Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gyorsabb gumiköpeny?

Gyorsabb gumiköpeny?

Figyelt kérdés
622x19-es a felni (cross trekking bicikli). Most 42-es szélességű eléggé bordázott gumi van rajta. Mivel főleg aszfalton használom, arra gondoltam, hogy lecserélném egy vékonyabb, kevésbé bordázottra. Remélve, hogy gyorsabb leszek vele. Tudtok ajánlani méretet (szélesség), mintázatot, akár konkrét gumit linkkel?

2019. okt. 8. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ne keskenyebb legyen, hanem jobb minőségű és könnyebb. Ha mindenképp keskenyet akarsz, 35 alá szerintem ne menj. A keskenyebb gumiba nagyobb nyomás kell, ami rontja a komfortot. Sajnos konkrét típust nem tudok ajánlani, mert bár gyors a mostani gumim, a minőségével nem vagyok elégedett. Ez egy challenge gravel grinder 42-622.
2019. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen kerékpár?

Ha monti, biztos nem fogok 23-mas slick gumit javasolni, mert szétcseszed a felnid. Ha országúti, akkor meg mire a 42? :D

Ha városban biciklizel, akkor egy fitness, egy city, egy outi, egy ss biciklit ajánlok 622 x 23, vagy 25 gumival. Ha nagyon szar úton mész, egy 29"-es montit ajánlok azt se sokkal szélesebb, mondjuk 32-es gumival és a gumi max nyomásértékén. Meg SPD-t! Az sokkal többet számít a sebességben, mint simán csak a gumi. Azért SPD és nem más, mert városi közlekedésben az a legéletszerűbb. Meg kezdésnek is.

2019. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!