintos bicikli, amit újonnan vettem. 250 ezerért újonnan elöl 120mm-es rockshox levegős villa van, összteleszkópos, hátul is 120mm-t mozgó levegős rugóstag (x fusion), shimano deore 2x10-es váltórendszer elöl hátul, shimano deore integrált hajtómű, dupladugattyús hidraulikus fékek, sorolhatnám. Aki kicsit is ért hozzá, annak egyből feltűnik, hogy a rajta lévő alaktrészekhez képest az ára bőven kevés.

Na de itt jön a lényeg. Haverjaimnak megmutattam a biciklit, az ára miatt egyből mondták, hogy valami túlárazott sz*r, mert hogy mi kerül 250 ezerbe egy biciklin. Én mondtam nekik, hogy nem értenek hozzá, és még olcsó is volt ennyiért, meg hogy ez azért még alsókategóriás bicikli. De ők akkor is maradtak a véleményüknél, hogy túlárazott, mondtam nekik ezeket (persze semmit nem értettek belőle).

Aztán valamelyik küldtem nekik egy képet ahogy éppen a féktárcsát cserélem mert lett benne egy 8-as. Egyből azzal jöttek, hogy egy kínai sz*r az egész, mert hogy elromlott rajta valami, és én ezért 250 ezret fizettem. Egyik mondta, hogy neki 80 ezres biciklije van és 5 év alatt csak gumit kellett cserélni rajta. Mondtam neki, hogy az összetettebb rendszerek sok hibalehetőséget tartogatnak, és nem attól lesz jó egy bicikli, hogy nem kell vele csinálni semmit, de még mindíg én vagyok a hülye, hogy 250 ezret fizettem valamiért, amivel foglalkozni kell. Nektek mi a véleményetek erről?



2019. aug. 1. 11:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Aztán valamelyik nap*
2019. aug. 1. 11:26
 2/20 A kérdező kommentje:
Meg egyébként az illető budapesten a városban használja a biciklijét, én meg hegyen/terepen.
2019. aug. 1. 11:27
 3/20 Wadmalac ***** válasza:

Az említett alkatrész-szett önmagában a 205 rugós ár fele, plusz gurigák, váz stb.

szerintem reális ár egy nem presztízsértékű márkánál.

Természetesen látatlanban minőséget felmérni lehetetlen, de első hallásra nem tűnik túllőtt árnak. Meridában egy ilyen ló olyan 300 körül billegne.


Ismered a mondást, hogy csak a hülyék magabiztosak, az okosok meg tele vannak kételyekkel?


Rengeteg emberben a mai napig ott van bevésve a ma már messziről sem általánosan igaz sztereotípia, hogy kínai = gagyi.


Ilyenekkel kár vitázni.


Amikor eltörtem a kínai karbon kormányomat, olyan körülmények közt, ahol az alu kormány szilánkos darabjait a hátamból szedte volna ki a kórboncnok, áradt ám az okosság, hogy mer' szar kínai gagyi.

Aki ilyen általánosságokkal köti az ebet a karóhoz, az csak bizonyítja a laikusságát.

2019. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy reális ár lenne neki, de 400 ezer alatt összteleszkóposból még nem találtam normálisnak mondhatót, amin ilyesmi alkatrészek vannak. Bár tény, hogy az enyém tényleg nem valami nagy márka.
2019. aug. 1. 11:44
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyébként rockrider 560s bicikliről van szó. (tudom, dechatlon, saját márkás, fúj stb.) Én se vettem volna meg, ha csak a márkát néztem volna és nem értek hozzá. Viszont tudtam, hogy ezért az árért teljesen jó, pedig ennél nagyobb volt a keret amit biciklire akartam költeni.
2019. aug. 1. 11:48
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok már teljesen képben az árakkal és a felhozatallal, de a deore szettel szereltek tán valóban drágábbak szoktak lenni. Az, hogy milyen a váz, vagy egyebek, nem tudni, ezeket így látatlanba nem annyira lehet megmondani. De ha valóban ennyi volt a reakciójuk és érvjük, az lófsz, amit te is tudsz, de akkor minek kérdezed itt? Ha 5 év alatt cserélt gumit, akkor bizonyára nem az, aki minden nap leteker 40-80 km-t


