Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az a Trail-ezés?

Mi az a Trail-ezés?

Figyelt kérdés
Van egy össztelós Trail biciklim, de ezzel soha nem voltam tisztában annyira, hogy mi az a trial pontosan. Miben különbözik egy Trail ágazat mondjuk egy Enduro-tól?

2019. aug. 29. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Trail ágazat, mint sportág szerintem nem létezik. A szó maga ösvényt, nyomot jelent.

A trail egy MTB kategória, az XC bringáknál komolyabb, de az enduroknál kevésbé technikás, meredek lejtőkre tervezve. Egy endurohoz képest rövidebbek a rugóútjai, meredekebb a fejcsöve, rövidebb a tengelytávja. Cserébe egy kicsit hatékonyabban lehet vele mászni.

2019. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:

Trail = túramonti. Kényelmes "mindenes", jellemzően már összteleszkópos, de nem kötelező, ha van, rugóútja és felszereltsége jóval egyszerűbb, mint egy enduróé.


A Trail és az Enduro között található az All Mountain bringa. Na ott már arra készítik fel a bringát, hogy fel-le, ösvényen vagy a semmiben. Az AM/Enduro szerintem egy kalap alá hunyorítható, mint ahogy az XC/Trail is.


A Trial meg tök más, ne keverd ide, elírásból sem. :)

2019. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, észre se vettem, hogy elírtam :D
2019. szept. 3. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!