Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni kerékpáros étrend készítésben?

Figyelt kérdés
Az élettársam országúti kerékpáros, és készülünk egy áprilisi versenyre. Először készítem én az étrendjét, és nem tudom mi lenne megfelelő. Első nap 6 kilométeres időfutam lesz, második nap 70 kilométeres mezőnyverseny lesz. Ami igazán megnehezíti a dolgomat, hogy gluténérzékeny, ezáltal nagyon sok lehetőség kiesik.

2020. febr. 5. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az érzékenység miatt nem tudok konkrét választ adni.

De mi a kérdés? Az addigi étrend vagy versenyen napjára a kaja?


De a 6 km az semmi, még akkor sem, ha időfutam. Hosszabb lesz a bemelegítés, mint a verseny.

70 km mezőnyben 2 óra. Ezt szintén ki lehet bírni verseny közbeni táplálkozás nélkül. (Ha hosszabb lenne, akkor 45-60 percenként ennék, tehát az első 45 perc után is.)


Versenyzett már?

2020. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bővebb ez a téma annál, hogy itt valaki megírja a neked a tutit. Mivel a párod a sportoló, szerintem az irányelveket neki kéne lefektetni, pl. a makrotápanyag bevitelt (fehérje, zsír, szénhidrát mennyiség).

Az interneten érdemes utánaolvasni az alap dolgoknak, aztán az alapján felépíteni gluténmentesen az étrendet, ami szerintem egyáltalán nem nehéz. Legfeljebb kicsit egyhangúbbak lesznek a köretek. Sajnos hajlamosak a gluténmentesként árult ételeket felárral értékesíteni, ezért (is) érdemes főzni.

A testépítés más jellegű sport, de talán az foglalkozik legalaposabban a sporttáplálkozással. Onnan esetleg lehet információt meríteni.

2020. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes lehet még elolvasni:

[link]

2020. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. febr. 6. 20:15
 5/6 A kérdező kommentje:
A probléma nem a verseny közbeni táplálkozással van, hanem hogy nem tudom miből mennyit, mikor, mi az amit hanyagolni kell.
2020. febr. 6. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:

A gluténmentesség miatt tudtommal a búza, árpa és rozs, amit mindenképp hanyagolni kell. Tehát nem ehet kenyeret, hagyományos tésztákat, bulgurt, kuszkuszt, stb. Ezek köretként főleg a szénhidrát bevitelben játszanak szerepet.

Meg lehet oldani egyéb módon: rizs, hajdina, köles, burgonya, édesburgonya, quinoa. Pénz kérdése is, mert ezek körül némelyik nem olcsó. A zab csak feldolgozáskor szennyeződhet, tehát gluténmentesként árult zabból lehet zabkását csinálni.

De ezeket a párodnak pontosan tudni kéne. Fura, hogy itt kényszerülsz kérdezni ahelyett, hogy ő felvilágosítana.

2020. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!