Amúgy a kevésbé szembetűnő, vagy némelyek szerint kevésbé fontosnak vélt alkatrészeken szoktak leginkább spórolni, mint pl.: fékbetét (régebben kb. minden shimano fékhez szrt adtak, tán az XTR-hez nem... de azt is kétlem), nyereg, nyeregcső,stucni,kormány ha nem teljesen a grammokra építve akarják eladni a bringát (nekem már tört el kezemben kormány). Illetve kerekek, gumiknál is sokszor szrt tesznek a bringára. Néha meg úgy van valamilyen szettel szerelve egy bringa, hogy az leginkább csupán a fékre és váltóra és váltókarra terjed ki, de mondjuk középrészre, vagy kerékagyra nem, oda valami gagyibbat tesznek.


250-ért meg inkább középkategóriának mondanám azt a bringát. (250-ért akkor alsókategória, ha komoly CC-zés van, van DH, vagy országúti), úgy 150-200 alatt mondanám alsóbb kategóriás bringáknak a bringákat, amik valóban használatra vannak kitalálva és használva. Ha csak a sarki boltba elmenni vele, meg évente 3x letörölni róla a port, vagy nem komolyan tekerni, akkor meg sokaknak jó az alsó kategória alatti is, amik a legolcsóbbakat jelentik és hajtva 2-3 ezer km alatt eldeformálódik rajta minden (még a hajtókar is...) amit bele lehet tenni egy bringába lazán 1-2 hónap alatt, aki tekeri. Az, hogy hogyan vált, mennyire esik, nem esik le a lánc, stb az is inkább annak számít, aki sokat használja, vagy tényleg nyomja a bringát. A fékek szerintem mindenkinek fontosak volnának, bár aki csak 20-szal tötymörög, annak lehet nem annyira lényeges szempont. Nekem országútim van, bár nem bringázok mióta szétment a térdem. De a fék olyan, hogy 70-ről egy pillanat alatt felkapom felső fékkel a hátsó kereket és ott tartom, míg megállok (nem azért mondom, mert ez lenne a hatásos fékezés, hanem hogy fékerő mellett azt adagolni is jól lehet).


Aki meg nem érti mi kerülhet egy biciklin többe, mint a legolcsóbbak a Tesco-ban, meg mért, azokkal elég nehéz megértetni. Bár nem lehetetlen.

2019. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
javítás: "felső fékkel" - első fékkel
2019. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na akkor meg is van oldva. Azért fikázzák mert dechatlonos. Tipikus...
2019. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azt nem tudják, hogy dechatlonos, mert még a gyártókkal sincsenek tisztában. Egyébként úgy gondoltam, hogy alsókategória, hogy mondjuk egy Trek Session-höz képest. (bár igaz hogy az dh gép)
2019. aug. 1. 12:27
 10/20 szlory ***** válasza:
100%

Nem, nem az. A B'Twin és az X-Fusion persze joggal mosolyogtatna meg vájtfülűt, de nem az árcímke ismeretében.


Az 560s egy jó bringa. Annyira, hogy már-már furcsán nézek rád, miért kellett tárcsát cserélni és milyen 8-ast tettél bele, amit nem tudtál (tudnak?) kiegyengetni?


Azt viszont legalább olyan szomorúan látom, hogy olyanok véleményére adsz, akikére fölösleges. Nyilván nem kell ilyenek miatt barátokat cserélni, de ha majd jobban felnőttök, esetleg rájöttök, hogy egymás hobbiját, hóbortját szapulni legalább olyan trollság, mint teszem azt az illető felmenőit - és hogy aki van ilyen troll, azt a másik veszi levegőnek, nem ír ki kérdést miatta, mert annyira nyilvánvaló a válasz. Mindenkinek joga van a saját örömére áldozni, másnak pedig nincs joga ebben korlátozni. Nem mellesleg a szakértőzés ősi magyar szokás (is). Régen csak a focihoz értettünk, de most már naagyon sok mindenhez! :)

2019. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!