Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan akadályozzam meg a...

Hogyan akadályozzam meg a bicikliváz rozsdásodását?

Figyelt kérdés

Féléves a biciklim, szinte csak reggel járok vele.

Télen, nyáron.


Ha párás az idő, tiszta víz lesz, olyankor letörlöm.

Egy fűtetlen garázsban tárolom.


Ez előző biciklimnél a váz elkezdett rozsdásodni, igaz, alsókategóriás volt, és hóban is mentem vele.



2020. jan. 17. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Le kell kenni/fújni védőolajjal.

Én mindig lefújom WD-40 spray-vel. Nem olcsó, de hatékony, és tényleg véd.

2020. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez milyen gép? Biztos, hogy acél vázas? Ma csak a nagyon olcsó vagy a nagyon drága bringára jellemző.
2020. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kenzel Fresh.


Biztos, hogy acél, ez volt legolcsóbb trekking.

2020. jan. 17. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Aha. Hát először is vigyázz a festésre! Elsősorban annak kell védeni a vázat. A kényes helyeken lehet védeni fóliával, a láncvillára lehet venni védőt. Ha nagyon vizes helyen tartod, esetleg lehet a vázba egy kis üregvédőt fújni.
2020. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 IronYpetya ***** válasza:

Üregvédelem nem fér be a lyukakon. Legakábbis idehaza nem találtam olyan "FrameSaver"-t, ami elég vékony csővel jön a befújáshoz, pl. támvillába.


Használt olajjal át lehet lötykölni, de macera (bedugni a kifolyókat, ide értve középcsapágy házat is) és eljut mindenhova, nem is jön le olyan könnyen.


Ha folyamatosan hidegben van, akkor kevésbé rozsdál, mintha minden este bemész vele a fűtött garázsba.


Nem utolsó sorban, amikor teheted, a nyeregcsövet húzd ki a vázból, hogy arra is kiszellőzzön.


Mindezek mellett, aki ilyen "kegyetlen időben" akar tekerni, vegyen alut. Télen az kell.

2020. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem volt acél bringám, így a gyakorlatban nem próbálkoztam még üregvédelemmel bringánál. Autós üregvédőhöz nekem olyan 3-4 mm-es fejet adtak.
2020. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Én a CrMo SS gépemet magam fényeztem, kívül oké is minden, de a belsejét én is féltem.

Mivel a belső festés igazán csak az űléscső, a fejcsapágy és a középcsapágy helyén volt valamennyire lehetséges, én a többi csövet belül a kis villalyukakon stb. a spray hozzá kapható csövével zsírspray-vel megfújattam.

Ameddig az bejut, annál nagyon a víz sem megy mélyebbre.


Ami fontos, hogy ha felfedezel kezdődő rozsdásodást, a lehető leggyorsabban védd le ott rozsdátlanítás után minimum színtelen lakk sprayvel, ha nem akarod összerondítani a festést látványosabb egyéb festékkel.

2020. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!