Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Spinning edzesterv?

Spinning edzesterv?

Figyelt kérdés
Elkezdtem spinningelni edzoteremben, hogy par kilotol megszabaduljak. Persze emellett tartom a dietat is, de egyelore sulyzos meg komolyabb edzest nem merek bevallalni. Nagyon tetszik ez a mozgas, igaz faraszto tud lenni, viszont kicsit elveszett vagyok egyelore a megfelelo hasznalataban. Mennyit kell egyaltalan tekerni, hogy ertelme legyen? En eddig csak a kijelzon neztem a percet meg a kaloriat, az alapjan csinaltam. Az jo, ha siman vegigtekerek ugyanabban a tempoban ugyanolyan erosseggel? Vagy be lehet rajta allitani valamit?

2020. febr. 1. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:

A spining elvileg "részhajrákat" is tartalmaz.

Amikor sokkal nagyobb intenzitással tekersz mint amúgy.

Ezek lehetnek csökkenők vagy növekvők úgy mint:10perc laza bemelegitő tekerés.

Nagyobb intenzitásu "edző" tekerés ez lenne az alap. 5percig.

Aztánn 30mp pörgetés mint az állat.

1perc pihi.

40mp pörgetés mint az állat.

1perc pihi.

50mp pörgetés és így tovább mondjuk 90mp-es pörgetés aztán vissza 10mp-enként.

Mondjuk ez neked nem fog menni elsöre és 10x-re sem. És nem is biztos,hogy kellene,de valami ilyesmi lenne a célra vezető.

A csak sima egytempóban tekerés is jó meg hasznosabb mint a semmi de igazán célszerű.

2020. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!