Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek van létjogosultság...

Szerintetek van létjogosultsága az országúti kerékpárnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag ahol nincs kitiltva a kerékpáros az adott útszakaszról, ott szinte használhatatlan az útburkolat.

#országút #tilos kerékpározni
2020. jan. 14. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem outizom, de ámulva nézem ahogy veretnek el mellettem.

A 2.25x29-es gumimon is kocognak a fogaim annyira szhar az út, ezek a srácom meg az üvegre fújt virsligumikon küldik neki.

Nem tudom hogy bírják.

2020. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy látom, van, mert rengetegen tekernek országutival városon belül is.
2020. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A kérdés második mondata egyszerűen nem igaz, erős tájékozatlanságra utal.
2020. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez erősen függ attól is, hogy hol laksz. De én is úgy látom, hogy eléggé korlátozottak azok az útvonalak, ahol felhőtlenül ki lehet élvezni egy ilyen bringát. Pl. a 7-es úton sok helyen nem tilos tekerni, de eszembe nem jutna felmerészkedni rá bringával, maximum párszáz méterre amíg elérem a következő bekötőutat.

Ezért is vettem inkább gravelt és montit, ezeket jobban ki tudom használni. Oútival autózás nélkül tudnék tenni egy 100-as körüli kört, aztán tekerhetném mindig ugyanazt, mert a többi csatlakozó úton tilos vagy veszélyes tekerni.

2020. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"A kérdés második mondata egyszerűen nem igaz, erős tájékozatlanságra utal."


Ezt kifejtenéd bővebben, mert 100-150-200 kilométeres edzőkört, nekem már szinte lehetetlennek tűnik megszervezni anélkül, hogy mindenféle idióta vonalvezetésű kerékpárúton, vagy épp extra forgalmas úton kelljen haladni.


Kiegészíteném a kérdést, van létjogosultsága az "országúti kerékpározásnak"?


Tudom vannak versenyek stb., biztos vannak utak ahol csekély a forgalom és még jó minőségű is, de én az általános képről kérdezek. A szomszédos Ausztriában fel sem vetődne bennem ilyen kérdés.

2020. jan. 14. 20:35
 6/11 szlory ***** válasza:
Kérdező, sajnos egyet tudok érteni veled, nagyon nehéz úgy leszervezni, hogy tényleg jó aszfaltot + ne unalomig ismert vonalat fogj akár "csak" 100km távra is. Én felhagytam vele, először a cyclocross, aztán már a gravel gépek miatt (is). Azokkal és némi "sportos tökösséggel" mindenki, aki képes/szereti a terepezéshez szükséges személyi készségeket elővenni, az veretheti rendesen. Kedvencem volt az országszeletelés :D
2020. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

"ezek a srácom meg az üvegre fújt virsligumikon küldik neki.


Nem tudom hogy bírják."


Itt is van teló.

Csak máshogy hívják.

Boka, vádli, csukló, alkar.


Tény, hogy sok helyen nem melegszik rá az ember segge a nyeregre.


Amúgy tényleg túlzó a kérdés negatív véleménye.

Én itt Esztergom környékén speciel rengeteg kerékpározható útvonalat tudok.

Itt is van pár gyorsforgalmúvá alakult útszakasz, nem is mindenhol támogatták meg kerékpárúttal, hogy legyen hol menni a megszűnt vonal helyett, de azért kezelhető a dolog.


Útminőség? Hát, sok helyen gatya.

De én harminc éve országútizom.

Soha nem volt jobb.

Dobogókő lefelé például átlagban azonos, csak régen egyenletes xar volt, most meg néhol botrányos, néhol meg zsírúj bitumen van. :D



Csak a forgalom nőtt azóta. És azért hellyel-közzel mennek az útfelújítások is, tehát nem mondanám, hogy nem történik semmi.


Az meg, hogy rázós úton kell hajtani....

Nos, aki látott már egy Párizs–Roubaix-kerékpárversenyt, az befogja a száját. :D

2020. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem.


Esztergomtól nem messze lakom, a bicikliúton Nyerges és Tát között mindig jönnek országútikkal, de sokat nem tudnak menni normálisan, az tuti. Max. 7-8 km-t.


Nem hinném, hogy máshol olyan csodálatos lenne a helyzet.

2020. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"Esztergomtól nem messze lakom, a bicikliúton Nyerges és Tát között mindig jönnek országútikkal, de sokat nem tudnak menni normálisan, az tuti. Max. 7-8 km-t."


Induljunk ki mondjuk Tátról.

Táttól Nyergesig egész jó kerékpárút van, gyalogos ritka, szélesség jó.

Nyergesre beérve jön egy herehabosító járóköves szakasz a kerékpárútban, bent Nyergesen mondjuk katasztrófa, a kereszteződéseknél 45 fokos le-föl játék van, mert 10 centivel magasabb a kerékpárút a bitumennél, plusz néhol rá is parkolnak.

De ha elfordulsz Bajót felé, egy rövid meredek mellékutas szakasz (amin amúgy tűrhető az útminőség) után Nyerges szélétől újra van kerékpárút Bajótig.

Bent a faluban nem rossz az út, utána meg olyan gci meredek, hogy nem számít a minőség.

Összességében tűrhető körülmények közt kijutsz Bajnáig, ahonnan vissza Tát felé pár randa gödör kerülgetésén kívül jól hajtható. Táttól Esztergom felé megint van olyan 5-6 km kerékpárút, nem a legjobb, de elmegy. Utána 11-esen kell Esztergomig menni, na az elég rossz, de tekerhető.

Esztergomból hasonló rossz 111-esen Esztergom-kertvárosig el lehet menni, ott a 117-esen, ami jó, Kesztölctől a 10-es útig kicsit rázós 60-as lejtőzés, onnan vissza Dorogon át Tát felé szokásos enyhe gödörkerülgetés.

Na ez például egy minimum 50-es kör szerintem, tele dimbes-dombos mászós szakaszokkal és síkkal is.


És ez csak egy verzió.

Persze, nem tükör bitumenen.

Olyan az autópályán van.

2020. jan. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Ja egyébként a klubunknak itt a környéken évente minimum 4 országúti versenye van, szóval nem mondanám, hogy alkalmatlan.
2020. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!