Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért olyan drágák a biciklik?

Miért olyan drágák a biciklik?

Figyelt kérdés
Ennyire túlvonnak árazva? Némelyik annyiba kerűl mint egy cross motor amibe jóval több komponens van és több munk is van vele ez miért van ?
2019. nov. 13. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert dragak az alkatreszek meg az anyagok, az osszeszereleshez szukseges munkaero, meg az uzletek berleti dija.


Egyebkent meg nem muszaj szazezrekert venni, ha ertesz hozza tudsz hasznaltan olyat venni, ami evtizedig kiszolgal megfelelo karbantartas mellett. Ha kemeny sporthoz kell, akkor meg fogadd el, hogy ez nem a csorok sportja.

2019. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem is túl vannak árazva, mert el lehet ennyiért adni. Másrészt viszont sok mérnöki tervezés és speciális szerkezeti anyag kell ahhoz, hogy egy bringa súlya annyi legyen, amennyi. Pl. egy profi országúti bringa nincs 7 kg. Ez nem kis teljesítmény, ha belegondolunk, hogy az olcsók 10-11 kg-ot nyomnak. Vagy egy olyan MTB, amikkel olyanokat ugranak, mint a krosszmotorokkal, 15 kg alatt megállhat.


Az más kérdés, hogy sokan jobb kerékpárt vesznek, mint aminek az adottságait valóban ki tudják használni.

2019. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Most nekem ilyen van ár értékben szerintem jó.. shimano tiagra szettel karbon villa néztem drágábbakat amik 2x -4x drágábbak jónak jók de hétköznapi körülmények közt annyival nem jobbak amennyibe kerülnek mondjuk erre nekem egy tárcsa fék hiányzik meg lehetne nagyobb az áttétel ..de azon kívül megvagyok elégedve vele csak egy szint felett már hitetlen árazások vannak és nem egyenesen arányos az értéke szerintem de gondolom egyedibbek meg nem is tömeg termékek ..

2019. nov. 13. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan, hogy kinek mi a drága és milyen célra van.


Valaki a te bringádra is azt mondaná, hogy milyen drága ahhoz képest, hogy csak egy szimpla bicikli, mert fele-harmad annyiból is lehet tekerni.

2019. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem a bringa a drága, te vagy a csóró.
2019. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy fukar.
2019. nov. 13. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Jogyerek, ennek a penznek a negyedebol van varosi munkabajaros bringam. Jo idoben heti 80 km-t megyek vele, neha (kb. felevente) ezt-azt cserelni kell parezer forintokert. Te meg itt vered a nyalad, hogy a 160 ezres bringa az neked hudemegerte es hogy dragak a bringak.


Csak en erzem ugy, hogy te igazabol ugy panaszkodsz, hogy dicsekszel?

2019. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mert keveset keresünk... :(
2019. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:

Mit jelent a drága?

Egy mindennapi közlekedésre alkalmas, megbízható kerékpár ára kb. 100 éve ugyanúgy nagyjából egy havi fizetésnek felel meg; a műszaki tartalom viszont állandóan fejlődik. Ami jelenleg teljesen átlagosnak felszerelésnek számít, az pár évtizede még a csúcskategóriában is kuriózumnak számított -ha egyáltalán létezett...

2019. nov. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A beletett tudás miatt.

Azért egy fully versenybringa nem 3perc tervezést igényel.

Az anyagok,a tervezés,az alkatrészek.stb.

Van egy nagyon fontos különbség a bringa és mondjuk 1motor között. Az hogy az egyiket te hajtod. Ez pedig sok kompromisszumot igényel amit az okos tervezésnek (az a drága) hála kilehet játszani.

Erős,kényelmes,strapabíró és könnyü hogy hajsd,haza vidd,ne kellejen neki garázs.


Aztán az alkatrészek,nagyjából ugyanezek az elvárások...

Persze egy teszkos bringa 30ezerböl megvan és jól elvan vele az ember,de komoly használatkor hamar elvérzik. Nem bír 10évet még rendes karbantartás mellett sem.


Nekem volt nagy áruházi bringám. Sok tuning után az a váz adtameg magát az alap volt gyenge.

Utána volt egy komolyabb beruházásom az 16éve megvan. Csak azt cserélem ami kopik,és mondjuk,hogy karbantartom.


Ez a bringa egyszer volt drága.

2019. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!