Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik a legjobb, legbiztonság...

Melyik a legjobb, legbiztonságosabb, strapabíróbb biztonsági lakat biciklihez? Több lenn

Figyelt kérdés
Van ugye a sima kulcsos, számzáras, láncos, darabos, merev stb...

2019. okt. 31. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2019. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet használok. Elég széles és hosszú, városi körülmények között, boltok/áruházak előtt mindig van alkalmas kikötőhely.

[link]

2019. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Ártól is függ. Nekem egy Abus hajtogatós záram van, vázra szerelhető tartóval, bár ezt 20 ezerért vettem. Ezt csak a flex viszi el, de sajnos az bármelyiket elviszi, csak az időtartam több. De vannak láncos kivitelben 4 ezer környékén, vagy nagyobb, vastagabb láncos 10 körül. A drótosat kerüld, mert azt egy kis drótvágó is elviszi. A lényeg inkább, hogy jó helyre zárd le, forgalmas, kamera rálát...és persze mindíg a vázat zárd hozzá, ne a kereket. Társasházba biztos egy drágát vennék.Persze attól is függ mennyire félted a bringát.
2019. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 MGéza ***** válasza:
100%

Sajnos nem csak az. Az szorítókéses hidegvágó ami két késből áll bármelyik ilyet kivégzi, az illesztéseknél nagyon támadhatóak. A legjobb még mindig az U lakat, bár azzal körülményesebb zárni, esetleg kiegészíthető edzett lánccal, de egy keményebb tárcsa azzal is max 1 perc alatt végez, lopásbiztos tehát nincs. Ezt a csatornát érdemes átböngészni, mindenféle zártípussal részletesen foglalkozik, tesztel, bemutatja minek mi az ellensége.

https://www.youtube.com/channel/UCm9K6rby98W8JigLoZOh6FQ/vid..

A legjobb talán a Kryptonite New York. Nagyon sok függ viszont u lakatnál a szár vastagságától, a vékonyabbak erővágóval is leszedhetőek, míg a vastagabbakat néha két helyen is át kell vágni mire lejönnek. Másik, ahol a profi tolvaj mutatja be mit hogyan szed le:

https://www.youtube.com/watch?v=pywN558dJaU&t=

2019. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket!


egy ilyet néztem ki magamnak:

[link]


ez jó fajta? strapabíró?

2019. nov. 1. 14:07
 6/19 A kérdező kommentje:
ja és nem tudom mennyit számít, de faluban élek, lehet az biztonságosabb volna?
2019. nov. 1. 14:22
 7/19 MGéza ***** válasza:
100%
Ez semennyire. Egy kis erővágó leviszi, nem ér semmit. Persze ha 5 percre beszaladsz valahová akkor megteszi, de értékes, 80k+ bringát nem bíznék rá. Persze olcsó boltba járós fajtához megteszi, egyébként vacak.
2019. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 MGéza ***** válasza:
100%

U-lakatok, bár ennyi pénzért nyilván egyik se jó, de legalább egy erős ütés hatására nem adják meg magukat, plusz nem másolható kulcsosak:

[link]

Vagy innen vedd az Abust, ezzel sokkal könnyebb zárni, én első villát+kereket szoktam a tartóval, vidéken, faluhelyen ritkán akad olyan tolvaj aki ezzel a fajtával elbánik:

[link]

2019. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

hát nem azért, de nem látok különbséget az enyém és az abus között, ráadásul előbbi még vastagabb is az abusnál...


az u-lakatok meg nem tetszenek. együtt fogom vinni ugye a vázon a kerékpáron, és ott zötykölődne stb...

2019. nov. 1. 14:55
 10/19 MGéza ***** válasza:
80%
Nem a vastagsága számít. Pár videót tekints meg milyen könnyű azt a fajtát levágni, nem tart semeddig. De ha ennyire tudod minek kérdezel? Akkor vedd meg azt a vackot amit kinéztél magadnak.
2019. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!