Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ugratástól való félelmet...

Ugratástól való félelmet hogyan lehetne legyőzni?

Figyelt kérdés
Van egy össztelós enduro biciklim ami bírna nagyobb ugratásokat, de egyszerűen már 50 cm-től is félek. (Ezek nem kiépített ugratók, hanem városban lépcsők, nagyobb padkák, ilyen letörések stb) Régebben még egy nagy és nehéz merevvázas túrabiciklivel le akartam ugratni egy kb. 40 centi magas fal tetejéről, de kb. 3 méterem volt felgyorsulni (tudom, ez elég lenne megfelelő technikával) csak féltem, hogy nem fogom tudni felrántani időben az elejét ha tekerek, ezért nem is tekertem. Aztán estem egy nagyon nagyot. Azóta nem merek semmi ilyet bevállalni, pedig a mostani biciklim jó lenne hozzá. Hogyan lehet legyőzni ezt a félelmet és elkezdeni megtanulni ugratgatni?

#félelem #Enduro #ugratás #urban freeride
2019. aug. 28. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van rajtad "páncél" ?az sokat javít a biztonság érzeten.

Illetve ugrass folyamatosan.


Én anno a kápolna 1et ugrottam be (3méter hosszú;1,2m magas eldobó;0,9m érkező) 1x utána folytatni kellet volna a 2ugrásra 1évvel később került sor. Hiba volt féltem újra beugrani.


Tehát ugrálj,tanuld a technikákat.

2019. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

vagy csinálod vagy nem

az hogy ha csinálod és közben félsz az egy dolog. vagy megszokod, vagy elviseled.

hidd el, a nagyon profik között is vannak olyanok akiknek meg-meg remeg a térdük, csak megtanulják leközdeni, vagy nem foglalkoznak vele

2019. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

És ne nagy lépésekkel növeld a beugrandó hosszt-mélységet.

Ha folyamatosan rutinosítod magad a kisebbektől a nagyobbak felé, ki fog maradni a pánik.

2019. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Épits ugratót amik hosszra dobnak.

Mi olyat is összehoztunk ami 40cm es eldobóval 3,5m et dobott.

aztán magasságot is lehet növelni.

2019. aug. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!