Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlanátok...

Milyen biciklit ajánlanátok betonútra, ami nem nehéz vázú és nem izomból kell hajtani a kerékpárt?

Figyelt kérdés

Van nekem egy igen régi 2007ben vett kerékpárom, amit tescoban vettem. Ez nem is tudnám meghatározni hová sorolandó ez a bringa. GTX Tornado van ráírva, a nyereg alatt rugó van, vastag gumik. Olcsó áron volt, de olyan is. Nehéz a váza nagyon és e mellett nehezen hajtható, tök mindegy mire váltok, egy emelkedőn kiköpöm a tüdőmet, mire felérek vele :D


Szóval a kérdésem, hogy ki millen bicajt tudna ajánlani ami könnyű vázú, könnyen tekerhető, a váltásnak van értelme és betonra tervezett? Ki mit használ a városban? Mivel zárjátok le, hogy ne tudják ellopni, mert gyakorlatilag évek óta nem merem vásárlásra használni, mert félek, hogy az üzlet elől valamelyik jóérzésű ellopja.



2019. okt. 26. 11:26
1 2
 1/13 MGéza ***** válasza:
Trekking ha néha csomagot is akarsz szállítani, cross-trekking ha nem annyira. Esetleg országúti, vagy fixi, egysebességes. Monti, már amennyire a tesco gazdaságos "betonjáródat" nevezhetem, egyáltalán nem való arra amire használtad idáig, más kérdés hogy a minősége miatt arra sem amire a félépítése alapján való lenne. Kérdés mennyi pénzed van rá, használtat érdemes 50-100k forintig vásárolni, új minimum 150k forint ráfordítástól van olyan amit érdemes megvenni.
2019. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
150 k belefér. Használtat nem szeretnék venni, mert eddig akár mit vettem használtat, bringa, laptop, mindnennel ráfaragtam, úgyhogy akkor inkább fizetek többet érte, de az jól működjön. 12 éve amit vettem tesco gazdaságos bringát, nem gondoltam át rendesen ez tény, mert valóban nem aszfaltos útra van kitalálva, de mivel nagyon tetszett ezt választottam :) És akkoriban nagyon szerettem, mert azért tekertem vele minden felé, csak nehéz volt tekerni, viszont a combom szépen megizmosodott tőle, arra akkoriban nem kellett edzenem. Életem során nem volt sok bicajom, volt egy gyerekbringám anno aztán egy kempingem, aztán vettem egy használtat aminek nem működött a váltója, és aztán vettem a GTX-et. De szeretnék ettől megszabadulni és egy normális bringát beszerezni.
2019. okt. 26. 17:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Kellys Cliff 90-et, 150-ből már megvan. De a legkönnyebb egy országúti lenne, abból meg az értelmes 200 körül kezdődik, pl. decathlonos Triban-ok.
2019. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyű kell aszfaltra, akkor országúti vagy fitness. Ha kell csomagtartó, sárvédő, akkor gravel (drága) vagy trekking/cross trekking. Inkább cross, mert könnyebb, és csak azt teszel rá, amit akarsz. Vehetsz rá extra könnyű csomagtartót, nem kell a kilóssal venni, amit gyárilag raknak némelyikre.
2019. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Betonra boltba treking kell. A többi az sportosabb,ha van rá esély,hogy elvetödsz földutakra vagy hajszolod a másodperceket.


Gravel na az aztán végképp nem boltba járos. Nem is tudnám pontos mi akar lenni, országuti ami terpezni akar vagy forditva.

2019. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

@5: Én sem igazán értettem a gravelt, amíg rá nem ültem. Aztán vettem egyet, és kezdtem megint nem annyira érteni, majd pár hónap távlatából már nagyon is értem, és nem hiszem, hogy visszaülnék a volt cross trekkingemre. Kellett pár száz km, amíg megszoktam az sportosabb üléspozíciót, a koskormányt és a teleszkóp hiányát, azóta pedig minden km öröm rajta. Szinte új élmény lett a biciklizés.

Először én is azt hittem, hogy egy divat, trend. Sokaknak az is. De valóban van értelme. A legnagyobb hátránya, a trend miatti magas ára, ami valahol 300ezer környékén indul újan.

A legnagyobb előnye pedig az, hogy míg egy cross trekking 13-14 kg, addig egy gravel 9-11, vagy akár még könnyebb is lehet pénztárcától függően. A merev villa, váz, kis súly valamint az országútihoz közelítő testtartás miatt hatékonyabb, gyorsabb mint egy trekking. Közben tudja nagyjából ugyanazt: felszerelhető, kényelmes, és elmegy a földutakon is. Igen, még boltba is el szoktam vele járni. :)

Igazán elemében a magyar szutyok utakon és a döngölt földutakon van, de el lehet vele merészkedni erdőbe is, amíg nem sziklakerteken akarsz átcsapatni 30-cal. :) Sokan MTB-t vesznek olyan helyre is, ahol ezekkel még vígan el lehet közlekedni.

2019. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyon hezitálsz,rakj a gtx re vékony gumikat jó keményre fújva.

Az nagy tuning ámm!

2019. okt. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd még átgondolom, rengeteg a választék, vagy lemegyek a kerékpár szerelőhöz és megkérdezem tud e rajta változtatni gumik terén és tekerés terén, hogy ne ilyen legyen.
2019. okt. 28. 12:55
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyébként így néz ki:

[link]

2019. okt. 28. 13:02
 10/13 MGéza ***** válasza:
Na, ez a tipikus "boltba járós monti" :) Nem jó semmire, lassú mint a dög, fölöslegesen nyeklik-nyaklik, rugózik :) Terepezni meg azzal a vékony kormánystucnival meg a tekeredésre hajlomos villával életveszély. Lezárásra egyedi, integrált záras lánclakat vagy u lakat való, ezek a legbiztonságosabbak. Ehhez igazából a kábelzár is megfelel, embere válogatja, de én a zárat jobban sajnálnám. Viszont ez Magyarország, az ilyet előbb lopják mint a márkás bicókat, nem árt zárni ezt sem :)
2019. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!