Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rockrider 520s vagy 540?

Rockrider 520s vagy 540?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ti melyiket választanáok? Városba és dimbes dombos helyen is használnám, illetve egy kis downhill (nem profin). Mind a kettőhöz raktam linket, és jelen pillanatban mind a kettő ugyan annyiba kerül.

520s: [link]


540: [link]


UI: kérlek titeket, hanyagoljátok azokat a kommenteket, hogy ennyiért nincs jó bicikli meg hogy a Decathlon-ból nem szabad venni. stb.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 7. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

540-es. Ezért az árért egész tűrhető. Az 520s viszont full gagyi összetelós. Nem való semmire.

Nem tudom mit jelent neked a nem profi downhill. Legurul a lejtőn, de ugrani nem mernék vele.

2019. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

akkor 540.

az 520 inkább olyan vagizós de semmit nem tudós bringa.

2019. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor az 540 jobb. Amúgy a nem profi downhill azt jelenti, hogy a haverommal kimenyünk ide nem messze egy downhill pályára, és ott megyünk le, illetve ugratunk (0.5-1.5 métert).
2019. nov. 8. 06:44
 4/10 A kérdező kommentje:
De én úgy hallottam hogy szokott baj lenni a hidrás tárcsafékkel. Ez mennyire igaz?
2019. nov. 8. 06:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Downhill pályára, ugrásra egyik sem való. A hidros fékkel semmi gond nincs, de ezeken gagyi fék van, kevés lesz oda. DH pályára használtan is 2-3-szor ennyiért kapsz bringát.
2019. nov. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem. de a fék az alapból gaggyi mindenre, hamar elromlik stb. (mármint amit erre raknak) vagy downhillre gagyi?
2019. nov. 8. 16:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek a bringák még a dísz montik, tehát inkább kirándulósnak mondanám. Arra elég a fék, főleg ha könnyebb vagy.

A normális MTB fék nekem valahol a Shimano Deore szériánál kezdődik, ami kb. 60ezer Ft itthon. Ráadásul az még mindig nem DH fék, csak XC/AM felhasználásra tervezték.


Amúgy láttam hasonló bringákkal srácokat enyhébb DH pályán, végül is nem csuklott össze alattuk, de minden bajuk volt már. Nem bírják azt a felhasználást. Beállt a teló, kotyogott a kormánycsapágy, törnek a váltók, stb. Nyilván mindenki azzal megy, amire pénze van. Sajnos a komoly bringák és alkatrészek árai nagyon el vannak szállva.

2019. nov. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm az ilyen hosszú vélemény kifejtő válaszodat. Tudnál esetleg valami olyan márkát mondani, ami ilyen 120-130 ezer környékén tűrhető bicókat gyárt?
2019. nov. 9. 08:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az 540-nél jobbat nem fogsz találni ennyiért. Esetleg használtan.
2019. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek a választ!
2019. nov. 9. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!