Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Merevvázas Downhill-re?

Merevvázas Downhill-re?

Figyelt kérdés
Van egy Dartmoor Hornet vázra épített merevvázas montim, 26-os kerekek vannak rajta 2.4-es gumikkal (menne a vázba 27.5-ös is, de inkább kisebbet tettem bele) elöl hátul hidraulikus fékek vannak 180mm-es tárcsákkal (dupladugattyús), shimano deore integrált hajtás van rajta, 1x10-es, a hátsó váltó szintén deore, a villája egy 150 mm-t mozgó levegős rockshox villa (ezt még használtan vettem) Szerintetek ez a bicikli alkalmas lenne light-osabb downhill pályákra?

2019. aug. 24. 13:24
 1/6 Lazy Lover ***** válasza:
Igen ha nem durvulsz vele akkor nem lesz gond
2019. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nagyon sokáig csak merevvázas gépek voltak - DH-ra is. De a fullyk megjelenése után is sokan merevgéppel mentek...

Szóval lehet; ami a lényeg, hogy más kezeléstechnikát igényel a kettő.

2019. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet de kell hozzá a tudás bizonyos esetekben.

És persze csak lájtosan.

2019. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:
100%
92-ben Svájcban megnéztem egy DH versenyt. Első telója se volt mindenkinek. le lehet jönni bármivel. nyilván a komfortérzet és az időeredmény itt erősen függ a technikától. Viszont aki eszetlenül, biciklizni nem tudva nekimegy a fekete pályának, Az a legmodernebb fullyval is elszáll, mint a győzelmi zászló.
2019. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Több éve biciklizek merevvázassal, voltam már vele lejtőkön, technikásább terepeken, illetve fél éve van egy össztelós trail biciklim, tehát tudom, hogy mennyivel másabb technika kell egy merevhez mint egy össztelóshoz, ezért szerintem nem lesz baj.
2019. aug. 25. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a 2 videót.


https://www.youtube.com/watch?v=YD1Q8uUOlf8


https://www.youtube.com/watch?v=6dRk9ZgKh-k&t=677s


Szerintem ez nem lightos dowhill pálya egyik sem. :D Persze ide azért komoly tudás kell, de jól mutatja, hogy maga a bringa nem olyan limitáló faktor mint elsőre gondolnák.

2019. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!