Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklizés mennyire jó...

A biciklizés mennyire jó lábra? Több lent.

Figyelt kérdés
Csak a combot lehet vele edzeni, vagy más izmokat is? Továbbá a sprintek a hatékonyak, vagy a hosszas, egyenletes tekerés?

2020. febr. 3. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Inkább kardióra vagy közlekedésre való.

Előbb edzi az izületeket mint az izmokat.

Viszonyításképp vízszintes terepen komolyabb emelkedők nélküli 10 km bringázás = 2 km futás ugyanilyen terepen.

2020. febr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a célod? Többféleképpen lehet egy testrészt edzeni.
2020. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1:

"Viszonyításképp vízszintes terepen komolyabb emelkedők nélküli 10 km bringázás = 2 km futás ugyanilyen terepen."


Nem a kérdező kérdésére, hanem erre, amit írtál:

Felkésszültség és kerékpár függő, de ez ebben a formában nagyon eltúlzott arány, a profi triatlonosoknál is kisebb ez a hányados, mint 10:2, inkább 10:3-hoz közelít, ha a verseny időket nézzük, márpedig ott folyamatos erőkifejtés van, ezért ugyanabban a pulzustartományban futnak és tekernek. Ehhez képest egy hobbi sportolónak, még ha egyforma képességei is vannak mindkét sporthoz, jellemzően nehezebb bringája van, úgyhogy simán 10:3 feletti lehet az arány.


Nekem egyébként még inkább a futás felé dől, mert csak kiegészítésként bringázok 17 kilós tracking bringával, nálam nagyjából 28 km/h a 4 perc/km (= 15 km/h) futással van egy szinten, azaz 10:5-nél is magasabb az arány.

2020. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Ha erősebb combot szeretnék, akkor nem egy-két sprint fog eredményt hozni.

Tekerésnél - ahogy futásnál is - a has és a hát izmai is dolgoznak.


Talán beszédes, hogy amikor egy térdműtét (és gyógytorna) után lementem konditerembe erősíteni a műtött lábamat, akkor egy idő után az egyik gyúrós srác megkérdezte, hogy miért csinálom, hiszen izmosak a lábaim. Pedig előtte 95%-ban csak bringáztam és le is épültem a sérülés alatt.


Ha síkon már tudsz egyenletes tempóban tekerni 2-3 órát, akkor lehet menni a hegyekbe!

2020. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
3-as, engem pl. nem érdekelne, ha akármikor 20 km-et kéne ülnöm a biciklin, amin a fél életem töltöttem, és tekerni-tekerni, de ha futnom kéne 2 kilométert, belehalnék...
2020. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!