Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Városban (Budapesten) biciklis...

Városban (Budapesten) biciklisek átlagosan milyen sebességgel szoktak menni?

Figyelt kérdés

Gondolkodom elektromos roller vagy bicikli vásárlásán, de nem tudok dönteni.

Azon is gondolkodtam, hogy elektromos rollerrel lehet hamarabb odaérnék helyekre, mint biciklivel, mivel roller gyorsabban tud menni talán.


Ezért kérdezem városban egy bicikli ~kényelmesen, mennyivel szokott menni?



2019. nov. 14. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Na hát én egy rollerrel tuti nem mernék olyan gyorsan menni, mint bringával... Sokkal labilisebb egy valami.


Egyébként a sebesség függ az edzettségedtől, forgalomtól, bringádtól....

Edzettebb outisok simán 40 felett tekernek, míg én átlagbringás, montival örülök ha tartom 25-28 km/h-t é nem megyek 25 alá... De a sok piros lámpa, kereszteződés, stb, szóval mindig kell fékezni valamiért....


Amilyen pocsékak az utak, egy kis rollerkerékkel nagyon félnékakátyúktól, kizárt, hogy 25-tel mernék...

2019. nov. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
35-ös átlagtól már egész jó
2019. nov. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nőként maximum 20km/h-val tekerek. De úgy veszem észre, a többiek is ennyivel, nagy ritkán van aki nagyon elhúz, szóval az a 25 alatt sose, az kb 10% aki gyorsabb, és nem az átlag.

Én a rollerre szavaznék, mert ha nagyon cudar az idő, felviheted tömegközlekedésre.

2019. nov. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen.

Most egy olyan 11 kg-os rollerem van ami 40-el tud menni (én olyan 35 el szoktam).


De néztem egy 300 ezre 8,5 kg-os tracking bicajt és gondolkodtam, hogy esetleg váltsak.


Roller jó, csak az a bajom vele, hogy nem lehet kikötni rendesen meg talán nagyobb valoszinüséggel lopják el ha kilakatolom.


Bevásárlásnál jopofa de kis méret és súly ellenére is cipelhetem magammal.


Kb hány km/h felett izzad meg egy sportosabb ember ha hajtja a bicajt?

2019. nov. 14. 12:01
 5/14 Alex Fly ***** válasza:

Hosszabb, sík úton 28-30 km/h között van a kényelmes utazósebességem.

Ez városi körülmények között olyan 14-16 km/h átlagsebességet jelent (a szeparált bringainfrának és a megállásoknak köszönhetően), ami csak egy kicsivel haladja meg egy személygépkocsiét...

2019. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szia mondjuk ez lehet hogy más. De én mtb-zek (nem a városban) de azért 30cal tudok menni simán bármeddig lazán szerintem egy biciklivel joobanjársz
2019. nov. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is montival szoktam tekerni, átlag 28-30km/h, 25alá én sem nagyon szoktam menni, némelyik úton vagy jobb napjaimon megvan a 35 átlag, max sebesség 40-45 körül. Szerintem egy komoly bringával az én edzettségemmel simán tudnék 40-45-ös átlaggal közlekedni. A biciklit le tudod kötni, nem kell cipelni, a rollerrel fel tudsz szállni tömegközlekedésre meg könnyedén autóba is be tudod dobni. Neked kell eldönteni melyik illik jobban a mindennapjaidhoz. Vásárolni pl. rollerral szívás.
2019. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15-17

Sok megállás miatt.

Ha azok kimaradnak akkor megvan a 20is...sajnos már nem vagyok akkora bringás arc.

2019. nov. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 jaja 45-öa átlag is simán hozható egy normálisabb bringával!
2019. nov. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 azért dobjál már a montis 35-ös átlagról egy strava linket!
2019. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!