Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri lecserélni egy újabbra?

Megéri lecserélni egy újabbra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy régi acélvázas országútim van, fel lett újítva apránként, 8-as váltó, fékváltókarokkal. Csak hát öregecske, nem olyan menő, lekopott itt ott a festék meg kerek 10kg. Amúgy rendben van.


Nézegetem mostanában így szezon végén nagyon jó áron árulnak használt bringákat. 10-es ultegra meg 105 szettes, alu/karbon bringák 110-150 között mennek...


Nem megyek olyan húde sokat, évi 2-2500km-et. Érdemes egy ilyenre lecserélni a régit? Megéri? Jobb lesz érezhetően?



2019. nov. 18. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt te tudod. Ha nincs semmi gondod a mostanival, de gondolkodsz a lecserélésén, menj el egy boltba ahol még van raktárkészlet és nézd meg, hogy súlyra, "kényelemre" milyen, megéri-e neked lecseerélni. Csak azért mert jön le róla a festék még nem biztos...

Egyébként hol találtál karbovázasat vagy ultegrát 110-150 között? Most nem vennék, de jövőre lehet és jó lenne tudni hol keressem.

2019. nov. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Használt és nem full karbon hanem alu váz, karbon villa.
2019. nov. 18. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:

én megvenném

és a régit is megtartanám.

2019. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha cserélsz jó esélyel többet fogsz tekerni.

Egy jó bringa nyergébe szívesen pattansz.

Így a kérdés az,hogy akarsz e többet tekerni?

2019. nov. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A mostanival is kimaxolom a dolgot. Nekem ennyi időm van. Plusz futok is, szóval nekem nem kizárólag a bringa van.


Nem a kedv a kérdés hanem jobb lesz e. Gyorsabb leszek e mindjuk 40 km en.

2019. nov. 19. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a max akkor a főkülönbségeket kell nézni.

Vaz anyag.

Váltók.

Suly.

Geometria.


Az acél ugyan nehezebb viszont kényelmesebb. Egy hobby bringásnak talán ez fontosabb mint,hogy egy merev,versenyes geoju bringát hajtson.

Gyorsabb leszel de annak ára van.

A váltás minősege gyorsasága is javul viszont egy érzékenyebb drágabb cuccod lesz amire illik figyelni.

Könnyebb bringát könnyebb hajtani,és könyebben nyekkenmeg.


Én mérlegelnék,hogy ha van reális esély arra hogy többet brngazzak? Igen akkor csere.

Ha nem,akkor még bele tennék 1évet vagy többet de a nagy generált már nem erőltetném hanem akkor cserélném.

2019. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:
Érezhetően jobb lesz egy jobban felszerelt alu-karbon. Azt pedig te tudod, hogy neked megéri-e. Én az elmondottak alapján nem cserélném, pedig nem keveset költök bringákra. Persze ha égőnek találod, az szubjektív, nyilván ennek a ténynek is van vásárlóereje.
2019. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!