Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti+versenyzés? Kérdések...

Országúti+versenyzés? Kérdések lent.

Figyelt kérdés

Pár éve kezdtem tekerni hobbiból (régen crosstrekking, most xczek, eleinte főleg terep, ma már több, mint fele aszfalton). Igazából nagyon megtetszett az évek alatt ez a sport és szerintem magamhoz képest jól is fejlődtem, biztatóak voltak a kisebb sikerek. Jelenleg kb olyan szinten vagyok, hogy 2.1es terepgumival tudok 1 órán át tartani olyan 28as átlagot.

Szeretnék elkezdeni országútizni és 1-2 év után amatőr versenyeken is részt venni.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy kb. milyen átlagot kéne elérni országútival ahhoz, hogy azért már lehessen esélyem akár a dobogóhoz is?


A kerékpárra max. 350(nagyon max.-400) ezret költenék.

Ennyiből kapnék-e újból olyat, amivel versenyeken is lenne esélyem? Használtban is gondolkozok, viszont ilyen árkategóriában a 90% az már karbon.

Nincs bajom a karbonnal (ha lenne annyim, akkor újból is lehet azt vennék), csak használtan kétségeim vannak, hogy merjek-e venni, hiszen nem tudom az előéletét (pl. volt-e vele zakó, volt-e javítva..stb.) és azért nem szeretném, ha alattam esetleg szétesne (persze, tudom, a karbon erősebb, mint az alu). Persze, átvizsgálnám vétel előtt, de egy kis repedést nem feltétlen találnék meg. Valamint a karbon mellett szól, hogy kb 1 kilóval könnyebbek a cangák(kb 7-8 kiló), amiket néztem használtan, mint az új aluk(kb 9 kiló) és jobb a felszereltségűek.


Kb. ezeket akartam. Ha újból tudtok ajánlani cangát, azt is megköszönném!


Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. okt. 16. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
35 körül már egész jó. Egyedül, nem bolyban.
2019. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jah most látom nen végig menni akarsz hanem dobogóra állni. Ja az más. Akkor kösd a gatyát fel.


Amatőrök is lazán mennek időfutamom 20kmen 45 körüli átlagot.


Mezőnyversenyen 40-43-at...

2019. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, kicsit fel kell kötni a gatyaszárat.. Ezért is terveztem, hogy 1 (inkább 2 évet, felkészülésre szánok. Mondjuk eleve, máshogy nem is menne.)

Köszönöm a válaszodat!


Ha valamit még tudsz írni a többiről, akkor azt is örömmel meghallgatnám.


Szép estét!

2019. okt. 16. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:

40-45km/h. De az már a vége. Időfutam 50+

Hegyi időfutam 25+ de végig.

szerintem nézz szét bringák körül de nem veddmeg idén,csak jövőre 1évig sporolj. Akkor probálj lecsapni valami gépre.

Addig meg vegyél 1pár jó virsli gumit.

2019. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, még nem szeretném megvenni, kb 1 év múlva terveztem csak.

Mit gondolsz, újonnan vegyek alut vagy használtan karbont?

2019. okt. 17. 07:42
 6/9 anonim ***** válasza:

A karbonnak nem csak suly beli előnye van,hanem merevebb is.

Ez kicsit árnyalja a képet róluk.


A dobogó szerintem nem reális legalábbis első versenyen biztosan nem. Meg mivan ha nem tetszik a hangulat stb. Akkor csak egy drága probálkozás volt. Azt is vedd figyelembe,hogy tanulni kell a bolyban tekerést. Megy csomo országutis dolgot. Ezekre szerintem egy " olcsóbb" bringa jobb.


De az baj,hogy ha bejön es gyorsan ráérzel a dolgokra akkor kicsit pénz kidobás volt. És veheted volna karbont.

2019. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem első versenyre gondoltam a dobogóval.

A kerékpár biztosan nem lesz akkor se pénzkidobás, ha nem jön be a versenyzés. Hobbiként akkor is folytatnám, komolyabban, mint most. A bolyban tekerést egyesületben majd szeretném gyakorolni.


Akkor ezek szerint ne féljek a használt karbontól.


Köszönöm, hogy válaszoltál!

Ment a zöld mindenkinek.

2019. okt. 17. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Megbízható forrásból származó nem agyon könyitett nem100 éves konstrukció nem akkor rizikó. Ésszel hajtva figyelve nem hinném,hogy problémás.

De viszont egy jó szettes alu gép is szóba jöhetne. A váz biztosabb jobban látható,ha sérült. És a váltó stb pedig adhat annyi pluszt mint a karbon váz csak nem olyan cool.

2019. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez az egyik ok, amiért félek a karrbontól. Nem tudom, hogy hogy bántak vele.

A használtak közt keresgetve jelenleg nem túl sok olyan alu van, ami nagyon jó felszereltségű lenne.

Újonnan ebben az árban találtam full 105ös szettet meg egy-két ultegrát is. Sok sora és tiagra van, bár ezekről azt hallottam, hogy néha kissé roblémásak, versenyzéshez inkább 105 vagy ultegra. Nem tudom mennyire igaz, egyiket se próbáltam.


Ami nagyon megfogott a karbonokban, az a tömeg volt. A 8,5 meg 9 kiló is elég jó már szerintem, de a -1-1,5 kiló az csak annyi. Persze gondolom azért amatőr szintem 1 kilónak nincs akkora jelentősége.

2019. okt. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!