Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan válasszak kerékpár...

Hogyan válasszak kerékpár méretet?

Figyelt kérdés
190 centi magas vagyok, úti kerékpárt szeretnék venni. A gondom a következő. Ha összehasonlítok két eltérő méretű kerékpárt de a modell ugyanaz, akkor mi a külömbség? Mert ha mondjuk egy modellből van 18", 20", 22" és 24"-es méret, az centiben kb 45, 50, 55 és 60 centi. Ami annyit tesz, hogy a legnagyobb és legkisebb -vázmagasság- között 15 centi van. De a váz hosszúság tudtommal nem változik. Ami azt jelenti, hogy más "alakú" a váz, megváltoznak az arányok. Szóval a legkisebb vázméret "hosszúnak", a legnagyobb meg "rövidnek" látszódik és érződik. A kerekekhez történő viszonyításról ne is beszéljünk. Sajnos, nincs szerencsém. Ahol eddig voltam személyesen, ott nem volt nekik adott modellből több méret, így nem hogy egymás mellé állítani nem tudtam, de kipróbálni sem... Mivel elég magas vagyok, így az átlag bicikli kicsinek látszódik alattam, meg nem is bírják a terhelést. Ezért rászánnék egy 300 000 forintot,hogy rendes méretben legyen. Valószínüleg netről fogom rendelni, de szerettem volna előtte valahol megnézni hogy mit is mutat. Ha feltöltene valaki egy fotót amin egymás mellé van állítva két eltérő méretű bringa, azt megköszőnném. De tapasztalatokat az ügyben is meghallgatok...

2020. jan. 4. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"De a váz hosszúság tudtommal nem változik."


Több paraméter is változik:

-tengelytáv (wheelbase)

-felsőcső hossz (top tube length)

-és a különböző vázcső szögek is változnak


"GEOMETRIES" lap:

[link]


Illetőleg ott van még a 'stack' és a 'reach', ami szintén változik a mérettel, de ami még fontosabb, hogy plusz információt tartalmaz a váz geometriát illetően:


[link]


A két kerékpár paraméterei L méretben minimálisan változnak csak, de a 'stack' a Reacto-n 570 mm, míg a Scultura-n 593 mm, az előző jóval agresszívabb, aerodinamikusabb helyzetet tesz lehetővé, mint az utóbbi.


"Mivel elég magas vagyok, így az átlag bicikli kicsinek látszódik alattam"


Aki sokat néz kerékpár közvetítést, az már messziről megsaccolja, hogy milyen magas lehet az aktuális versenyző (a kerékméret jó viszonyítási alap, hiszen az nem változik).

2020. jan. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá a vázméret választást nem csak a magasság befolyásolja, hanem a végtagok hossza, alsó-felső test aránya. Például egy rövidebb felsőtestnél lehet az eggyel kisebb méret lesz jó, mint amit magasság alapján ajánlott volna.

A legtöbb gyártónak van vázméret kalkulátora, vagy alapból odaírják az ajánlott magasságot, így érdemes ezeket összevetni.

2020. jan. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Szóval akkor tévedtem, több paraméter is változik, nem csak a magassága a váznak. Aminek örülök, így megmerem rendelni a legnagyobbat (60cm).
2020. jan. 4. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!