Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » GPS-es kerékpáros computernél...

GPS-es kerékpáros computernél minek kell kerékméretet beállítani?

Figyelt kérdés

Egy mezei bringás komputer a kerék forgásából számítja a sebességet és evidens hogy ehhez ismernie kell a kerületet. Nem mindegy hogy 26-os vagy 28-as kerék forog.


De egy GPS-es komputer a gps jelekből állapítja meg a sebességet.

de akkor minek kell ez? A leírásban volt:


Set of Rim circumference

In the below table, clients can find out the rim circumference of the tire; or you can measure the length by self. How to test? You can make one tire rolling circle as to obtain more exact measure. Put the valve stem on


2020. jan. 28. 17:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kötelező megadni, vagy megadhatsz bármit, amíg nem csatlakoztatsz külső sebesség szenzort. Mivel van lehetőség külső szenzor csatlakoztatására, ezért kell lennie ilyen beállításnak, hogy tudjon belőle pontos sebességet számítani az óra.
2020. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
na de épp azért vesz az ember gps-es komputert hogy ne kelljen ezzel szarakodni meg eleve akkor minek a külső szenzor is.
2020. jan. 28. 18:01
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Magas épületek mellett, sűrű erdőben, mély völgyben nem biztos, hogy kapsz GPS jelet. A beállított kerékméretnek köszönhetően ott is tudni fogod a sebességet. (de teszteld le: állíts be nagyon hamis kerékméretet, és figyeld, milyen körülmények között kezd nyilván hamis sebességértéket mutatni a készülék)
2020. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az előző is írja. A GPS nem mindig tökéletes.

Nem kell ezzel szarakodni. Ez csak egy lehetőség, amit használnak azok, akiknek fontos a maximális pontosság. Én sem vettem a GPS mellé.

2020. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"akiknek fontos a maximális pontosság"


Én meg a naiv fejemmel azt hittem épp a GPS képviseli a maximális pontosságot, főleg hogy a bringát jellemzően nem pincében használom.

2020. jan. 28. 18:29
 6/22 anonim ***** válasza:
Igen, naiv voltal. A GPS pontossaga erosen fugg a veteltol, es kb. akarmi learnyekolja, egy surubb erdo lombja is. Pozicionalasra van kitalalva, es nem tizedmasodpercre pontos nyomkovetesre.
2020. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Na akkor GPS-es komputer eladó.
2020. jan. 28. 18:38
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyet vettél, de azért ne kapkodd el. Jó dolog az. Engem mondjuk rohadtul nem érdekel, ha téved 0,5 km/h-t itt-ott. Még eddig nem volt olyan jelvesztésem, ahol totál hülyeség jött volna ki, pedig montizok is az erdőkben. Igaz, ott még telefonnal rögzítettem az utat, de szerintem a GPS-es computer sem lesz rosszabb ilyen téren, sőt.
2020. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

az enyémben (Bryton 530) lehet állítani a prioritást, hogy gps-ről vagy a jeladóról számolja a sebességet.

beállítottam, hogy gps, a jeladót meg beba...tam a többi majdmégegyszerjóleszvalamire dobozba.


tegyél te is így! :)


én is azért vettem gps-es órát, mert 3 bicajra nem fogok érzékelőt rakni, meg állítgatni.

2020. jan. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 tothp ***** válasza:

Nem mai GPS-em van. Első szériás E-trex. Volt, hogy megálltam. Szépen kapkodta a jeleket. És amíg megebédeltem, egy helyben állva bicikliztem vagy 200 métert 0,1km/h val.

Jellemzően utólag minden túrám track logját ki kellett gyomlálni, hogy a valós távot megközelítsem.


A GPS önmagában 3m pontosságra képes. 1m alatti pontossághoz szükség van az EGNOS használatára. A készülékek "ismerik", de még több szabad rálátást igényel, mint a GPS holdak.

Szóval ha sebességet akarsz pontosan mérni, kell a szenzoros eszköz is.(jól beállítva)

2020. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!