Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért mondják ennyire, hogy a...

Miért mondják ennyire, hogy a btwin márka egy szr?

Figyelt kérdés
Van egy Rockrider 560 biciklim, ami 190 ezerbe került és kb. mindenki mondja, hogy ebből már vehettem volna KTM-et, Kellys-t, Kross-t meg ilyen tököm tudja milyen márkákat, amik az osztálytársaimnak vannak. Megmutatták a biciklijüket, mindegyik drágább volt mint az enyém, és mégis valami noname négyszögtengelyes hajtómű volt mindegyiken, míg az enyémen integrált sram, aztán a villájuk mindnek valami teleszkópra hasonlító olajos valami volt, miközben az enyémen egy levegős RockShox villa van. A másik meg, hogy az ő biciklijük nehéz volt mint a rohadt élet (15 kiló körül biztos voltak), az enyém meg a 13 kilót alig üti meg. Miért a vázon lévő matrica miatt és azért ítélnek el egy biciklit, mert áruházban árulják? Mégis aki jobban ért hozzá ennyi pénzért szerintem előbb fogja a Btwin-t megvenni, mint drágábban a rosszabbat. És én úgy mondom hogy rosszabb, hogy tudom is miről van szó, mert az osztálytársaim csak a vázon lévő matrica alapján mondják egy biciklire, hogy sz*r, de az már nem érdekli őket, hogy a hajtóművük, a villájuk és egyéb fontos dolgok lesznek ezért cserébe márkátlanok. Mit lehet tenni ilyen emberekkel, akik folyton ezzel piszkálni, mikor azt se tudják miről beszélnek?

2019. aug. 28. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Azért világosítsd fel őket, hogy a nagy Kellys és Kross szlovák és legyel márkák. Egyébként meg rohadtul mindegy, mert mind keleten gyártat vázat, lefesti, aztán rárakja a standard cuccokat.

Amit itt leírtál, azt nekik is le tudod vezetni. Ha meg nem értik, akkor röhögd ki őket, és használd boldogan a bringád!

2019. aug. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is tudtam, hogy ez a két márka lengyel és szlovák, de szerintem amúgy is bőven messze állnak a márkástól. Ha már márka, akkor inkább Trek, Specialized, Santa Cruz, YT, Canyon, Dartmoor, NukeProof és egyebek.
2019. aug. 28. 18:12
 3/20 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdésem van, mivel írtad , hogy osztálytársaid: egy kvázi még gyereknek mi a bánatnak ilyen drága gép? Nem megbántani akarlak,sem "okoskodni", de egy 20 ezres jófogáson vett használt géppel is gyönyörűen lehet biciklizni szerintem :)

. Aki meg a márka matricára izgul fel,azokkal ne törődj! Vagy kinövik,vagy ilyen hülyék maradnak,ami sajnálatos lenne.

2019. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Röviden tömören. Mert idióták. Ezen nincs mit szépíteni.
2019. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és ez a fő hobbim, egy év alatt 3 biciklim volt. Tavaly nyáron kezdett el érdekelni a biciklizés, júniusban, el is kezdtem egy garázsban talált 30 ezres biciklinek tűnő tárggyal, majd pár hónappal rá lett egy Rockrider 520-am, de ezt is már kezdtem kinőni, ezért most januárban lett az 560. Persze aki nem teker le naponta több tíz kilómétert annak jó a jófogásos 20 ezres, de aki már majdnem sport szinten űzi annak muszáj egy ilyenbe befektetnie, és egyébként ez még nem a drága kategória ahhoz képest amivel fel van szerelve, mert más márka egy ilyen szettért bőven elkérne 250-300 ezret is, ez csak azért került ennyibe mert kimaradt a vázon lévő matrica ára.
2019. aug. 28. 21:03
 6/20 A kérdező kommentje:
Második: Persze, lehet vele, csak az a baj hogy nagyon korlátozottan, ezt tapasztaltam még az első biciklivel tavaly nyáron :/
2019. aug. 28. 21:05
 7/20 anonim ***** válasza:

#3 aki kicsit is komolyabban nyomja annak a jófogásos 20ezres gép nem igazán használható. Persze gurulni lehet vele.

De a fiatalok pont nem csak gurulni szoktak. Ahoz ne havonta vegyenek bringát valami több kell.


Kérdező te meg haverokkal végezzetek alkatrész vagy alapból bike check-et.

2019. aug. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 MGéza ***** válasza:

Röviden és tömören, én kerülöm a B'twin bicókat. Nem azért mert az ár-értékarányuk nem kielégítő, hanem mert sokkal jobban felszerelt használtat kapok az áráért.

"Megmutatták a biciklijüket, mindegyik drágább volt mint az enyém, és mégis valami noname négyszögtengelyes hajtómű volt mindegyiken, míg az enyémen integrált sram, aztán a villájuk mindnek valami teleszkópra hasonlító olajos valami volt, miközben az enyémen egy levegős RockShox villa van."

Ezt a részt nehezen hiszem mondjuk. Hogy a többi márkánál mi a divat azt mondjuk nem tudom, de például a KTM Life Action 280k magyar forint és 3X10 Deore XT van rajta, tömege gyári adat szerint 12,5Kg, villa Suntour SF14 NCX-D LO 700C levegős, fékrendszer Deore, szóval vagy az osztálytársaid beszélnek zöldségeket vagy te szépítesz.

2019. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8: Az a KTM egy trekking és más árkategória.


Kérdező:

Amúgy biztos, hogy azon a rockrideren levegős a villa? A decathlonos képeken rugós van. A bal oldalon preload felirat van, a levegősön air felirat lenne. Rugósnál előfeszítést állítsz ott, levegősnél szelep van alatta.

2019. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 MGéza ***** válasza:
Igen, eszembe jutott, csak példa. Trekkinget annyi értelme van összehasonlítani mtb-vel mint Suzuki Vagon R-t a Vitarával.
2019. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!